Што кога на вашиот партнер некои работи му се побитни од вас?

С

Сатори

Гостин
Што ќе се случи со вашата врска ако дојдете до точка да заклучите дека на вашиот дечко некои работи му се побитни од вас?
Земаме значи конкретно тривијални работи како фудбал, нет, кладилници, скејтање...нешто што може да го прави и кога нема да има можност да биде со вас, а сепак го избрал пред вас?
Што понатаму?
Се справувате со тоа?
Ставате крај на врската?
Поставувате ултиматуми?:toe:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
У принцип никад не сум искачала, нит сум сакала со дечко што е опседнат со некоја „мушка ствар“. Не сакам фанатични навијачи што оргазмираат кога тимот ќе им победи, не сакам коцкари, не сакам интернет нердови.
Во ред е да не излеземе еднаш двапати за да гледа фудбал и пие пиво со другарите, но ако видам дека тоа и` штети на врската нормално дека ќе реагирам. Значи, умерено. Навредливо е да ме смета за поневажна од секој црн натпревар што постои.

Е сега ако не сфаќа дека неговото евентуално невнимание и пречи на врската, ќе му покажам на најлесниот начин-со раскинување. И ќе си најдам некој што е фрикнат по опера и балет.:icon_lol:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Па у право е Скул..навредливо е да ме смета помалку важна од некојси фудбалски натпревар или нешто слично...а инаку не знам како би постапила..ми се нема случено тоа до сега..да бидам со некоја таква личност , а да ми се случи тешко дека таква врска ќе опстане , затоа што за да бидеш со некој таков , треба да имаш јааааки живци и да го трпиш сето тоа , а по природа не сум баш таква и набрзо би ставила крај на врската...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Барам внимание,значи несакам да ме запоставува и да ме третира како 10то степена важност,ама сепак разбирам кога има некои желби и потреби.
Ако се има добра организираност,се се може.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па гледам да се договориме околу тоа, кога он гледа фудбал јас да бидам со другарките. договорот куќа гради. Ама ако претера во тоа негово хоби како и да го кажам, и кога ќе се почувствувам запоставена е тогаш бан:pos: Врската се состои од двајца, а не од еден кој ќе се нервира за другиот. Ми сметаат такви ствари така да не сакам да се гушам во врската и да бидам онаа другата.:pos: Крај ќе биде ако ми закасни азтоа што добил на коцка па останал уште малку мислејќи дека пак ќе добие, или натпреварот има продолженија, или изнервиран да дојде затоа што неговиот тим изгубил и слижно. Се решава тоа на многу лесен начин,ама само да не дојде до тоа.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Во принцип не ни сакам луѓе кои се опседнати со некои работи и знаат да запостават се друго околу нив токму поради тоа. Станува навредливо кога ќе почне запоставување поради тие тривијални работи. Ако тоа невнимание продолжи нормално следи прекин на таа таканаречена врска.
Вниманието сепак е важно за врската. Не чини кога го има премногу, ама не чини ниту да се биде незаинтересиран.:wink:
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Не знам кој би го направил тоа (да има поголем интерес од девојката).

Ко прво, тоа мислам е погрешно да се споредува. Женската е за љубов, за емоции, а тоа нема врска со фудбал, автомобили, скејтинг или што и да е...

Ако времето кое се посветува е мерило тогаш тоа е погрешно.

Мислам дека двете области се сосема различни и немаат никаква допирна точка. Хобито никогаш неможи да се споредува со љубов (колку и да ја има и да ја нема).
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Pa vo red ima nekoi raboti sto i da ne se pobitni mora da se napravat no zatoa postoi i kompromis megu lugeto sto se sakaat .
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не ми е јасно како може некој да има некоја побитна работа од девојката? Се знае дека сите имаме различни погледи и интереси но сепак... Љубовта на прво место без ралика на се.
 
С

Сатори

Гостин
...

Не ми е јасно како може некој да има некоја побитна работа од девојката? Се знае дека сите имаме различни погледи и интереси но сепак... Љубовта на прво место без ралика на се.
Можеби кај луѓето кои ја разбираат љубовта ... не секаде и не секогаш е така.:nesum:

П.с. Токму тоа е и целиот проблем, распоредот на работите е малку побркан.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Љубовта на прво место без ралика на се.
Љубовта ама кон што... :wink: Па така за многу луѓе на прво место е љубовта кон бизнисот и парите, љубовта кон спортот, љубовта кон другарите, кон религијата, алкохолот, швалерката, кон државата и нацијата итн. Читам денес у весник за серискиот убиец од Русија изјавил дека убиството е како љубов... сите овие примери постојат, за нив тоа е љубов :)


А на темава.. ако некој ја запоставува девојката за секакви глупости кои му се поважни и тоа се случува постојано... очигледно е дека не ни заслужува да ја има. Од друга страна не смее останатите работи да се запостават во целост поради одредена девојка затоа што животот ниту почнува ниту завршува со неа, а постојат и други задоволства.
Постигнување на рамнотежа... секој систем се стреми кон тоа :)
 
Член од
10 април 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
Epa sea, ne nzaci deka ako nekoj stapil vo vrska so vas, ili nekoja deka treba site poranesni hobia, aktivnosti, sportovi i interesi da gi frlate vo kos!
Toa e stavrno glupo,. a na sekoja licnost i trebaat raznorazni aktivnosti.
Normalno deka e se vo umerenosta, no i prevnstveno vo kompromisot!!!!

Ako mojot partner, saka da igra fudbal, neka igra, toa e super, ama i jas mozebi ke odam vo gym , ili shopping, ili nekoj sport, i taka ke bideme vzaemno ispolenti. Sekoj mora da si gi sledi svoite interesi, no da ne se pretara, i da se zapostavuva drugiot partner, toa odna ne vodi kon dobro:nenene:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ќе оценам прво до која мера ме запоставува заради нив.
Ако гледам дека на се му дава предност,освен мене, тогаш ќе бидат превземени мерки. Под 1 - толеранција и усогласување, а ако не пали тоа тогаш под 2 - одмазда. :pos:
Па на крај краева сите си ги пулиме ќефовите,ама за се усул треба.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Што ќе се случи со вашата врска ако дојдете до точка да заклучите дека на вашиот дечко некои работи му се побитни од вас?
Земаме значи конкретно тривијални работи како фудбал, нет, кладилници, скејтање...нешто што може да го прави и кога нема да има можност да биде со вас, а сепак го избрал пред вас?
Што понатаму?
Се справувате со тоа?
Ставате крај на врската?
Поставувате ултиматуми?:toe:
spored mene a i kaj mene nema pobitna rabota od toa koga sum sloboden toa vreme da go pominam so osobata koja mi znaci iako sum pasoniran oblozuvac i vistnski manijak po fudbalot se znae togas toa ne pali odnosno rabotata se obavuva na brzina se uplaka posabajle ne se glea fudbal i taka i volkot sit i ovcite na broj pa bolje da negledam nekoja utakmica otkolku nekoj da se ljuti:toe: :toe:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Ke se custvuvam kako najgolemiot idiot na svetot i kako najbezvredno sushtestvo naplanetava!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom