Што играте во моментов

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
ауффф па, последно време Besiege си правам чуда GTA Vice City ili San Andreas, класика.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
По репризниот маратон, конечно при крај и со Resident Evil 7, таман се завршено до јануари 2019 кога доаѓа RE2 Remake.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
God of war 4, епик графика, карактери, приказна, малку сменет комбат систем но ништо страшно, глеам има и ворлд мап што е ново во серијата и мене лично ми се свиѓа, после свртев на GoW3 Remastered и искрено после 4 - ката не можев да ја играм, делува како од прошли век. Единствена замерка за четворката се репететивни и многу многу лесни босови, сем Валкирите кои ми останаа за тепање, додуше една победив, многу се тешки, а многу сум добар у ГоВ скоро совршено добро ја владеам :D . Босовите се убер лесни и нема тука никаква креативност, освен битките со двајцата браќа како и првата и последната битка со тетовираниот. Се на се ок е со оглед дека пред DS серијалот ова ми беше игра број 1.

Играм и Дестини 2 и реално поима немам што треба да правам ни што жанр е дали е MMORPG и слично ама онака добра графика игривост, сум станал ептен eye candy. Како и да е ќе ја терам до крај.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
God of war 4, епик графика, карактери, приказна, малку сменет комбат систем но ништо страшно, глеам има и ворлд мап што е ново во серијата и мене лично ми се свиѓа, после свртев на GoW3 Remastered и искрено после 4 - ката не можев да ја играм, делува како од прошли век. Единствена замерка за четворката се репететивни и многу многу лесни босови, сем Валкирите кои ми останаа за тепање, додуше една победив, многу се тешки, а многу сум добар у ГоВ скоро совршено добро ја владеам :D . Босовите се убер лесни и нема тука никаква креативност, освен битките со двајцата браќа како и првата и последната битка со тетовираниот. Се на се ок е со оглед дека пред DS серијалот ова ми беше игра број 1.

Играм и Дестини 2 и реално поима немам што треба да правам ни што жанр е дали е MMORPG и слично ама онака добра графика игривост, сум станал ептен eye candy. Како и да е ќе ја терам до крај.
Се согласувам дека е топ играта, вчера ја свртив али тоа маглите се страшен ужас. Рак на очите се фаќа, а доста ги има низ мапата. Другото топ.
Ако босовите ти се тешки, имаш GOD mode и во тој случај и рандом суштествата се тешки.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Се согласувам дека е топ играта, вчера ја свртив али тоа маглите се страшен ужас. Рак на очите се фаќа, а доста ги има низ мапата. Другото топ.
Ако босовите ти се тешки, имаш GOD mode и во тој случај и рандом суштествата се тешки.
Дали ги исчисти сите Валкири и дали ги отклучи сите тајни одаи на Один?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Дали ги исчисти сите Валкири и дали ги отклучи сите тајни одаи на Один?
Мислам дека сите ми се отклучени, али имам отепано само 2 валкири.
Ти велам вчера ја завршив приказната и од денес чистам collectibles. Од првите 3 региони според по the journey ги имам исчистено 100%. Идемо даље по другите.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Gow у многу сегменти им парира на игри што само се претпознатливи по некој кворк во механиките и тоа ја прави таканаречено целината да е поголема од нејзините делчиња. Ретка сорта се такви игри, ГТА, Вичер 3, Зелда...
Задржан и проширен хектик-комбат, рудиментарен и исполиран рпџ, достоен експлоринг, одлично раскажување, лор и wolrld building.
дификултито е добро имплементирано, никад немоеш да си OP зошто и противниците левелираат рамномерно, на последните два мода е доста тестирачки.


него од пред пола саат -

123.jpg
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
FIFA 19, Мadden 19 (Premier access ftw), PUBG чат пат, веќе не ми е интересно како порано.
Со нетрпение очекувам Black Ops 4, чисто ради Blackout модот, ептен беше забавно во бетата. Battlefield 5 исто ќе ја играм, само ќе видам колку. BR модот ме интересира како ќе го направат.
 
Член од
8 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Играм S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl и Mafia 2,одлични игри се.Само едно прашање,дали Falout 3 е добра видеоигра?Прашувам,дека ја изиграв Falout;New Vegas 3 пати од почеток до крај и премногу ми се допадна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom