Што кога на вашиот партнер некои работи му се побитни од вас?

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
па на мојот децко се му бесе побитно од мене дригарите, работата колегитее се
а мене ме убедувасе дека јас ..... јас сум му најбитна и затоа се гледавме 1 у неделатааааа
сега откако се разделивме
се цуствувам...... искористено и глупавоооо
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Што ќе се случи со вашата врска ако дојдете до точка да заклучите дека на вашиот дечко некои работи му се побитни од вас?
Земаме значи конкретно тривијални работи како фудбал, нет, кладилници, скејтање...нешто што може да го прави и кога нема да има можност да биде со вас, а сепак го избрал пред вас?
Што понатаму?
Се справувате со тоа?
Ставате крај на врската?
Поставувате ултиматуми?:toe:
тоа значи дека е готово...мислам многу е глупо кога ТОЈ те става пред работи кои секој ден може да ги прави..додека ти си ТАА која не може секој ден да ја има.....:toe::toe:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
OK, zeni , ama ova mora da vi kazam... pa ako sakate lutete se , ako sakaje plukajte me na forumov, no moram da bidam iskren...
Prvo.... ako maz navistina ve saka vie ke ste sekogas Prva na negoviot spisok...
Nesto sto treba da go svatite , kako zeni, e da razberete, deka ne sme tolku otvoreni da gi iskazeme nasite emocii ...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
OK, zeni , ama ova mora da vi kazam... pa ako sakate lutete se , ako sakaje plukajte me na forumov, no moram da bidam iskren...
Prvo.... ako maz navistina ve saka vie ke ste sekogas Prva na negoviot spisok...
Nesto sto treba da go svatite , kako zeni, e da razberete, deka ne sme tolku otvoreni da gi iskazeme nasite emocii ...
Со сета почит, но напишаното ми делува некако детски иако на друга тема те читав со ептен искусен коментар. Сметам дека не си во право, бидејќи колку и да ја сакаш девојката секогаш ќе има работи кои барем моментално ќе бидат приоритет. Работа, училиште, не дај божје здравствени проблеми, фамилија, и слично.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
кога на мојот партнер има попаметна работа, јас сепак преќутувам, иако на крај мене ке ме “шутнат“...
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
кхх.. не можам да му наметнувам секогаш да е со мене. и тој, како и јас, има свои потреби. значи ако денес му се игра кошарка, нека игра. ако сака овој викенд да оди на журки, нека оди. не сакам да притискам. ама има моменти кога сепак, потребно ми е да е покрај мене, и тогаш секако дека е.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Секој си има свои приоритети, цели и страсти во животот.
Не сакам и не ни очекувам да батали се` друго откако ќе појде со мене. Со усогласување на обврските ќе дојдеме до компромис и до пронаоѓање на заедничко време.

Ако почне многу да претерува, па јас да се почувствувам запоставена, ги вадам картите на маса и му кажувам што ми пречи.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Боже мој, таман работа да очекувам јас да му бидам центар на универзумот. Во ред и љубов и афекција и се... Ама он, како и јас, имал живот и пред да ме запознае и заљуби, така што не очекувам да се лиши од своите приоритетни задоволства, без оглед на тоа колку се тривијални и глупави, и да ме стави мене на врвот на листата.

Сосем ќе разберам ако понекогаш сака да гледа фудбал со другарите или да нешто друго што сака да го направи без мое присуство, зошто и јас си имам нешта што ме прават задоволна и сакам да ги „обавувам“, што не значи дека него целосно ќе го запоставам.

Прво јас, па семејството, па он, па другите. Така отприлика би требало да се движи листата на приоритети. И не, ова не е себичност. Дури и да го наречете така, е карактеристика на секој од нас.
 
M

MIL

Гостин
Devojkata mi e na pravo mesto sekogas,nikogas nema da ja zanemaram ke gledam da ispadnam so nea na kafence na setka i posle ako imam vreme ke idam so drustvo nekade sakam da i ugoduvam :pipi:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Ако игра спортска и јас играм, ако „лупа“ на покер , и јас сум таму :pos2: Значи ако му е поинтересно тоа од мене, станувам и јас дел од тоа, пишуваме заедно ливче инт итн...А ако не ми се свиѓа неговата занимација, тогаш си барам своја, се „заразувам со неа“ и рецка не му мавам дури не ми помине лудилото:pipi:.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
sto znam naviknata sum deka nekad i toa se desava i pominuvam preku toa odnosno si baram i jas nesto sto mi e mene interesno
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
ако некој заврши некоја друга работа пред да се види со вас или нешто друго да напрај пред да биди со вас не значи дека тоа му е побитно...мислам дека и двете страни треба да имаат меѓусебно разбирање и дека некогаш едната страна можи да почека другата да заврши некоја работа...не мора да значи дека тоа му е побитна работа од вас..
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ако игра спортска и јас играм, ако „лупа“ на покер , и јас сум таму :pos2: Значи ако му е поинтересно тоа од мене, станувам и јас дел од тоа, пишуваме заедно ливче инт итн...А ако не ми се свиѓа неговата занимација, тогаш си барам своја, се „заразувам со неа“ и рецка не му мавам дури не ми помине лудилото:pipi:.
Многу детско размислување... ај сеа на инат ке идеме или зашо некој друг праел... глупости. Јас мислам дека треба да има разбирање. Немора да значи дека ако ја сакам денес да скејтам она не ми значи. Па иам ја свој живот и сум имал и ќе иам.. ако ме сака ќе ме свати ако сака да има некој шо нонстоп ќе биде со неа нека си купи теди беар и нека си го шета и гушка. Сакам некоаш да сум со нејзе и слично ама ете на пример никоаш не сум си ја менувал саботната рутина (цел ден сум со другари излезен и си иаме редослед шо како и кај праиме) заради женски..
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Многу детско размислување... ај сеа на инат ке идеме или зашо некој друг праел... глупости. Јас мислам дека треба да има разбирање. Немора да значи дека ако ја сакам денес да скејтам она не ми значи. Па иам ја свој живот и сум имал и ќе иам.. ако ме сака ќе ме свати ако сака да има некој шо нонстоп ќе биде со неа нека си купи теди беар и нека си го шета и гушка. Сакам некоаш да сум со нејзе и слично ама ете на пример никоаш не сум си ја менувал саботната рутина (цел ден сум со другари излезен и си иаме редослед шо како и кај праиме) заради женски..
Еј погрешно ме сфати, не ми беше поентата инаетот , напротив, сакав да кажам дека гледам и јас да бидам дел од таа негова занимација, значи да имаме што повеќе заеднички работи кои и двајцата не интересираат. Е сега работи кои се само за машки, го оставам да си ги брка, а во другиве кои ги спомнав, сам сега ми бара заедно ливче да изиграме на спортска. Воопшто не ми беше целта да звучи како инает ова :kesa:И сепак, на секој му треба време само за себе и занимација само за себе, што не ми ја делел со партнерот, со цел да не си се здосадиш...НИе вака супер си функционираме пет години, па сега.....
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Не би ми пречело поради тоа што и јас имам некои работи што ми се побитни или едноставно кажано јас имам свој живот сум ги правела тие работи и пред да бидам со него исто како и тој, едноставно тој е негов начин на живот и ако навистина ми значи ќе го сватам.Нема да барам да го менува неговото живот поради мене исто како што јас не сакам некој да го бара тоа од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom