Што значи секс на почеток на врската?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 декември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Dali ako partnerot ve tera use vo pocetok na vrskata da imate sex znaci deka ne ve pocituva dovolno ili ne mu znacite i deka ednostavno saka samo da se zadovoli so vas i potoa da ve otkaci... kazuvajteee:toe:
 
N

n/a

Гостин
Значи дека партнерот е продуктивен и конструктивен менаџер кој што се труди во најкраток можен рок да ја постигне целта на фирмата.
Браво за детето !!! :vozbud:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не мора да значи дека сака да ја искористи девојката, зависи од човекот, нормално. Сепак, јас би била претпазлива. А и нормално, зависи и колку на почеток од врската... Зашто и три месеци се сеуште почеток нели...Затоа дефинирај што мислиш кога кажуваш на почеток од врската.
 
N

n/a

Гостин
Не мора да значи дека сака да ја искористи девојката, зависи од човекот, нормално. Сепак, јас би била претпазлива. А и нормално, зависи и колку на почеток од врската... Зашто и три месеци се сеуште почеток нели...
Ти не си мој тип на риба... дефинитивно !!! :pos2: :smir:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Dali ako partnerot ve tera use vo pocetok na vrskata da imate sex znaci deka ne ve pocituva dovolno ili ne mu znacite i deka ednostavno saka samo da se zadovoli so vas i potoa da ve otkaci... kazuvajteee:toe:
Неее! Таман работа, што збориш, па барањето секс во почетокот на врската значи сигурен крај на желбата за подолго задоволство.

П.С. Прифаќањето на ова барање од твоја страна значи и сигурн доказ што сака партнерот :helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи ако девојчето се осеќа несигурно и ако мисли дека он сака само да ја искористи, не треба да прифати ништо. Ако осеќаш доверба и ако мислиш дека е со тебе, заради тебе, тогаш имај секс, ама ако не се осеќаш спремно, немој да правиш ништо што не сакаш и не ти е мерак, само за да исполнуваш туѓи мераци.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
се е до спонтаност. сепак не мислам дека треба да се избрзуваат работите. се ќе си дојде на време. а ако едниот не го прифаќа чекањето на другиот, тогаш настанува проблем.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Dali ako partnerot ve tera use vo pocetok na vrskata da imate sex znaci deka ne ve pocituva dovolno ili ne mu znacite i deka ednostavno saka samo da se zadovoli so vas i potoa da ve otkaci... kazuvajteee:toe:
kako toa da se zadovoli so vas.....seksot e obostrano zadovolstvo....obavezno
prezervativ....a za toa ako te otkaci sto se sekiras...ne e sapun pa da se potrosi:toe:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Тука влијаат многу фактори... за каков почеток се мисли (дали една недела, дали 2-3 месеци), дали девојката е спремна, дали девојката имала претходно секс или не, колку сексуални партнери имала, дали е лесна... се` е индивидуално.

Некои девојки сексот го сметаат како нешто посебно и внимаваат во какви околности ќе се деси тоа, а на некои им причинува само потреба и не им е фактор времето. Секако постои и златна средина.:smir:

Како и да е, ако јас не сакам да имам со некој прв пат секс премногу рано, а тој го бара тоа од мене и инсистира, тогаш не ме почитува доволно. Сепак, машките по дифолт треба да си почекаат за секс. Не да ја молат, ама кога и таа ќе се согласи на тоа, тогаш.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
се е до спонтаност. сепак не мислам дека треба да се избрзуваат работите. се ќе си дојде на време. а ако едниот не го прифаќа чекањето на другиот, тогаш настанува проблем.
Е па да де! Прашањето е едниот сака, а другиот ем му стиска ем му писка.

П.С. Спонтаноста или доаѓа или е резултат на прекумерната досадност „де бе златооо, те молам, само мааалку, плиииз само малку те молам.....:toe:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Секс на почеток на врската ќе значи дека дечкото поише ќе ја гушка девојката ради тоа што ќе му биде одморена раката...
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
настрана ремет
лично јас си барам уште на почеток на врска, ама се покажало дека ако ми даде во првите 3 недели врската ќе трае максимум уште 3, и се се сведува само на секс, строго
треба да се пази кој ти е сексуален партнер, половиот орган не е за хуманитарна помош:smir:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
А бе мамицу му...
Потреба е бре алоооооо!!!!!!!!
И нема баш многу врска со искористување и слични тракатанци...
Ако пак се погоди сексот и кај двајцата...подобар предуслов за една врска не може ни да има...во најголем дел од случаите чувствата се раѓаат после сексот, кога гледаш каква е реакцијата на партнерот, па гушкање, бакнежи и сл...
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Мислам дека значи огромна доверба на партнерите еден во друг. Е сега, секс, или водење љубов? Два мноооогу различни термини! Ако е секс е доверба и ослободување на животински нагони, а ако е водење љубов доверба и страс проследени со планови за заедничка иднина
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom