Што за Албанците значи соживот?

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
abe vinkler

Ко прво, ИМА виза за Србијa *wink*

Нон-ЕУ членка, VS Еу-Членка = Виза

Trljaj pojako jas zborev deka megu Makedonija i Srbija nema vizi vink vink


Ко второ, бракови, ебење, и масовна распаљотка имале сите народности меѓусебе. Болната реалност е дека Србите цела бивша Југославија ја сметаат за нивна. Затоа се трудат по секоја мерка да прават куршлуз, за некој како тебе, а и повеќето на форумот, да коментираат, ПАТОТ НА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ, ВОДИ ПРЕКУ СРБИЈА, па на нив да им се дигне егото, и евентуално Македонија пак да се спои со Србија. Ете, тоа друже е факт. А цвикери некој друг треба да протрља.

Koj zbori deka patot na Makedonija vo EU e preku Srbija ?? Jas ne ! Ne treskaj ... a ko vtoro na Srbite im e dosta ratovi sankcii i bombardiranja sea ima druga postava taka da se osvestija deka ne moze poinaku pa ne ni imaat pretenzii kon Makedonija vink vink trica

Zato ne mi stavaj zborovi u usta koi ja ne sum rekol


Вистината за балканот е јасно дека не ја гледаш, дека тебе се ти е зелено во ЕУ, па најде да ни ја опраиш работата од туѓина. Такви патриоти пун курац има. Дојди бе, биди муж, направи си своја партија тука, па кољи албанци, води ја Македонија по вистинскиот пат според тебе. Или па сепак парите те влечат повеќе отколку твојата држава, па одлучи да киднеш?

E svasta znaci toa da se praelo so partii i kolenje odma ke dojdev ama ne se prai toa taka , ko vtoro jas ne sum za kolenje samo za golema preselba na narodite, treto mojata drzava umre po ramkovniot dogovor samo uste imam nekoi simpatii kon napateniot narod ...i te molam ne me praj koljach koga jas ne sum toa

боли, нели?

Komarec koa bocka samo zamara ne boli druzhe taka da ne se sekiraj za bolkata moja
megu redovi za vinklerot ... nema sozivot i tocka
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
samo se nadovrzam

Ova e 1000 posto tocno , slucajno dur bev u Makedonija imav devojka cij tatko beshe general major i toa makedonec i znam za prilikite mnogu dobro

Plus koj ke sprecheshe be u Makedonija togash bez oruzje bez organizacija 4 evropska sila po Armija ???? I so sto so avioni za poprskuvanje komarci li ? Dakle nikoj

Zaprasajte se zasto sekade Srbite pukale i se kolele vo EX YU a samo ne vo Makedonija oti nemozele li ?

Nemaa interes premalku Srbi imashe vo Makedonija za da pokazuvaat pretenzii ... Drugo e Hrvatska i Bosna kade bea procentualno nad 30 posto i po naselenie i po teritorija... Taka da ne velam jas deka bivshata SHS ne praela zulum nad Makedoncite posrbuvala i imala Banovina , ama realnosta e sledna da ne bea tie ke bea zasigurno nekoi drugi taka da poradi nemanje drzavnost i organizacija na Makedonija togash samo si go zemaa kolachot, koj si go osvojia posteno vo borba vo Balkanskite ratovi i I svetska vojna.

Ama posle koa nastana SFRJ kako pretenzija nekoja teritorijalna kon Makedonija ja odgovorno tvrdam deka nemalo. A ne ni mozelo da ima posto Tito beshe Hrvat i im dade nezavisnost na Kosovo i Vojvodina samo da ja oslabi Srbija pa taka da e iluzorno da se smeta deka imale moznost za jachanje i zgolemuvanje na teritorija na smetka na Makedonija. Taka da Tito e najgolemiot prijatel za Makedoncite koj im dal drzava vo 21 vek kako ramnopravna republika a najgolem dushman za Srbite se za smetka na negovite Hrvatska i Slovenija. Najgolemata pricina zasto nemalo invazija na Srbite vo Makedonija e zatoa sto vo Makedonija ima samo 5 posto Srbi maksimum i iluzorno e vo denesni uslovi na demokratija i Obedineti nacii da se ocekuva pripojuvanje.

Taka da se znae koj e neprijatelot tivkiot Bugarija so popasoshuvanje i Albancite mafijata i sharplanincite. ( ne vikam site de posto i ja imam drugari Albanci ) Ok Grcite se kurchat radi imeto im se moze da gi ebam ama ne e teritorijalno tie samo se plasat da ne izgubat imotite vo Solunsko ako se priznae pod nashe ime ama ova e veke pravna tematika ne mozam da objasnuem na dugacko posto ste 90 posto laici na ovaa tema.

I ko posledno najgolem procent na meshani brakovi vo bivsha SFRJ imalo megu Srbi i Makedonci zas e toa taka a ne e so Albanci i Bugari jas ne znam ama fakt e .

Taka da koj e slep jas ne znam ama pred faktite i bogovite molchat.




Bugar...aj ne seri da ne ti e..m sve po spisok tuka.
Da sakaa srbite i da dozvolese vojniot vrv na togashna uste JNA ke ja izgazea Makedonija za 24h a takvite ko tebe pak ke imaa macki u kosula i ke bea goreni po noze so zeleza.
Nemoj da probuvas da se kries...ti si bugarski propagator i tacka po prasanjeto!
Tocno posle ovoj dokument :
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=13689&page=2
najdi go sluzbeniot list na stranata.
Istite tie Mladic,Perisic,Strugar rende go napravija Miloshevic (Geda Gluperda) i duri Ratko go ima prateno u p.mater i mu kazal direktno da mu se trga od pred oci i da ide da i go drzi fustanot na ludata mu zena dur ne go pukal.
(nesto sto u povekje navrati samo on mozel i imal muda da go napravi)
Site gorenavedeni imaat staz od min. 15 god. po Makedonija...a toa sto oni imale moral i nejkele da kolat i da rusat tamu kaj sto ziveat lugje so koi sto piele i jadele 15 god...
probuvaat da go iskoristat takvi tatarlana ko tebe...bez gram perde i peris.
Rece muabet sme pravele i sme se poznavale...da se vidime pak moze?
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
од дискусијава гледам дека треба и за македонците да се постави истото прашање, што за нас значи соживот со албанците
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
од дискусијава гледам дека треба и за македонците да се постави истото прашање, што за нас значи соживот со албанците
Повеќе тоа важи за Македонците од дијаспората...
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Sozivot za mene e reciprocitet , vzaemnost koga toa go nema a samo ednata strana e protezirana i forsirana nema ednakvost taka da nema ni sozivot... ete vesti od dijasporata
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
соживот ти е дајте им ја западна македонија
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Соживот е-заколете ги!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
megu redovi za vinklerot ... nema sozivot i tocka
Епа во првиот пост јас зборев за виза помеѓу Србија и Грчка, а ти упадна тврдејќи дека виза нема. Факт = Скокаш ко пиперка у грав без да читаш.

Ко второ, и ти си еден од тие кои ја величат Србија ко кујзнае што е. А факт е дека ништо не е.

Твојата држава умре после рамковниот? Шо к*р те боли ондак каков соживот имаме ние тука тогаш? Ти си се одлучил на туѓина, имај си ја. Од државата сам тврдиш дека ти умрела. Факт, се откажуваш од нејзе.


Викај оп пред да ми скокнеш на волеј уште еднаш.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Епа во првиот пост јас зборев за виза помеѓу Србија и Грчка, а ти упадна тврдејќи дека виза нема. Факт = Скокаш ко пиперка у грав без да читаш.

Ко второ, и ти си еден од тие кои ја величат Србија ко кујзнае што е. А факт е дека ништо не е.

Твојата држава умре после рамковниот? Шо к*р те боли ондак каков соживот имаме ние тука тогаш? Ти си се одлучил на туѓина, имај си ја. Од државата сам тврдиш дека ти умрела. Факт, се откажуваш од нејзе.


Викај оп пред да ми скокнеш на волеј уште еднаш.
Србија е најголема држава на Балканот. Традиционално, војнички јака. Да не се умешаа Американците, Косово ќе го направеше попара.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Nedocitan , jas rekov za drzavata ko institucija ne postoi ja ne rekov deka sum se odkazal od narodot ima razlika...

A ti sto ne sfakas i vadis non stop od kontekst i trish race za virtuelni voleji koi postojat samo u tvoja glava bashka dvaeset

Procitaj pak sto e pisano u moj post ... na koj TI se nadovrza pa ke vidish deka TI ne si sfatil ja za koi vizi sum zborel ...

Djabe se kurchish so mene druze mene mi e 38 mica taka da ...

Ko vtoro ja ne ja velicham Srbija drzava ko Drzava , me zabole i za nea , kaj rekov najbolja e ? nigde

Sea sto kazuem ja fakti koi se pomalce poznati ovde ili nekoj nejke da gi znae od istorijata koa siri svoja propaganda pa ne mu odgovara ( ne velam deka toa si ti ) pak bashka dvaeset.

Kaj mene nema trte mrte samo vistina a taa e samo edna
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
Србија е најголема држава на Балканот. Традиционално, војнички јака. Да не се умешаа Американците, Косово ќе го направеше попара.
а за тебе е ОК ако го направеа Косово попара?
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
а за тебе е ОК ако го направеа Косово попара?
Да, ок е, пошо кога ти е нападната државата нормално, треба да се одбрани нели? А не да се умеша трета страна и да им го сервираат Косово на тацна на Албанците.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Да, ок е, пошо кога ти е нападната државата нормално, треба да се одбрани нели? А не да се умеша трета страна и да им го сервираат Косово на тацна на Албанците.
ти врска немаш ни од политика ни од ништо друго
србија ли ќе го направеше косово попара?
на србија им беше дадено 3 месеци да ги ``прават попара``а они си играа кур-ташак
башка за косово па и нема шо да се бунат нема ги веќе таму(1981 заедно со црногорците беа околу 14%)
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
ja ke kazam

а за тебе е ОК ако го направеа Косово попара?

Za mene e i poveke od OK ... e ne ke im chutat ... abe Slobo beshe angel be , verujte naiven . Da beshe Sheshelj otide se toa za 48 saata dur se svesti Amerika sve u Trepcha jebiga kolateralna steta.

Od chutenje chutenje samo na glava ti se kachuvaat , ko razgaleni deca , so niv samo chotek im e majka. Imash prava ko site ostanati imas skoluvanje imas univerzitet ramnopraven si brkaj rabota nejkes da brkas , prakas teroristi da pukaat sve u Trepcha . Pa sto i taka ke odgovaraat samo 100 dushi generali i slicno po komandna odgovornost ama si reshil istorisko prasanje na svojata zemja i narod , da gniesh u Hag da ne zalish.

Da mozeshe sozivot do sea ke se namalea apetitite ama tie rastat be , kako ne gledate sekoj den poveke i poveke, ke se naljuti Halil i ke pripuka i cela Makedonija ke se trese. MOre odvrzani race samo.

E sea nekoj ke reche ovoj u stranstvo e pa go zabole za nas ima poenta i u toa ama sekoja drzava za da se krene mora prvo da go jade u nekoj rat . Nova krv novi sili vaka tivko poleka poleka zivurkame i propagame kako nacija i drzava ete zatoa oopravduem
 

Kajgana Shop

На врв Bottom