Што е љубовта?

Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
Ma kakva ljubov kaj ima sea ljubov pominaa tie vreminja kaj so se znaese so e LJUBOV
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
д свитест тинг! ахх љубов, само будала може да се труди да објасни што е љубов со зборови, паметните и среќните ја чувствуваат! :back:
 
С

Сатори

Гостин
Љубовта е се што може да ви дојде на памет за една личност без која не можете.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Кога љубовта ке ве повика следете ја.Иако нејзините патишта се тврди и стрмни.И кога крилјата нејзини ке ве понесат,препуштете им се,иако мечот скриен меѓу нејзините перја може да ве рани.И кога ви зборува,верувајте и,иако нејзиниот глас може да ги разниша вашите соништа како што северниот ветар ја пустоши градината.Бидејки како што љубовта ве крунисува,така и ќе ве распува.Бидејки колку ви помага да растете,толку и ве потсекува.Како снопови од жито таа во себе ве собира.Таа ве толчи за да ве оголи. Таа ве сее за да ве ослободи од вашите лушпи.Таа ве меле додека не побелитеТаа ве меси додека не станете еластични,а потоа ве става во својот оган за да станете свет леп за Божјата света гозба.Сево ова љубовта ке ви го направи за да ги дознаете тајните на своето срце и според тоа знаење да станете парче од срцето на самиот Живот.Но,ако во својот страв барате само љубовен мир и љубовно уживање,подобро ви е да ја покриете својата голотија и да заминете од гумното на љубовта.Во светот без годишни времиња,каде ке се смеете но не со полна насмевка,и каде ке плачете,но не со сите свои солзи.Љубовта не дава ништо освен себе,и не бара ништо освен себе.Љубовта нема ништо ниту таа може да се има.Бидејки на љубовта и е доволна љубов.Кога љубите не треба да кажете:Бог ми е во срцето-туку подобро :Јас сум во Божјото срце И не мислете дека може да управувате по пат на љубовта,бидејки љубовта штом види дека сте вредни за тоа,управува со вашиот пат.Љубовта не мечта е за ништо друго освен за тоа сама да се исполни.Но,ако љубите и секако морате да имате желби,нека овие ви бидат желбите.Да се растопите и да бидете како жуборен поток кој ја пее својата ноќна песна.Да бидете ранет од сопственото разбирање за љубовта.Да се разбудите во зората на крилестите срца и да се заблагодарите за уште еден ден со љубов.Да се вратите вечерта дома со благодарностИ тогаш да заспиете со молитвата за љубеното во срцето и со песна на благодарност на усните.
 
N

n/a

Гостин
Ljubovta...???
Sostojba na duhot...
Prviot i posleden stremez na sekoj normalen covek...
Neizbezna komponenta od zivotot(bez vistinska ljubov...mnogu nesta gubat smisol).
Cista hemija koja sto samo i ponekogas se slucuva...I nazalost,ima vremetraenje!
Odamna ne sum bil zaljuben...i sakam pak!Ponekogas,uspevaat na kratko vreme da mi gi vratat peperutkite vo stomakot i onoj rozov i bezbrizen svet...ali kratko trae!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Нешто најубаво и најчисто што може да го почувствува еден човек...
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Ljubovta e ludost na duhot, plamen shto ne gasne, zelba shto ne moze da se zasiti, posakuvano ludilo i dobrovolno machenje!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Што е љубовта ?!?!?!?!

Вака : :helou::cheeky2: + :icon_redf:wub: = :love2: ...поминуваа време и време почнуваа изјавувањето на љубовта :helou::love3: - :pipi: па следува срека срека :love2:па прекрасно изминати ноки :sekss: :sekss: :pusk: :sekss: :back: ...една вечер :helou: сака да се ижурка па оди на :party2::party1: ...во текот на нокта :helou: се начукал ...:pijan: и здогледува ...една :wub: ..разговараат и разговарааат и понудува :smir: тој е возбуден што направил :vozbud: во следните неколку моменти пијанството го тера да мисли леле како ја би на :wub: оваа вечер :drk:...во текот на нокта НЕВЕРСТВО !!!!


поминуваат денови недели ..:pipi::lut:..дознава едно неверство... ја чуствува љубовта како болка ..:pipi::cry::cry::cry:....
се срекава :pipi: + :helou: =:angry1: ..:lazgo::lazgo::helou:............ :angry1: .....Една љубов тука завршува ..
:pipi::place:ја удира главата во :zid: и со тек на време вели :helou: го заслужи ова:bip: и ке те заборавам.......!!

во иситот тој период : :helou: како можев да сум таков идиот покварен се*ак :tapp::tapp::zid:...уништувајки една љубов продолжува понатака со својот живот и никогаш повеке :ne_zboram:ne_zboram за таа .....:pipi:..

е тоа е љубовта !
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
sto e ljubov?

toa e cuvstvo sto ne e lesno da go opises...ama odi vaka...se topis dodeka go gledas...nesvesno se potpiras na negovoto rame,go fakas za raka i vozdivnuvas so nasmevka...zborovi ne se potrebni...
ili vaka so zborovi..razgovori..i odednas molk..i vi se srekavat pogledite...pak molk..i samo eden nezen baknes..sledi molk:back:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Ljubov e ...a be ljubov si e ljubov, nema zaebancija so toa cuvstvo
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Love is giving someone the power to destroy you...but trusting them not to.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Јас би се сложила со еден филозоф, љубовта е ментална болест.

Ах да и неизлечлива ... :devojkr:

Пр. Јас сакам некого, за тој сум подготвена баш СЕ СЕ СЕ да направам, тотално му се предавам, неможам без него ни секунда ... Мене барем ме потсеќа на болест љубовта ( нели ако не го земеш апчето ојде човеко ) :bilover:
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
лјубовта е нешто што неможе да се опише со зборови нешто преубаво нешто што те издига и те прави посрекен од било кога таа е како дел од една совршена бајка која ни го разубавува животот!лјубовта е таа која не прави посилни и похрабри да направиме се што можеме во животот!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Љубов е кога некој толку многу ти значи и го сакаш...што не можеш да употребиш зборови што можат да објаснат што чувствуваш...Љубов е разбирање,искреност,поврзаност,нежности...Тоа што јас го чувствувам за Дафко...:back:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Љубовта ја измислиле партизаните за да ебат без пари!
А германците поштено си плаќале
 

Kajgana Shop

На врв Bottom