Што кога тој/таа има девојка/дечко?

Што кога тој има девојка?


  • Вкупно гласачи
    228
Член од
25 јули 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
Надеж-мајка на сите заебанции. Увек се надеваш дека од мувачица ќе му станеш девојка. И увек се зезнуваш. Бар ја :toe: .
А имало и такви што имале веќе девојка, а имало и такви што док сум се мувала со нив си фатиле девојка,. Врти сучи,исто ти е.
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
A samo da prasam u toa muvanje imali sex ili samo blaga erotika ?
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Па би била малку упорна барем едно мување да добијам. Но ако видам дека не попушта, се откажувам. Но ако сака, не би пропуштила шанса.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Дефинитивно не би им ја растурила врската...да гласавна анкетава пред пола година,дефинитивно би гласала забарем едно мувањe..денес,дефинитивно гласам дека би се откажала...сум имала многу вакви ситуации и мислам дека е курвински и просто да растуриш нечија врска!Замисли тоа некој да ти го направи тебе!
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Зависи ако ептен онака ми се свиѓа и ако вреди би го почекала да раскине али у никој случај не би му расипувала врска или би се мувала само со него!
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
јас би се откажала, неќам никому да му сметам, да му се мешам, па да им растурам врска...тоа ми изгледа покварено и нефер
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.695
Поени од реакции
4.862
Valjda bi izvlekol nekoe muvanje ,ali da rasturam vrska toa ke zavisi od nejze
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Односите ги сведувам на другарска база. Не се трудам да и ја расипам врската, и не и се пуштам
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Би и растурил врска само за да јас бидам со нејзе. Кур ме боли за тој кога јас сакам да ја имам, така да ќе кројам некој злобен план како да ги разделам и најверојано би успеал во тоа.
 
Член од
1 август 2006
Мислења
145
Поени од реакции
2
Ke mu kazam "OK".ZOSTO DA RASIPUVAM NEKOJA VRSKA?TAKA?
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
Па под мување подразбирам секс без обавези. А у ниеден случај мувачицата неможе да ја расипе врската. Врската ќе си трае, девојка му ќе глуми дека не знае ништо,дека не приметува дека овој се е**ва кај ќе стигне и на крај она останува со него, пошто е мнооогу добра,мнооогу толерантна, не го замара,.и тако даље. А на мувачицата ако и чини ќе си тера со овој,со години, и ќе си ќути.
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
49
Поени од реакции
6
Некако макијавелистички мора да се постапи, ако веќе се има голем мерак, сакаш нејкеш. Мора да се бара чаре. Правиш стратегија, нема да спиеш 2-3 ноќи, и од кога ги имаш контурите, преминуваш во акција. Ако ти успее арно ако не шалио сам се.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
tctctc напиша:
Па под мување подразбирам секс без обавези. А у ниеден случај мувачицата неможе да ја расипе врската. Врската ќе си трае, девојка му ќе глуми дека не знае ништо,дека не приметува дека овој се е**ва кај ќе стигне и на крај она останува со него, пошто е мнооогу добра,мнооогу толерантна, не го замара,.и тако даље. А на мувачицата ако и чини ќе си тера со овој,со години, и ќе си ќути.
Таквата девојка е глупава, а не добра. Не е тој последниот маж на светов за да му ги толерира таквите испади алооо! А мувачицата ... ах мувачицата ... таа е дури и поглупава од девојката во тој случај. Нема со што да го добие дечкото, па ќе го мува? Или ја прави голема, тоа што може да се мува колку што сака со него?
Немојте вака бе деца ...:tapp:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Би го шмекнала, ама не би се мешала во врската, дури ни само „мување“. Не сакам да добијам етикета „онаа другата“. Не ми е во принцип растурањето на туѓи врски, посебно не цврсти и стабилни. Впрочем, ако е врската стабилна, дечкото нема да се загледува во други девојки, барајќи нешто посериозно од шмекање.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
nikogas ne bi se otkazala (i ne sum se otkazala) od nesto sto go imam zacrtano vo glavata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom