Што е љубовта?

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Cuvstvo predizvikano od predoziranje so cokoladi,preceneta iluzija,pisan zbor na parce hartija,sustestven del od zivotot bez koj ne se moze...!!!
Sto za vas pretstavuva ljubovta???
чиста хемија можи, ама не е некоја безсмислена психолошка глупост на хартија, туку дел од еден оплескан живот. Наводно ги смирува непријателите, ја уништува омразата, ама искрена и вистинска љубов во овај "свет на лаги" е само самоуништување и проклето страдање.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Љубовта се дешава кога некого ќе го ставиш пред себе. Повеќе го/ја сакаш од самиот/самата себе. И нормално пропратена е со разбирање, поврзаност, нежност, искреност
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Љубовта е како духовите, постојат но ретко кој ги видел. :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Љубовта е момент, Кој ти го уништува животот , Кога ке сфатиш ке биде прекасно, а моментот минато :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Љубовта е момент, Кој ти го уништува животот , Кога ке сфатиш ке биде прекасно, а моментот минато :)
Гледаш само од едната страна, сврти се не е само уништување, љубовта е прекрасна и болна во исто време, сепак е најубаво чувство.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Љубовта е онаа движечка сила која ни го покажува патот до среќата. Убаво е да знаеш што е љубов и да можеш да го почувствуваш тоа...љубовта е чувство кое е убаво дури и кога боли. Среќен е оној кој почувствувал што е љубов.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Комунистите ја измислиле да ебат без пари.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Ljubovta e prekrasno cuvstvo koe ne poznava granici.
Navistina e tesko da se pronajde vistinskata ljubov, no sepak taa sekogas opstojuva. Ljubovta te vozvisuva, te pravi sreken, te ispolnuva. Ne postoi drugo cuvstvo koi moze da se sporedi so ljubovta. Taa e iskren podarok koj ne bara nisto za vozvrat. Nesebicnata ljubov e sama po sebe nagrada.
Ljubovta e nesto bez koe ne moze da se zivee, taa postoi vo site nas!

No sepak, ljubovta znae i da boli, znae da ti go promeni svetot od rozev vo crn... promenliva e, moze da te vozvisi, no moze i da te ,,spusti" do najnisko nivo...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Љубовта е чувство кое не исполнува, не прави среќни, не возвишува...чувство кое нема граници и ни отвара нови и нови врати...врати на среќата...Љубовта е нешто најубаво, нешто за кое не се доволни ни милион зборови за вистински да се опише или пак да се долови вистинската смисла на тој збор.Таа е толку...совршена...Но сепак знае и да боцка, да боли и да не уништува...Ни ги врзува очите, не прави слепи и наивни...Знае да направи да бидеме среќни и тажни во ист момент, да не разочара но сепак знае да не направи и појаки.Кога ќе размислам малце подобро не секогаш е совршена, а и неможе да биде...можда затоа што не постои совршенство!!Сепак тоа е најубавото чувство, чувство за кое вреди да се бориш и жртвуваш!
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
one big NOTHING...!!!!!
едно големо НИШТО...!!!!
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
6
ljubov e kratkotrajno i najcesto ednostrano cuvstvo, privlecnost (fizicka ili psihicka). pocnuva so simpatija, prodolzuva so ljubov, zavrsuva so navika... jas barem taka mislam!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Зависи во кој период од животот си...може да биде нешто најубаво а може нешто од што се гадиш и несакаш веќе да го почувствуваш никогаш
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Ljubovta zapocnala da postoi so sozdavanjeto na coekot toa togas bilo samo eden vid naoganje na najdobar partner/ka za opstanuvanje i razmnozuvanje ( togas glaven del bila pocita ) so razvivanjeto na coekot (ekonomija, nacin na ziveenje i idr ) ljubovta se prosiruvala. Zaradi toa ja mislam deka nema edna definica so e ljubovta, se dodeka se razvivame taa ke se menuva (ke ima sve poveke pricini za ljubov ). :)
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Љубовта е нива...не не...
Љубовта е...ПОЛЕ за емотивно сексуално натпреварување и лудило помеѓу народи..не не па забегав..помеѓу две битија.(си ги мазни брковите):pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom