Што кога женско предлага секс-френд?

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
За машките:
Прво ме интересира која би ви била прва мисла/реакција на таквиот предлог.
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?

За жените:
Дали некогаш би/сте предложиле некому да ви биде само за секс?
Како реагираат машките на тоа(ако сте предложиле)?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
не се лажете дека нема обрски во таква корелација, самите повеќекратни секс сеанси се обврска. а посебно ако прифатиш да си помошно клецало тогаш веќе си прифатил и обврска.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
не се лажете дека нема обрски во таква корелација, самите повеќекратни секс сеанси се обврска. а посебно ако прифатиш да си помошно клецало тогаш веќе си прифатил и обврска.
Под обврска подразбирам кога со некој си врзан и емоционално а не само физички.
Кога за таа личност се грижиш, и’ кажуваш дека ја сакаш и ја држиш за рака кога има температура.:)
Кога си секс бади, добиваш повик/смс/мсн пораче да се видите зашо некому му дошло до оргазам, а дефинитивно не љубов и симнување ѕвезди..
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
За машките:
Прво ме интересира која би ви била прва мисла/реакција на таквиот предлог.
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?
јас тоа не сум го чул барем не онака сериозно, нешто вака си правиш интересно или сакаш нешто да видиш како народот мисли по однос на некои малку неортодоксни појави во општеството?

1. првата помисла би ми била чекај сега кој тука сака да ми стега ремет, пошто знаеме жените што не се ујдурми знаат да прават.
2. ако не сум во врска зошто да не.
3. никогаш не би ја окарактеризирал така, едноставно девојката си е отворена во однос на своите физиолошки потреби за секс
4. Карактер не е толку битен и онака среќавањата ќе бидат повеќе за секс, а за изглед доволно ќе биде да не е ружна и да ги исполнува неколкуте минимални критериуми кои се за секого различни однсоно субјективни.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?
?
Многу е хипотетичка темава али ај
1. Ако не ми значи би прифатил таков вид на „врска“, ако ми значи не-полошо за мене, измачување.
2.Да, чим она ми се понудила значи не ми требало труд значи не е тешко, значи лесна е :о.
3. Би прифатил, изглед карактер просек. :helou:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Моментално без да му ја мислам на последиците после би рекол - ДА (и тоа со големи букви).
Не би ја карактеризирал како курва_ватева_дроља_лесна_другзбор женска зашто со прифаќањето и јас би спаднал во сите тие квалификации (само од машки род)
Ако сум очаен би прифатил се. Во тие моменти само дупка да е. Ни изглед ни бутур. Али ако сум среден ментално тотално или чисто од потреба без очајни моменти би гледал изгледот и сличните физикалии.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
јас тоа не сум го чул барем не онака сериозно, нешто вака си правиш интересно или сакаш нешто да видиш како народот мисли по однос на некои малку неортодоксни појави во општеството?
Ретка ми е појавата, бар во нашиве простори, но во последно време имам слушнато за ова од многу девојки и затоа ме заинтересира повеќе како машките гледаат на ваквите девојки и предлози.

2.Да, чим она ми се понудила значи не ми требало труд значи не е тешко, значи лесна е :о.
Баш вака и претпоставував дека рзмислувате.:)
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
За машките:
Прво ме интересира која би ви била прва мисла/реакција на таквиот предлог.
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?

За жените:
Дали некогаш би/сте предложиле некому да ви биде само за секс?
Како реагираат машките на тоа(ако сте предложиле)?
fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex , fuck, sex.

toa e se sto imam da kazam
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
За жените:
Дали некогаш би/сте предложиле некому да ви биде само за секс?
Како реагираат машките на тоа(ако сте предложиле)?
Би предложила доколку имам потреба:wink:, зошто да не.
Не знам како реагираат, сеуште се надевам нема ни да треба да дознаам :icon_lol:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
2.Да, чим она ми се понудила значи не ми требало труд значи не е тешко, значи лесна е :о.
Е добро де,можеби ти многу и се свиѓаш,во моментот сака да има секс и ти понуде,а други дечковци не е имала многу.
Уште ли е лесна?:):)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Многу е хипотетичка темава али ај

2.Да, чим она ми се понудила значи не ми требало труд значи не е тешко, значи лесна е :о.
Sex-buddy Како што јас го разбирам поимов, не значи некоја за една вечер туку константен секс пријател, така што не знам од каде би ти текнало дека е лесна.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
и за мене претпоставуваше дека размислувам различно од армин?
Со оглед на тоа што те сметам за доста сериозен човек и што со постар од Армин, не ме изненади твојот став.
Би ме изненадило ако имаше став како на армин.


Sex-buddy Како што јас го разбирам поимов, не значи некоја за една вечер туку константен секс пријател, така што не знам од каде би ти текнало дека е лесна.
Да, тоа е секс бади, ама кога девојката се дава така лесно обично ја именуваат како лесна и дека на ниту едно машо не би му било проблем да ја има.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Да, тоа е секс бади, ама кога девојката се дава така лесно обично ја именуваат како лесна и дека на ниту едно машо не би му било проблем да ја има.
Лесна е девојка што се дава за краток временски период, а не девојка што предлага секс бади, инаку може девојката да предложи и на некој долгогодишен пријател, да и биде секс бади, не лоцирам линк помеѓу лесна и секс бади.
 
M

Mussolini

Гостин
моќна е темата за дискусија... :) ако е без обврски, зш да не? ке си прајме кефо еден на друг... ;) фкој друг освен нас, мора да знае шо прајме? никој :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom