Што кога женско предлага секс-френд?

Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
За машките:
Прво ме интересира која би ви била прва мисла/реакција на таквиот предлог.
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?

За жените:
Дали некогаш би/сте предложиле некому да ви биде само за секс?
Како реагираат машките на тоа(ако сте предложиле)?
Првата мисла би ми била - имало господ :)))))
Дали би прифатил?? ДА
Би гледал тоа од поубавата страна - не е она лесна,ја сум неодолив:))
Треба да имам причина за да не прифатам,а таа причина може да биде карактер,изглед..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не верувам дека има машко што би одбило женско за секс (освен ако ептен не му се допаѓа физичкиот изглед). Кога девојка би понудила да биде секс другарче, на повеќето машки ќе им се зголемат очите и веднаш би ја прифатиле понудата, иако потоа се разбира таа девојка најчесто ја гледаат со презир и како “лесна“ девојка или што и да е.

Јас не сум, а и не би никогаш понудила такво нешто. Едноставно не го гледам сексот како средство за испразнување на енергија или задоволување некој животнски нагон. Попрво би се самозадоволувала. Секс во врска и со човек кој го сакам или кон кој барем имам некои чувства. Сигурно можам да преживеам и без секс некое време, не е сексот воздух.

Секс другарчиња, fuck buddies, I'm really not into that.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
За машките:
Прво ме интересира која би ви била прва мисла/реакција на таквиот предлог.
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?
Нормално дека би ја окарактеризирал како курва. Али нели, пошто и онака во очите на нас мажите речиси сите жени се курви, не е битно што всушност мислиме токму за таа девојка. Не би требало ни она да му ја мисли многу, пошто чим предложила такво нешто - сигурно не ја тангира неговото мислење. Магде, ако прашуваш какво е туѓото мислење, не е фак-бади за тебе.

Инаку не, не сум имал фак-френдица. Кај мене сексот доаѓа на малку по традиционален начин, во врска.

Не верувам дека има машко што би одбило женско за секс (освен ако ептен не му се допаѓа физичкиот изглед). Кога девојка би понудила да биде секс другарче, на повеќето машки ќе им се зголемат очите и веднаш би ја прифатиле понудата, иако потоа се разбира таа девојка најчесто ја гледаат со презир и како “лесна“ девојка или што и да е.
Да бе, ние мужите немаме никаква самопочит. Ние сме курви, али со куриња.
Не заебавај, не сме сите Delux, Anonimus1 и mRno. Нормално дека би помислиле дека е лесна и би ја гледале со потсмев, затоа што е глупа-курва да спомне такво нешто. Боље да не спомнува, а да си „брка работа“. Поинтересно би било. Во „официјализирање“ на статусот во фак-френдс нема никаков предизвик. Ќе се испразниш еднаш-двапати и толку, ќе ти здосади.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.359
Прва реакција ќе ми биде да ја измеркам од глава до пети.

Дали би прифатил зависи од горе напишаното односно од меркањето.

Дали би ја окарактеризирал како лесна? Најискрено ако ја знам од две видувања да. Ако ја познавам добро или ако ми е (добра) другарка-не освен ако од порано не сум мислел дека е лесна а сега се потврдува. Ако не била таква а сега ми направи муабет дека и фали секс и сака со мене бидејќи ме знае има доверба итн не би помислил дека е лесна ќе го задржам истото мислење од порано ама најискрено.
Карактер нема да ми смени многу, а изглед епа да ме привлекува сексуално. Нормално не треба манекенка да биде. Дискреција ќе чувам.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Да бе, ние мужите немаме никаква самопочит. Ние сме курви, али со куриња.
Не заебавај, не сме сите Delux, Anonimus1 и mRno. Нормално дека би помислиле дека е лесна и би ја гледале со потсмев, затоа што е глупа-курва да спомне такво нешто. Нема убавина во тоа, нема предизвик. Ќе се испразниш еднаш и толку, ќе ти здосади.
Точно тоа дека треба да имаш самопочит и да не одеш со секоја нормално...ама за тоа болдираното мислам дека претера.
Е добро де,ти и се допаѓаш на неа,она на тебе,не сте во врска и двајцата,поради некои причини неможете да бидете заедно,и она ако ти предложе,одма е глупа и курва а?
Можеби ти ке и бидеш втор или трет на неа,а некоја шо е имала 50,ама на никој не е рекла прва,таа не е курва.
Не ми е јасна ич вашата логика:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да бе, ние мужите немаме никаква самопочит. Ние сме курви, али со куриња.
Не заебавај, не сме сите Delux, Anonimus1 и mRno. Нормално дека би помислиле дека е лесна и би ја гледале со потсмев, затоа што е глупа-курва да спомне такво нешто. Боље да не спомнува, а да си „брка работа“. Поинтересно би било. Во „официјализирање“ на статусот во фак-френдс нема никаков предизвик. Ќе се испразниш еднаш-двапати и толку, ќе ти здосади.
Добро бе, не се навредувај, не мислев на сите машки.:smir: Општо од муабети со машки што имам слушано дојдов до таа констатација, ама затоа и спомнав дека девојките кои самите се нудат ко секс другарчиња по дифолт се гледаат со презир и како девојки од “пониско ниво“. Не мислев да го навредам или потценам машкиот род. :smir:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Точно тоа дека треба да имаш самопочит и да не одеш со секоја нормално...ама за тоа болдираното мислам дека претера.
Е добро де,ти и се допаѓаш на неа,она на тебе,не сте во врска и двајцата,поради некои причини неможете да бидете заедно,и она ако ти предложе,одма е глупа и курва а?
Можеби ти ке и бидеш втор или трет на неа,а некоја шо е имала 50,ама на никој не е рекла прва,таа не е курва.
Не ми е јасна ич вашата логика:toe:
Така е :)
еве хипотетички ќе дадам пример со оглед на тоа дека живееме во модерни времиња каде што жената е колку толку еманципирана, ако има женската некоја супер работа си живее живот си шета по забави со другарки и така натаму ама си има и секс бади кој што ја посетува во станот нејзин секоја втора вечер, без обврски без ништо не и е дечко не и е маж стриктно за потреби се гледаат,и тоа многу долго време со години, она нема никакви обврски према(можеби има фобија од брачни обврски :wink:) него ниту он према неа(он си живее кај неговите дома или посебно).мислам дека има многу мажи што би прифатиле такво нешто, инаку ситуацијава ја спомнав колку да знаете дека постојат многу такви случаи:smir:
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6
Поени од реакции
2
Me zaebava kompjuterot, ne e moj pa me mrzi da go sredam.. kako i da e, ke pisuvam latinica. Posto site pisuvate kirilica pa mislev deka treba da obavestam...

Devojka so bi se predlozila kao fuck-budy, prvo na pamet bi mi teknalo da ili i se svigam ili ona e tolku ladna, taka so ne sum ja poznaval uopste.. Plus, ne mora da mi bide kojznae kolku bitna devojka, taka so moze da bide koja bilo so ja znam, neli, pa spored toa bi prifatil, dokolku ima opsti moralni kriteriumi, na primer ja imam 22 ona ima.. pojma neam, 17, 18.. ne bi prifatil.. ako e se toa ok, ondak, neznam, zavisi od izgled, znaes, nemozam da se zaebavam so bilo koja.. Cim ona mi predlozila da bideme happy two friends, ondak mora da e kul devojka = karakterot e ok! :)

Ama kako i da e, mislam deka ima nesto poise odklolku obicen lets get dirty predlog.. Mislam, deka bi mislel deka i se svigam.. Ili u kraen slucaj, ocajna e, pa makar i neznam koj da sum.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Точно тоа дека треба да имаш самопочит и да не одеш со секоја нормално...ама за тоа болдираното мислам дека претера.
Е добро де,ти и се допаѓаш на неа,она на тебе,не сте во врска и двајцата,поради некои причини неможете да бидете заедно,и она ако ти предложе,одма е глупа и курва а?
Можеби ти ке и бидеш втор или трет на неа,а некоја шо е имала 50,ама на никој не е рекла прва,таа не е курва.
Не ми е јасна ич вашата логика:toe:
Штознам, јас сепак би мислел дека би била глупа-курва... :toe:

Ако не може да бидеме заедно и ми предложи само да се ебеме кога ќе ни се приебе? Да, би мислел дека е курва. :toe:

И курвинството не се мери според тоа колку партнери имала една девојка. Може да имала 50 и да не е курва, исто како што може да имала и 4 и да е курва во душа. Курвинската особина се мери по однесувањето на жената, а не бројот на партнери. А од „хеј, сакаш да бидеме фак-френдс?“ нема по курвинско прашање. Добро, освен „хеј, сакаш да ти го испушам за 500 денари?“ - ама тука веќе би навлегле во дискусија за целата професија. Онаа, најстарата.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Е добро де,можеби ти многу и се свиѓаш,во моментот сака да има секс и ти понуде,а други дечковци не е имала многу.
Уште ли е лесна?:):)
Па ако ти се понуди така, не е ни малку тешка. А ако не е ни малку тешка, тогаш е лесна. Логично ffs.:toe:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Штознам, јас сепак би мислел дека би била глупа-курва... :toe:

Ако не може да бидеме заедно и ми предложи само да се ебеме кога ќе ни се приебе? Да, би мислел дека е курва. :toe:

И курвинството не се мери според тоа колку партнери имала една девојка. Може да имала 50 и да не е курва, исто како што може да имала и 4 и да е курва во душа. Курвинската особина се мери по однесувањето на жената, а не бројот на партнери. А од „хеј, сакаш да бидеме фак-френдс?“ нема по курвинско прашање. Добро, освен „хеј, сакаш да ти го испушам за 500 денари?“ - ама тука веќе би навлегле во дискусија за целата професија. Онаа, најстарата.
Не мислев на тоа некоја да ти дојде така и да ти рече,туку како што кажав погоре,под некои други услови.
Ама добро,како што гледам тоа мислењето на повеќе машки,а и јас со моите 17 години,можно е да не сум право:)

Па ако ти се понуди така, не е ни малку тешка. А ако не е ни малку тешка, тогаш е лесна. Логично ffs.:toe:
Ама понудила ти се само на тебе,а не на пола град:)
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6
Поени од реакции
2
Нормално дека би ја окарактеризирал како курва. Али нели, пошто и онака во очите на нас мажите речиси сите жени се курви, не е битно што всушност мислиме токму за таа девојка. Не би требало ни она да му ја мисли многу, пошто чим предложила такво нешто - сигурно не ја тангира неговото мислење. Магде, ако прашуваш какво е туѓото мислење, не е фак-бади за тебе.

Инаку не, не сум имал фак-френдица. Кај мене сексот доаѓа на малку по традиционален начин, во врска.


Да бе, ние мужите немаме никаква самопочит. Ние сме курви, али со куриња.
Не заебавај, не сме сите Delux, Anonimus1 и mRno. Нормално дека би помислиле дека е лесна и би ја гледале со потсмев, затоа што е глупа-курва да спомне такво нешто. Боље да не спомнува, а да си „брка работа“. Поинтересно би било. Во „официјализирање“ на статусот во фак-френдс нема никаков предизвик. Ќе се испразниш еднаш-двапати и толку, ќе ти здосади.
Easy cowboy.. Hold your horses.. Cekaj malce, sakas da kazes deka TI bi ja izdefiniral, automatski kao kurva? T.e. u tvoi oci sekoja vtora e kurva? Plus, vikas deka nie imame samopocit!? A oni nemaat? Ajde, ete ti pazarski muabet.. Sakas use ednas? Se citiram: A oni nemaat?
..Praev muabet so eden drugar, on e od Pakistan. Jas go prasav zaso u Islamot, zenite se zabuleni. On mi rece deka toa e pocit kon zenata.. Poentata na kraj bese deka mazite se popametni od zenite, zaso imaat poise sila u niv.

Kako prvo, mnogu si ostar i brz, izbroj do 10 i nazad ako sakas, samo poleka.. Vtoro, imas nekoja teorija zaebi ebenje ako ti se pogodi drkanje, taka so nedaj boze da ti dojde nekoja i da predlozi obicen SEX so tebe, posto nema da ja pustis od ruki!! Treto. Ke ti dadam eden sovet: ako brzo svrsuvas :))) ondak misli na planini ili kakva i da bilo priroda, pa mozda ke izdrzis kolku so si planiral u prvo lice..
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ама понудила ти се само на тебе,а не на пола град:)
Абе сеа сфаќам 5 сабајле е ама пробај размисли. Не реков јас дека се дала на пола град, или на цел град. На тој начин да се даде и на еден пак е лесна зошто не се обидел тој да ја освои, туку сама му се ПОДАЛА:vozbud:
Појасно сеа или... :(
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.773
Поени од реакции
18.374
Па колку што ми се познати мене жениве во Македонија, не верувам дека девојка би излегла со официјален предлог и барање за фак бади до спротивната половина, можеби таа би ја дала почетната иницијатива за сексот, а потоа работите само спонтано би продолжиле да си течат во иднина. Терминот фак бади едино во реалноста би можел да се примени само доколку еден од двајцата или двајцата се во врска односно доколку постои варање на нивните примарни партнери, или пак ако еден од двајцата или двајцата имаат полн распоред на сексуални активности па така не би им сметало да си додадат уште еден фак бади т.е. фак бади, а не врската е нивниот стил и начин на живот, што во последно време во Македонија некако станува масовна појава. Доколку и двајцата се слободни не гледам причина зошто би се задржале само на фак бадис ондак би можело да се прејде на фул тајм џаб или такозвана љубавна веза. Е сега дали би гледал на жената со која сме другарчиња како курва е релативно. Доколку е у врска би гледал но тоа не би ми пречело да се продужи со средбите, доколку не е во врска а си има и други другарчиња не би гледал, затоа што во тој случај се гледа дека си го праи ќеифот и во ситуацијава никој не е излажан и сите сме на чисто.:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom