Што за Албанците значи соживот?

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
ти врска немаш ни од политика ни од ништо друго
србија ли ќе го направеше косово попара?
на србија им беше дадено 3 месеци да ги ``прават попара``а они си играа кур-ташак
башка за косово па и нема шо да се бунат нема ги веќе таму(1981 заедно со црногорците беа околу 14%)

Znaci po tvoja logika u tetovsko ne nema poveke od 14 posto i sto sea toa dava za pravo nekoj da se izivljava i nemame nie pravo da branime teritorijalen integritet zasto ne sme dovolno brojni li ?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Znaci po tvoja logika u tetovsko ne nema poveke od 14 posto i sto sea toa dava za pravo nekoj da se izivljava i nemame nie pravo da branime teritorijalen integritet zasto ne sme dovolno brojni li ?
38ица у тетовско нас не има повеќе али и тему се ретчеме ја знам за луѓе шо им дадат некоја банка за смрдлива шупа и оп дигат парталите и бегат на исток и се курчат по кафани
за косово мислев на сегашната ситуација мн. јасно е дека треба да си бранеш територијален интегритет и суверенитет
за разлика од нас србите имаа можност да се борат а нас не сопираа
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
ти врска немаш ни од политика ни од ништо друго
србија ли ќе го направеше косово попара?
на србија им беше дадено 3 месеци да ги ``прават попара``а они си играа кур-ташак
башка за косово па и нема шо да се бунат нема ги веќе таму(1981 заедно со црногорците беа околу 14%)
Нема што да се бунат? Значи ако Албанците одеднаш и кај нас почнат да бараат независност ние не треба да се буниме, а? :pos2:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
38ица у тетовско нас не има повеќе али и тему се ретчеме ја знам за луѓе шо им дадат некоја банка за смрдлива шупа и оп дигат парталите и бегат на исток и се курчат по кафани
за косово мислев на сегашната ситуација мн. јасно е дека треба да си бранеш територијален интегритет и суверенитет
за разлика од нас србите имаа можност да се борат а нас не сопираа
Да имаа, против Америка.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Нема што да се бунат? Значи ако Албанците одеднаш и кај нас почнат да бараат независност ние не треба да се буниме, а? :pos2:
зборам за сегашната ситуација во косово
а сигурен сум дека у такви случаеви ти сигурно нема да се буниш
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Да имаа, против Америка.
спореди ја српската ситуација со косово и македонската во 2001 кој имаше повеќе подршка од запад
со ова сал докажуваш дека си српски задоена
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ja koa vikam Srbite se human narod nikoj ne mi verue ... jeste da mozea ama jebiga Slobo pichka ...

Nas ne ni davaat , abe nema koj da ti dava da ne ti dava zimash spremash sve akcija za 48 saati , napalm koristish ako treba i posle idesh u Hag i kraj . POsle 100 godini si naroden heroj za nekoj za nekoj zlostornik e toa e toa.

Mada potenciram ja sum protiv kolenje , samo sum za sekoj svoeto cista smetka duga ljubav i idemo dalje
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
тука се согласувам и ние можевме али нели гледаш со шо се занимавале наште генерали.со криминал за резервни делови
љубчо го тераше борис трајковски да прогласе воена состојба он нејќеше
значи сопираше не западо ама иа сами се кочевме
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Zaklucok sekoj si pati od svoite mudri glavi .... zatoa vo krizni anarhicni vreminja treba ludak da ja vodi drzavata i da ja oprai ...

Postoi edna vistina

KOga e se haoticno okolu tebe bidi i ti haoticen inaku nema da mozes da preziveesh ako si pravoliniski nastroen .... ova veke kvantna fizika e ama ima logika
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
спореди ја српската ситуација со косово и македонската во 2001 кој имаше повеќе подршка од запад
со ова сал докажуваш дека си српски задоена
Еве ти споредба.

На Албанците добро им дојде тоа што Милошевиќ не беше добар политичар. Наместо да им ги даде сите права и да немаат они после шо да се бунат, он им ги ускрати. Албанците тоа го искористија како повод за се' што се случи после тоа. Америка ја бомбардираше ЦЕЛА Србија, и им го даде Косово на Албанците.

Ние им имавме дадено права на Албанците, они сакаа уште и отидоа у планина. На нас ни беше забрането да реагираме (а ние исто како и Србите бевме способни сами да се справиме со ситуацијата). Добро е што ги послушавме Американците и ЕУ и го потпишавме Рамковниот зашто ако не го направевме тоа ќе се случеше нешто слично со нас како што се случи со Косово. Сега Албанците кај нас нема за што да се бунат - сме им дале се'. Рамковниот е во прилог на Македонците.

PS Не сум ја 'српски задоена'. Ние и Србите имаме ИСТ ПРОБЛЕМ - Албанците. А богами и Грците го имаат ама во помали размери пошо се членки на ЕУ.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Еве ти споредба.

На Албанците добро им дојде тоа што Милошевиќ не беше добар политичар. Наместо да им ги даде сите права и да немаат они после шо да се бунат, он им ги ускрати. Албанците тоа го искористија како повод за се' што се случи после тоа. Америка ја бомбардираше ЦЕЛА Србија, и им го даде Косово на Албанците.
E drugarke ne se slagam koi toa prava na KOsov arite im bea uskrateni ?

Imaa se kako i Srbite i univerzitet i jazik i vrabotuvanje pa koj kurac poveke

Socijalata republicka najvishe troshsheshe na Kosovarite i od taa strana bea obezbedeni , plus besplatno zdravstvo ... pa aj sto sakaa poveke koi prava samoopredeluvanje nezavisnost ?

E pa malo morgen bez tepanje

Aj bas da cujam koi prava im bile uskrateni na Kosovo pred vojnata
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
E drugarke ne se slagam koi toa prava na KOsov arite im bea uskrateni ?

Imaa se kako i Srbite i univerzitet i jazik i vrabotuvanje pa koj kurac poveke

Socijalata republicka najvishe troshsheshe na Kosovarite i od taa strana bea obezbedeni , plus besplatno zdravstvo ... pa aj sto sakaa poveke koi prava samoopredeluvanje nezavisnost ?

E pa malo morgen bez tepanje

Aj bas da cujam koi prava im bile uskrateni na Kosovo pred vojnata
Имаа автономија за време Југославија, а Милошевиќ им ја укина '91. Лошо изигра.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
1.албанците нема да се задоволат се додека не го постигнат зацртаното (западна македонија курбан)
2.милошевиќ им ускрати права па сад ја нападна србија.значи ако милошевиќ се пресметаше со учк и после дадеше извесни отстапки немаше да се ебаваме со косово а и ние немаше да водиме војна во 2001 (башка шо ќе го задржеше косово како составен дел на својата територија)
3.проблемо ни е со албанците и тука се согласувам а тоа шо србите фактички ја наметнаа војната врз нас е друга работа
башка грците дадоа 2 хеликоптера хјуи и 10тина оклопни возила а од србите не добивме никаква помош
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
1.албанците нема да се задоволат се додека не го постигнат зацртаното (западна македонија курбан)
2.милошевиќ им ускрати права па сад ја нападна србија.значи ако милошевиќ се пресметаше со учк и после дадеше извесни отстапки немаше да се ебаваме со косово а и ние немаше да водиме војна во 2001 (башка шо ќе го задржеше косово како составен дел на својата територија)
3.проблемо ни е со албанците и тука се согласувам а тоа шо србите фактички ја наметнаа војната врз нас е друга работа
башка грците дадоа 2 хеликоптера хјуи и 10тина оклопни возила а од србите не добивме никаква помош
Абе кои Срби... Албанците :nesum: се тие на кои секаде не им чини!

И да, јасно е дека не им е до права туку до територии, и тоа не на обичниот Албанец, на политичарите!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom