Што играте во моментов

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Кога земав PS5 имаше опција за bundle со оваа игра но одбрав само PS5, згрешив?

btw Додека ја чекам Валхала почнав пак да ја играм Одисеја :D
Една од најочекуваните игри заедно со God Of War е Horizon.. требало да ја земеш, јас само што ја почнав ќе си ја играм лагано полека да уживам во неа како што ѓи играм и сите игри.. Инаку играни ми се и Валхала и Одисеј и Ориџин и Јунити и Блак Флег од серијалот Асасинс Крид, мене најомилена ми е Ориџин оти го обожавам стар Египет, небеше лоша и Одисеј ама Ориџин за мене е најдобра..

Во Валхала најмногу ме нервираше тоа што дејствието се случува во Англија и се е магла ништо не се гледа ( невелам дека цела игра е во магла но ме нервираше многу ), комбатот добар ми се допадна исто и приказната..
 
Ф

Флеш

Гостин
Моментално ја завршувам Watch Dogs 2 од Ubisoft .... Предобра ..... Поготовото атмосфера на играта со хакирање и карактерите како да се живи .


Сакам после да преминам со Асасинс Крид и Египет и Одисеја ,заради Македонија .Во Египет ги има Клеопатра и Александар гробот ...Одисеја ја има Македонија како мапа и да ја шеташ.... Че идам на Халкидики :LOL:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Моментално ја завршувам Watch Dogs 2 од Ubisoft .... Предобра ..... Поготовото атмосфера на играта со хакирање и карактерите како да се живи .


Сакам после да преминам со Асасинс Крид и Египет и Одисеја ,заради Македонија .Во Египет ги има Клеопатра и Александар гробот ...Одисеја ја има Македонија како мапа и да ја шеташ.... Че идам на Халкидики :LOL:
И јас бев запалем за делот Македонија во Одисеј ама нема некоја посебна приказна и се разочарав и не е цела Македонија само делче..:D:D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.492
Поени од реакции
4.322
И јас бев запалем за делот Македонија во Одисеј ама нема некоја посебна приказна и се разочарав и не е цела Македонија само делче..:D:D
1660822747826.png
Ова е Македонија за нас :)

1660822784238.png
Ова не нѐ интересира.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Една од најочекуваните игри заедно со God Of War е Horizon.. требало да ја земеш, јас само што ја почнав ќе си ја играм лагано полека да уживам во неа како што ѓи играм и сите игри.. Инаку играни ми се и Валхала и Одисеј и Ориџин и Јунити и Блак Флег од серијалот Асасинс Крид, мене најомилена ми е Ориџин оти го обожавам стар Египет, небеше лоша и ОдисејА ама Ориџин за мене е најдобра..

Во Валхала најмногу ме нервираше тоа што дејствието се случува во Англија и се е магла ништо не се гледа ( невелам дека цела игра е во магла но ме нервираше многу ), комбатот добар ми се допадна исто и приказната..
Ми бараа 80е плус на пакетот … Асасинс крид ги играм од првата Ориџин ме разочара ептен ама ми се чини таа верзија беше тестот за новитетите во Одисеја. Одисеја ми е топ ама она ептен топ и приказна и се, само неќам да одам Македонија во територијата Оти со сите случувања сегашни и да ми зборат грчки таму во играта ќе ме нервира (јбг таков сум мн се нервирам на такви работи) :D

Блек флег беше добра исто
Алтаир и Ецио ftw !!
Автоматски споено мислење:

Ко по тргнало Македонија е само територија ништо друго…
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.815
Поени од реакции
24.134
Momentalno ja ima zena mi pocnato, projde hornet i nekoj boss do sega, gledala nesto videa a isto opsednati bevme so muzikata, mnogu posle svrtuvanje ja pustav u meni i ostavav da vrti ambientot.
Значи следно за вас е Cuphead дуос. :D
 
Ф

Флеш

Гостин
И јас бев запалем за делот Македонија во Одисеј ама нема некоја посебна приказна и се разочарав и не е цела Македонија само делче..:D:D
Во посета на Македонецот над Македонците !!!! СЛАВА МУ !!!!:oeoeoe:
Screenshot 2022-08-31 214954.png
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Да се потсетам на средношколските денови. Многу добра игра за тој период. Штета што остана непозната за голем дел од публиката.


 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.642
Значи следно за вас е Cuphead дуос. :D
Ja imame igrano, sekoj posebno.

Osven artot mene ne mi legna bas, ne bi revisit za duo. Sakam malku planning a ne se da projdam so reflexi i srekja. Najblisku e hollow knight i sekiro kaj sto sum uzival vo brzo mashing buttons.

Ima edna nova Cult of the Lamb, deluva ultra fun.

Denes instalirav Talos Principle, ocajno se bara zamena za Witness. Deluva promising ama sepak baram i main AAA igra sega otkako zavrsiv Stray. Se mislam Forbidden West oti Elden i prezema tajmingot prethodni meseci ili Last of Us 1 dur e hajpot…
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.492
Поени од реакции
4.322
Elden Ring
1664323247152.png


Back to normal.

Posle 4-5 meseci apstinencija eve me nazad.
(I'm not surprised motherfuckers)

A be zaglaviv na ovoj slajm od boss i rekov tuka ke napravam letna pauza.
Ne znam od koga i dali voopsto sum napravil vakva pauza bez da igram apsolutno nisto...
Nema veze, let's do this shit.

Uf pojma nemam do kade sum vo igrava, ali osekam deka e eden od poslednite.
Pojma neam od prica, a i toa malku sto go znaev go zaboraviv.
F it, ke mora da ja dovrsam vaka (ako ja dovrsam.. ) i da pocnam nov playthrough so poveke vnimanie.

Ali drucov kako da ne e pushover. Mu gori dusa gledam... A mi gori i mene Boga mi :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom