Што кога сакаш и знаеш дека не те сакаат?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Nema masko sto ne me sakalo do sega taka da nepoznata stuacja mi e;P
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Вие двајцата да не се знаете од некаде ? :kajg:
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
znam deka ponekogas ljubovta moze da bide slepa....i da se zacapas u nekogo a toj da ne ti ja vrati ljubovta.........imam edno iskustvo so toa ...sekogas ljubovta ni e vozvratena ama ne na nacin na koj nie ocekuvame deka ke ni bide....taka da pocnuvame da si mislime deka licnosta ne ne saka i zapagjame vo teski depresii i pocnuvame da pravime stvari koi nosat nesakani posledici....nekogas stvarno moze da ispadne ljubovta da ne ni bide vratena na nikakov nacin....ali poveketo slucai se taka sto kako sto kazav ljbubovta ni e vratena ama na po drug nacin od sto sme ocekuvale....
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ништо,здравје!
Ако не ме сака,не ме сака,јеби га!Продолжуваме понатаму со животот,нема да мавам глава од ѕид заради тоа
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Па ако не има и бугарки, че платиме :icon_lol:
Него у право си - здравје, со сила убавина не бидува :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Љубовта не е секогаш возвратена, или пак е возвратена ,но,не на начин како што посакуваме....кога за тоа ќе станам свесна, можеби некогаш....се раѓа разочарување, преиспитување на самиот себе, барање вина....после тоа, пркос, враќање на чувството на самодоверба, почит спрема себе, и најважното...Достоинство!
Како понатака???
Би го цитирала Пабло Неруда со дел од негова прекрасна поема:

What's wrong with you? I look at you
and I find nothing in you but two eyes
like all eyes, a mouth
lost among a thousand mouths that I have kissed, more beautiful,
a body just like those that have slipped
beneath my body without leaving any memory.„





 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Јас во принцип доста тешко поднесувам таков момент. Ако сакам а тоа да не е ниту сфатено и разбрано од другата страна, паѓам во депресија, се затварам во себе и се трудам максимално да не мислам на тоа зашто ме повредува до крајност.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.737
Поени од реакции
986
divine напиша:
Би ме фатил голем инает. Ќе се помачам на него некое време, ќе ме засака ... после само од себе ќе ми дојде да го откачам (ваљда ради неговите откачувања што ќе ми се дојдени преку глава, а и сигурно ќе го имам отсакано), па ете ти ја пак обратната ситуација:)
Дивне...извини ама ептен детско ти е размислувањево...не верувам дека имаш 13-14 години за вака да размислуваш
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ako sakam nekoj a ona mene ne a? pa ja u princip ako sakam nesto nikogas ne se otkazuvam i se boram za toa do kraj (dodeka ne omuzi :)).

Ke naprav se i sesto samo da bidamso taa devojka .... bez razlika kolku i da izgleda nevozmozno, i sto se odnesuva do vremeto, za ova imamstrasno trpenie, sum bil do tolku uporen sto prosle i 3 godini dodeka konecno ja dobijam taa sto ja "sakam".
Ali tuka ima uste eden problem ... od licno moe iskustvo.. posle tolku macenje okolu edna osoboa i koga ke biete povtorno zaedno il za prv pat zaedno, rabotite se menuvaat ... ustvari doznavas deka toa bil nekoj film vo koj sto si ziveel i nemas nikakvi cuvstva sto so tek na vreme ke pocnes da go primetuvas i neke da izdrzis poise od3 meseci.

ova go zboram od moe licno iskustvo ... sto ne znaci deka kaj site e taka!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ете муабетот на Збратко сакав да го кажам ама мака ми е да објаснувам. На кратко кажано е тоа што го пишав Птоломеј ... ама кажав и друго, дека не би признала некому дека го сакам, ако гледам дека не ме рецка, така да да се повторам ... хипотетички одговор на хипотетичко прашање, што не сум сигурна ако се случи реално како ќе резултира :)
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
divine напиша:
Ете муабетот на Збратко сакав да го кажам ама мака ми е да објаснувам. На кратко кажано е тоа што го пишав Птоломеј ... ама кажав и друго, дека не би признала некому дека го сакам, ако гледам дека не ме рецка, така да да се повторам ... хипотетички одговор на хипотетичко прашање, што не сум сигурна ако се случи реално како ќе резултира :)
Neznam ja bi priznal, ako mislam deka toa moze da ja doblizi do mene!

Tuka ima edna igra, Opipaj-povlecise * faza broj 1; Igraj jaigrata sto ja igra drugiot *faza 2; Imaj srplenie * faza 3 i na kraj faza 4 tvoja e :kajg:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Абе ... и јас, ако мислам така ... ама темава е за ако те одбие партнерот, т.е. потенцијалниот партнер. Значи пред да ме одбие, ќе препознаам по некои гестови дека нема ништо слично на моето признавање да го доближи до мене:)
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
divine напиша:
Абе ... и јас, ако мислам така ... ама темава е за ако те одбие партнерот, т.е. потенцијалниот партнер. Значи пред да ме одбие, ќе препознаам по некои гестови дека нема ништо слично на моето признавање да го доближи до мене:)
Da ali ako ja igras igrata sto ja sponav (ili bolje kazano semata, sto skoreo sekogas uspeva), nema dojde do toa da te odbie .. a i da te odbie produzav da igras ponegovo ... do momentot koa ke go/ja dobies!

Ova e napisao u konteksta na celiot pocsd a dobies nekogo pa makar i nekolku pati da bides odbien i da nejke drugata osoba! Sema si sema i dosea imam mnogu dobri rezultati :):sekss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom