Што забележуваат жените кај мажите и обратно?

Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Прво ги забележувам очите,па устата.Тоа ми е многу важно.Е ако го помине ова после се концентрирам на карактерот.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Усни, очи, став. Едноставно некои девојки се елеганција у движење.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ако и се свиѓаш ќе ги забележи само работите што и се свиѓаат,у спротивно оние што ја нервираат.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Не обрнувам огромно внимание на физичкиот изглед (витка става, боја на очи, форма на усни...бла бла бла ), има нешто што би ме привлекло во делот кога се поздравуваме-запознаваме, при тој прв допир, првите 2 реда муабет направени со таа личност и знам до каде би можела таа врска(пријателска, љубовна, да ми се створи одбивност... ) да оди.
Тука најмногу би се сложил поготово за болдираното. Многу ми делуваат првите запознавања со девојката, како таа ќе се постави. Значи не велам дека пресудно ми е првиот впечаток од нејзина страна да биде најпозитивен туку да биде искрен. Вештачкото однесување ми е чак што више и одбивно.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
75
Поени од реакции
0
Да секако првите два три реда муабет со типот ... у секој случај ...
Погледот потоа .... оној шарм што ретко кои луѓе го имаат ... начинот на кој се смеее ... па после рацете .. леле сум опседнала со ова али многу се загледувам у рацете ... чудна работа а а а ?:kesa:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Прво што жените го забележуваат кај мажот е големината на нивниот паричник. Доколку е задоволен критериумот после иде се` како подмачкано :D

А јас што забележувам кај жените е нивниот задник, па коса, фаца и се` остало.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прво што жените го забележуваат кај мажот е големината на нивниот паричник. Доколку е задоволен критериумот после иде се` како подмачкано :D

А јас што забележувам кај жените е нивниот задник, па коса, фаца и се` остало.
А бе работава седи не ме знаеш.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Да ми го привлече вниманието од прва може само физичкиот изглед,поточно,фаца,зошто телото колку толку може да се среди,па потоа следи карактерот,ако не ми допадне,џабе што има убаа фаца.

Е сега ако станува збор за некој што го знам или што тогаш го запознавам,ако не ми се допадне физички,обрнувам внимание на пристапот кон мене,значи како ќе се поздрави,што ќе каже,зависи и од муабетот што ќе следи(зошто има некои кои од прво запознавање сакаат заебани да се направат) и може значи според тоа да ме привлече,па фацата и да не е многу битна во овој случај.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Цицки и г'з .

Ако збореме искрено .

Ако се лажеме , прво карактер ,па надворешен изглед :pos2:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Па прво нешто што забележувам тоа се очите. Погледот се кажува. А за да го погледнам и втор пат треба да има некоја енегрија, шарм што ќе ме привлече...

И секогаш гледам јас колку е високо момчето да видам дали би си одговарале :smir:
 
Член од
10 април 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Gledam u dusata na covekot,toa e najbitno,ne e bitno dali ima marka na nego/nea bitno e dali dusata ja ima.Najbitnoto nesto,ubavinata e prolazna a dusata vecna.Toa e najbitnoto
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
не викам дека се сите такви ама сепак има, ама има се разбира што гледаат и во душата и карактерот:pipi:
Па и јас не викам дека нема такви девојки,него едноставно мојата забелешка е дека на прв поглед се забележуваат други карактеристики, претежно надворешни.Дали се очи,раце,задник.
Тоа всушност беше и сеуште е поентата на темата.

Јас рецимо на прв поглед обавезно забележувам очи,боја не толку,ама затоа формата,изразот на очите.После тоа се другите мерки.:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
на прв поглед усни......после очи, коса..... и на крај газе....
е тек после иде карактерот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom