Што играте во моментов

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Играм S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl и Mafia 2,одлични игри се.Само едно прашање,дали Falout 3 е добра видеоигра?Прашувам,дека ја изиграв Falout;New Vegas 3 пати од почеток до крај и премногу ми се допадна.
Добра е, секако дека ќе ти се свиѓа штом ти праела мерак New Vegas, а бидејќи забележувам дека ја играш и СТАЛКЕР, ќе си земам за право да заклучам дека сакаш постапокалиптични дистописки игри, па пробај ја и Metro.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Horizon Zero Dawn, на почеток сум негде со 3 часа плејтајм и можам да кажам дека многу ми се допаѓа приказната засега, многу емоции. Штета што ја немам Complete Edition, така ми улета за привремена замена на месец дена и колку што глеав таман ќе ми е да ја поминам. Добар гејмплеј, ми се допаѓа фокусот, па планираш тактика, па напаѓаш, и така по ред. Графиката е солидна.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Досега ги имам играно сите Фар Крај освен петката, за која најверојатно би немал доволно добра конфигурација. Четворкава е стварно апгрејд на сите верзии. Кецот го имаше тој тропски филм со остров, вода, и за тоа време ми беше предобра игра, но доста беше ограничена, немаше животни, а имаше некои нереални елементи ко мутанти зомбиња на некои делови од нигде што излгаа, кои не ми правеа кејф. Втората беше доста пореална од тој поглед, ама првата некако повеќе кејф ми правеше, не ми се допадна делот со маларија цела игра, а и немаше нешто многу повеќе опции. Третата беше потребниот апгрејд, но со доста помалку можности од четвртата, помалку оружја и животни, помали мапи итн. Четворката веќе е се што може една игра да понуди, си бираш мисии какви ти сакаш, правиш што ти сакаш, можносите што ги нуди играта се огромни, не се свртува брзо, треба доста време играње. А и баш ми се допаѓа моментот што е на Хималаите целото дејство, кул промена, а и интересна е целата приказна.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Досега ги имам играно сите Фар Крај освен петката, за која најверојатно би немал доволно добра конфигурација. Четворкава е стварно апгрејд на сите верзии. Кецот го имаше тој тропски филм со остров, вода, и за тоа време ми беше предобра игра, но доста беше ограничена, немаше животни, а имаше некои нереални елементи ко мутанти зомбиња на некои делови од нигде што излгаа, кои не ми правеа кејф. Втората беше доста пореална од тој поглед, ама првата некако повеќе кејф ми правеше, не ми се допадна делот со маларија цела игра, а и немаше нешто многу повеќе опции. Третата беше потребниот апгрејд, но со доста помалку можности од четвртата, помалку оружја и животни, помали мапи итн. Четворката веќе е се што може една игра да понуди, си бираш мисии какви ти сакаш, правиш што ти сакаш, можносите што ги нуди играта се огромни, не се свртува брзо, треба доста време играње. А и баш ми се допаѓа моментот што е на Хималаите целото дејство, кул промена, а и интересна е целата приказна.

сите фар крај од тројката навака се копи пејст. Tројката и кецот се добри игри само, кецот дури и во хорор би ја ставил, колку пути ме извадиле од памет тие мутантите:D обавезно ја вртам еднаш годишно неа.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
сите фар крај од тројката навака се копи пејст. Tројката и кецот се добри игри само, кецот дури и во хорор би ја ставил, колку пути ме извадиле од памет тие мутантите:D обавезно ја вртам еднаш годишно неа.
Ќути брат трауми од детството, а таму негде до четврта петта мисија се тече така мирно и сталожено :sneaky:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.308
Поени од реакции
19.661
сите фар крај од тројката навака се копи пејст. Tројката и кецот се добри игри само, кецот дури и во хорор би ја ставил, колку пути ме извадиле од памет тие мутантите:D обавезно ја вртам еднаш годишно неа.
Само тројката ја имам играно, гејмплејот беше доста добар но приказната беше ужасна. Четворката подобра е или?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Само тројката ја имам играно, гејмплејот беше доста добар но приказната беше ужасна. Четворката подобра е или?
според мене освен кецот другите не ни имаат некаква приказна, кецот е акција, пуцачина у права смисла иако е линеарна, другиве напаѓаш некои постови се качуваш по бандери ау ништо посебно. Ако кецот го немаш почнато него би ти го препорачал, иако е од 2004та играта е лудница.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
FarCry 5 е игриште,со супер приказна,графика и гејмплеј.
Инаку да не бидам офтопик,моментално ја уживам BF5 мултиплеер.Пре-забавна и заразна,жив ненаспан сум


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom