Што играте во моментов

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.571
Поени од реакции
52.375
Прегледај го приврзокот 386741


:ojeaa:

@Донев od vtora, znaes i samiot kolku menuva so koe oruzje si a igrata ima rng moment koj znae da e klucen za eden playthrough.

Odlicna igra, edna od podobrite ps5 ekskluzivi bi se soglasil so tebe koja mora da se pomine. Brz dinamicen gampley koj ne zdosaduva, dungeon crawler na steroidi. Prikaznata mozebi ne e celo vreme vo fokus no e dosta mracna i tazna i dava uste edna tezina.

(y)(y)(y)(y)(y)
Ако ти се игра уште, за да завршиш со акт 3 треба да направиш уште некои работи по кои ќе го добиеш "вистинскиот" крај. Не е нешто ептен јако за да мора во секој случај, можеш и на јутуб да видиш :D

Јас од време на време уште си ја пуштам, гејмплејот ми е можеби најинтересен од се што сум играл до сега.
 
  • Љубов
Reactions: wot

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.399
Поени од реакции
21.972
ја земав делукс за пс4 и одлична е, чувствуваш дека си во времето на black flag и постарите.
Ми стои кратка и затоа ептен полека ја играм за да уживам колку што е можно повеќе во неа.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
ezgif.com-webp-to-jpg.jpg
Досега ниту една немав свртено, но последниот месец и пол ги свртив сите.
Интересна франшиза, fun за играње.
Вака би ги рејтнал според мене.

1. DMC 3
2. DMC 5
3. DMC 1
4. DMC 4
5. DMC Reboot
6. DMC 2
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.778
Поени од реакции
7.382

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Од ребутот поголемо срање нема.
Искрено стори бејсд беше лоша баги, но комбато и оружјето ми беа интересни, бидејќи можеше многу комбинации да се прават со нив, барем имаше нешто убо и во неа.
А двојката ми беше најлоша поготово делот кога требаше да тепам демонски хеликоптер и тенк, плус таму можеше да спамаш со пиштолите и сите босој да ги измочаш, ич не беше challenging.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
Ja naracav vcera Final Fantasy 16

IMG_1997.png


Za sega edna od podobrite godinava.

Ne e turn based tuku action focused kako devil may cry combat no imase odlicna politika za sledenje, kreacija na svetot i dade ubava moralna dilema i kako posledno ostanuva dosledna na imeto, nemase moment koga igrata ne se obiduvase da se nadmine od sekoj prethoden boss battle ili chapter.

Cheesy na momenti no go ima toj bajkast naiven del kade iako znaes deka e cheesy malku funkcionira.

Zabavna igra

Igram isto It Takes Two so ljubovta na mojot zivot

Planiram da pocnam Spidey 2
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ми стои кратка и затоа ептен полека ја играм за да уживам колку што е можно повеќе во неа.
Аха, јас онаа valhalla преку 205 часа ја играв и веќе ми здосади:D
Посебно тие борби со вештерки и суштества и огнови магии, глупости, не трпам тоа јбг, се друго ок ми беше и забавно.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
Planiram da pocnam Spidey 2
IMG_2066.jpeg


Epten se oseka next gen, igrata e ispolirana do maximum. Vo cela igra samo EDNAS iskoristiv fast travel, prezabavno e pativanjeto niz gradot. A isto i tepanjeto.

Prikaznata malce za mene mlaka (mislam FF16 e tuka kriva od prethodno) no sepak igriste za koe ne mi e maka za pari ni vreme, vprocem uste 2 trofei mi falat za platinum i ke gi dosoberam. Total 40tina saati ke ve fati na high difficulty.

Respect za Insomniac.

Sega da vidime sto sledno…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom