Што мислите за Битолчани?

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Кој рече дека не одам на натпревари. Секогаш ко ќе имам можност одам на фудбал и на кошарка, а на времето и на ракомет се одеше многу, само шо не ги пеам песничките шо ми ги рецитират тие „воџите“ туку си викам самостојно и како шо куро ми сака.

И не ми објаснувај за Хитлер и обединета Македонија, смешно е, глупо е и си вреѓаш интелегенција. Остај го ти воџата дека е скинер, ти убо дете си мисли си со своја гла. И пак ќе ти речам, биди националист, патриот , а не нацист.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.237
Иначе нема појке нацистички знамиња само она Зи Хајл со албански екипи и со вардар еднаш ке се напрај...дека е дебилно незнам за кој како, но кога воџата ти е скинер.... но тоа не е нешто ново тоа е одамна...и ако само ради тоа зи хајл не одиш на навиваш за пелистер тогаш стварно тешко тебе ...јас не одам да изигравам нацист туку стварно си го сакам Пелистер од се срце...и да скинери има во сите групи во светот не се само тука јас имам респект кон нив не ми пречат...иначе нема да те гњавам не си упаен со навивањава...има многу видови навивања(ултрас,хулиган и т.н.)имам да ти кажвам ако сакаш но е е то темата... а да колку за информација Хитлер ветуваше обединета Македонија(се разбира под команда на хитлер...но не е то то разбирам)...
иначе за песните....шо бе Бојан 13 да не не е јака...сеа има уште една уба не ја знат сите во фаза на учење е преработена од делије е уба е...
Пријателе разбери ја историјата на твојот народ не се летај по Foоtball Factory i Romper Stomper .
Твоите дедовци биле измачувани од тие што им го мафташ знамето ти денес знаеш кои се така централните сили Германија и Бугарија не е здраво ти денес да ги величаш нив,научи каков статус и нудел Хитлер на Македонија и како кој народ ние би сме се водле во таа независност(мада мислам дека се тоа е измисцлица али ај)
А за Бојан 13 па не е ни пола од Каролона али пејте си нешто
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Пријателе разбери ја историјата на твојот народ не се летај по Foоtball Factory i Romper Stomper .
Твоите дедовци биле измачувани од тие што им го мафташ знамето ти денес знаеш кои се така централните сили Германија и Бугарија не е здраво ти денес да ги величаш нив,научи каков статус и нудел Хитлер на Македонија и како кој народ ние би сме се водле во таа независност(мада мислам дека се тоа е измисцлица али ај)
А за Бојан 13 па не е ни пола од Каролона али пејте си нешто
Знајш шо е разликата?
Каролина не се изнесва како Битолчанка, и никогаш не кажва од кај е.
А Боки 13...Але але!..:vozbud:

И песната за Каролина е вие да ја ду****(ду**** ја колку сакате,), а песната за Боки е сосем друга.и се однесува лично на вас.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.237
Знајш шо е разликата?
Каролина не се изнесва како Битолчанка, и никогаш не кажва од кај е.
А Боки 13...Але але!..:vozbud:

И песната за Каролина е вие да ја ду****(ду**** ја колку сакате,), а песната за Боки е сосем друга.и се однесува лично на вас.
Тамарче бебо ова се теми во кои слабо се разбираш препорачливо е да си седиш мадро sd
Каролина не е точно дека не се кажува дека е Битолчанка впрочем ако не се кажала од каде сите знаеме...така?
Песната за Боки е наменета за одредена група луѓе како одговор за ''Каролина'' интерсното е што пеsната за Каролина не ја направија тие што се спомнуваат во ''Боки 13''
ова можеби нема баш да го сватиш ама ЈОЕ може ке сконта..
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Остај го ти воџата дека е скинер, ти убо дете си мисли си со своја гла. И пак ќе ти речам, биди националист, патриот , а не нацист.
Брат....Јас не реков дека сум нацист....реков не ми пречи тоа....јас не сум ни ќелав ниту мартинки и шпринки носам...јас сум Пелистер фан со стил на навивање ултрас со дресот и со шалчето на утакмици....за патриот сум и тоа голем особено сеа моментално после ова шо ни се случува(тоше,11 војници сега) и пред тоа бев ама сега особено и изразито...за нацизмот и скинерството не сум достоен да зборам оти му немам навлезено во суштината...ама за скинерството колку шо знам го прифакаат начинот на кој што размислувал хитлер а не дека ја сакаат Германија капиш....скинерите се големи патриоти тоа не смееш да го заборавиш јас затоа ги поштовам,а не за идеологиите на хитлер кои скинерите му се восхитуваат...мислам се разбираме...
забегафме со темата малку али тое е сеа морафме да се разјасниме...
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
о
Тамарче бебо ова се теми во кои слабо се разбираш препорачливо е да си седиш мадро sd
Каролина не е точно дека не се кажува дека е Битолчанка впрочем ако не се кажала од каде сите знаеме...така?
Песната за Боки е наменета за одредена група луѓе како одговор за ''Каролина'' интерсното е што пеsната за Каролина не ја направија тие што се спомнуваат во ''Боки 13''
ова можеби нема баш да го сватиш ама ЈОЕ може ке сконта..
Теми во кој слабо се разбирам? Ха.. Ненормално обожавам ракомет, и сите други спортски активности, така да не сум пропуштила ниеден натпревар.
Тој шо сега ги води Чкембарите ми бешее другар, (ебати другарот).
Бившиот дечко стално ме влечкаше по секакви утакмици..Така да, не вели дека не се разбирам од такви работи, оти знам ите како :wink:

Само не знам дали имате одговор на песната:„Еј другарче еј скопјанче“.:icon_bigg
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
BOJAN 13KAAAA GLAVENE E SKOPJANEC!!!!
E**GI BOJANE E**GI SKOPJANITE P*D*R* TIE SEEEEE
TAMAN KO ZA TEBEEEEEEE
LALALALALALALALALALALALALALALALALAL
BITOLA RULEZ U KNOW WHAT I'M SAYEN!!!!!!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Тамарче бебо ова се теми во кои слабо се разбираш препорачливо е да си седиш мадро sd
Каролина не е точно дека не се кажува дека е Битолчанка впрочем ако не се кажала од каде сите знаеме...така?
Песната за Боки е наменета за одредена група луѓе како одговор за ''Каролина'' интерсното е што пеsната за Каролина не ја направија тие што се спомнуваат во ''Боки 13''
ова можеби нема баш да го сватиш ама ЈОЕ може ке сконта..
Пејо....за Каролина имаме реплика тоа со Маја Панчева незнам дали ја знајш ако најдам линк ке го посторам ако не ке ти ја напишам песната...за Боки 13 песната е измислена пред околу 7-8 месеци а за Каролина е постара колку шо знам и за ова немафме мислам реплика соодветна...Ова сo Маја е од 2006 измислена колку шо знам...а ова со Бојан 13 е сосем ново и комити сеуште немаат реплика...
сеа барф...нема линк...еве ти текст..
Колку скопски курви ебав јасссс....
една е и маја панчеваааа
колку пари маја бараш тииии
да те ебат сите чкембариии...
хех...Тамарче со Пискачо сте другари?
б.т.в Бојан 13ка одригиналот моите другарчина од бајро и ушици слегват за гостување во скопје
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.237
о

Теми во кој слабо се разбирам? Ха.. Ненормално обожавам ракомет, и сите други спортски активности, така да не сум пропуштила ниеден натпревар.
Тој шо сега ги води Чкембарите ми бешее другар, (ебати другарот).
Бившиот дечко стално ме влечкаше по секакви утакмици..Така да, не вели дека не се разбирам од такви работи, оти знам ите како :wink:

Само не знам дали имате одговор на песната:„Еј другарче еј скопјанче“.:icon_bigg
Извини што поотценив ондак..
Највероватно на 1 март ке кошарка дојди ако не ке чуеш.
..ние имаме одговори повеќе него вие што имате прашања...:bil:
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
babam bitola gradot na konzulite zborame za nego ako ne vi e jasno i gradot ne zasluzuva kritiki a ni lugeto skopje iako e metropola mozi samo da klekni pred bitola ! iako ne e tolku jaka na infrastruktura toa ti e od drzavata koja ne pomaga da imat i drugite gradovi infrastruktura jaka samo skopje go tupat pa ke mu se zdosadi na site tamu ne e samo sk vo mak ima i dr gradovi!
sepak jas ostanuvam na moeto mislenje...biotla moj roden kraj jas te sakam od srce znaj!!!!!!!!:D
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Пејович, донт би соу шр.
Ќе се пресметаме на некој натпревар.
Мислев вербално..А можи и некоја тупајнца да фршни.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
респект 7години сум живеел во БТ под стан додека учев средно и студирав,Битолчани се екстра батина,нормално има некој забегани али мал број.поздрав до Битолчани и нека продолжат така:smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.237
сеа барф...нема линк...еве ти текст..
Колку скопски курви ебав јасссс....
една е и маја панчеваааа
колку пари маја бараш тииии
да те ебат сите чкембариии...
хех...Тамарче со Пискачо сте другари?
б.т.в Бојан 13ка одригиналот моите другарчина од бајро и ушици слегват за гостување во скопје
Линкот не ти работи...ај дур се распеавме
И да ми ја понудааат каролина Гочевааа
МАТКА КЕ И ПРЕВРТАМ ОКО НЕ МИ ТРЕПНУВА:bil:!!!
Тапан бие Чекмбар умира кој ја ебе цела Битола
кој ја ебе цела Битола кога Скопје си е држава
Мајко моја беља еве ти сум ги ебел сите чкембари....
Пејович, донт би соу шр.
Ќе се пресметаме на некој натпревар.
Мислев вербално..А можи и некоја тупајнца да фршни.
Ти мене :bilor: хе хе хе ОК мавај Чекмбарке нема да ти вратам(ваљда:bil:)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Еве го средив линкот(ако не фаќа еве го)
:)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Еј темата е Битолчани а не каролина и Боки :)

Бек он топик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom