Што играте во моментов

Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.345
Не ми се верува дека не сум активен цели 10 страни. Но тоа не значи и дека не играм дотолку :cool:

1700588740835.png

Искрено немам сретнато нешто многу многу багови. Мислам дека LotF е нешто побагната од скајрим во моментов.
Да точно, ако ја игрш LotF 1, пред пачевите :icon_mrgr:
Дури и нејзе ја средија со пачеви отпосле. Ја играв 2-3 пати во различни периоди и апсолутно нити еден баг не оставиле. Цакум-пакум си ја завршив без проблеми и сум фан на франшизава.
Исто и во двојкава нити еден позначаен баг неам сретнато во моиве 70 часа.

Искрено, очекував goty-компетишн атмосфера, али сепак нешо како да фали и за жал далеку е од таа конкуренција.
Имаат кул нови ствари, но имаат и ствари позајмени од соулс кои беа кул... и во обид да се дистанцираат - направиле срање.

Кецот беше спора игра, оваа е далеку побрза.
Не личи на старата LotF воопшто, далеку повеќе личи на некоја од ФромСофтвер. Од сам дизајн на свет, анимации, ајтеми, па дури и приказната им е во тој стил бре... апстрактна.


Не сум баш фан на начинот на презентирање на приказната. Јас сум повеќе за стилот на Секиро отколку на ДС и Елден. А оваа е повеќе до ДС и Елден за разлика од кецот кој имаше далеку поконкретен плот.
Во секој момент знаеш зошто си во светот и што треба да правиш, запознат си со сите случувања и за сите настани поврзани со карактерите и самата игра за разлика од ДС и Елден во кои ако не направиш ефорт конкретно на причата и не стопираш со рашинг во гејмплеј - ќе се изгубиш квалитетно. Во Секиро тоа не се дешава. Паралелно можеш да ги туркаш и двете страни без да почувствуваш дека нешто ти стагнира.


А на прашање што по ѓаволите очекував?
Очекував многу. 8-9, даа... :toe:
Како да осеќав некој хајп, но откако играва излезе како да го снема, играва не е зборувана воопшто.

Ок за мене лично пак ќе си ја чувам на 8, но реално морам да и дадам 5-6.

Следно се надевам Мортал Шел, да, соулс-лајк квалити тајм.
Но како што гледав на интернет доста луѓе ја ругаат МШ и ја ставаат ранг подолу од ЛодФ.

А на прашање што по ѓаволите очекував?
Очекував многу. 8-9, даа... :toe:
380527353_863901935039931_7339423065573492914_n.jpg

:facepalm::LOL:
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Ја затекнав неколку багови во во оваа Dead Island 2. Нормално е
пиратска. Иако имам доста забавана(оти е значително по динамична од првата), има и солден број мани
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.345
Ја затекнав неколку багови во во оваа Dead Island 2. Нормално е
пиратска. Иако имам доста забавана(оти е значително по динамична од првата), има и солден број мани
А не ми се играни и двата дела за жал, не можам да кажам ништо за играва.
Одамна неам играно зомби игра. После фијаското наречено Даинг Лајт не можам да се опораам :pos:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
А не ми се играни и двата дела за жал, не можам да кажам ништо за играва.
Одамна неам играно зомби игра. После фијаското наречено Даинг Лајт не можам да се опораам :pos:
Кецот дајинг лајт беше супер. Двојката не планирам да ја пипнам. Мрсните прсти од еден одреден дебил од обсидијан се сегдека врз незје.
Дајинг лајт е како дед ијланд, али 3д. Сосе вертикалност и се.
Кецот...малце монотона беше.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Не ја играм додека не го вратат крстоносецот, ми беше омилен карактер во кецот а последната вест беше дека ќе го вратат така да едвај чекам.

Патем данок за темата, мојот мејн ДК и алт ворлок.

Прегледај го приврзокот 398365
Прегледај го приврзокот 398366
Нешто слично и јас :)

1700636932715.png
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.517
Поени од реакции
33.695
Следно се надевам Мортал Шел, да, соулс-лајк квалити тајм.
Но како што гледав на интернет доста луѓе ја ругаат МШ и ја ставаат ранг подолу од ЛодФ.
Jas super si pominav so Mortal Shell, preporaka od mene ogromna. Startnuva malku underwhelming inace no ide mnogu blizu na kako ds1 me pravese da se osekam. Na ps momentalno e 5 funti so nekoi 80% namalenie. Odlicna zdelka za souls fans.

Lord of the Fallen jas na vremeto ja pocnav ama ne pametam da ja igrav, kako kopilj ne sum bil zadovolen no novata me vlece, izgleda kul

Problemot e sto ne znam dali sakam soulslike koga me ceka uste life of pi a se nadevam uste ednas elden so dlc… pritoa probuvajki da alociram 200 saati za ponazad spomenatata Baldurs Gate 3
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.520
Поени од реакции
4.345
Јас пред година дена пробав една од Балдурс Гејт, но ептен не можев да продолжам после првите 2 часа.
Но нема да ја ругам играта, ќе си ја земам вината на моја страна и ќе речам дека не се вклопив.
Многу досаден гејмплеј.
Но свесен сум од која величина е имево во гејминг светот. Можда ќе си дадам втора шанса со тројкава.

Ова мора да се игра. Го има ли за PC?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751

Ми стои кратка и затоа ептен полека ја играм за да уживам колку што е можно повеќе во неа.
Ау, колку кратка игра, катастрофа, не очекував баш до толку. Баш ќе видам што има во длц во делукс, кои се мисиите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom