Што е љубовта?

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Mi lajk d`stori...... ubavo.... interesno.... 5-ka... :wink:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Ljubovta e staklo koe se krsi ako ja covek primi nesigurno ili premnogu cvrsto . (Ruska narodna pogovorka)
Ljubovta e zapaleno prijatelstvo . ( Bruce Lee )
Ljubovta e ogan , da . Ali nikogas ne znaete dali ke vi go zgree srceto ili ke vi ja zapali kukata . ( Joan Crawford )
Ljubovta se ne sostoi od toa da lugeto gledaat eden vo drug tuku da gledaat vo ist pravec. ( Antoan de Sen Egziperi )
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Mosquito ... ау незнам што да кажам за приказната ... :shock: :wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Љубовта е комунистичка измислица - Едгар Хувер!

Love is overrated - Jack the Ripper!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Многу добар текст, едвај чекав да видам што ќе се случи со Љубовта :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine имаше цицат од филмот "Мееt Јое Black":

Love is passion, obsession, someone you can't live without.
 
Член од
27 август 2005
Мислења
109
Поени од реакции
1
М'жете и жените приемат по различен начин лјубовта.Преди години един пријател ми каза : "Не знам зашто,но аз ја обичах докато св'ршиме "работата",а тја ме заобича след това".
Като че ли лјубовта е измислена от природата,за да с'бере м'ж и жена.И след това да ги докара до такава лудост,че да скокнат един в'рху друг и да осигурјат поколението.
Не знам как е точно при жените с бившите половинки,но при м'жете обикновено нај-голјамата им лјубов в живота е таја,којато не е отв'рнала на чувствата им или ги е изоставила заради друг.А ако те са ја изоставили заради друга,в'обште и не си спомнјат за неја.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
FortunE напиша:
divine имаше цицат од филмот "Мееt Јое Black":

Love is passion, obsession, someone you can't live without.
Да, да ... љубовта не е да најдеш некого со кого можеш да живееш, туку некого без кого неможеш ... излитена изрека може, ама ја поштовам :pos: :wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Lele ke pochnam pak da dzavakam od onie mastikite Love is... (pa vnatre imashe slikichka i objasnuvanje.... epten interesni recenici imashe vo tie... vi teknuva?... :pos:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
abe aj...so vrska imat ljubov so "da ne mojs da zivejs bez nekogo"( a fakticki fikticki sekoj mojt bez sekogo?:)))

zavisnots i ljubov se dva razlicni poimi
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Mosqitue алал да ти е за приказната. Лудници е!!! Кој ќе ја разбери неа. ќе ја сфати и суштината на сите емоции. БАј д веј, Mosqitue од кај ја најде приказната баш ме интересира :?:
 
Член од
3 септември 2005
Мислења
20
Поени од реакции
0
Mosqitue алал да ти е за приказната. Лудници е!!! Кој ќе ја разбери неа. ќе ја сфати и суштината на сите емоции. БАј д веј, Mosqitue од кај ја најде приказната баш ме интересира
Оригиналот е многу пократок и не е на македонски ама преведувајќи ја приказнава се инспирирав да ја доработам и дополнам малце и така испадна :wink:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
"Ljubovta e koga ce ja prepoznaes sopstvenata dusa vo nekoj drug"




Ova go slusnav vo wedding crasshers -filmot i mi izgleda kako dobra definicija za ljubov mada definicija ne postoi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom