Што е љубовта?

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Prethodno pisav na ovaa tema ama glupost sum pisal. Namesto da objasnam sto e ljubov ja sum objasnal kako nastanala:(:(:( nikakva logika

Ljubovta doaga od tvojata dusa pri sto za da ljubis iskreno, cisto(vistinito) treba da ja otkries svojata dusa.

Ljubovta e energia koja e premnogu silna za da bide cuvana samo vo edno srce, potrebni se dve srca za da mozat da ja izdrzat taa prekrasana energia i da ja nasocat vo sozdavanje na eden nov svet, raskazuvan vo bajkite, koj e slicen ama sepak 1000000 pati poubav od koj sto nekoj uspeal da go objasni toj prekrasen, prekrasen svet.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
76
Поени од реакции
2
Ljubovta e edna igra/avantura(kako sakate narecete ja)vo koja postoi golema bolka a bolkata ke ja oseti onoj koj ke bide ostaven da taguva i da se potsekja na dobrite stari momenti...ednostavno ljubovt6a e igra vo koja eden mora da zagubi dodeka nema sloga i dobro razbiranje na partnerite!!!:drk::salut:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
их бегај,љубов!!!!
Јас еднаш сакав многу ама не ми се враќаше со иста мера,така да додека не осетам пак што е возвратена љубов не можам да кажам што всушност таа е:nenene:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
:sekss:љубовта е чувство на сакање некоја личност, постојано мислење на неа, понекогаш :drk:, :sekss:, итн...
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Ljubov... koga sfakam deka nekoj drug mi e povazen od samata sebe, togas sfakam i deka sum vljubena.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
ljubov........................................................................................................:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ne veruvam veke vo bajki odamna zavrsiv so toj film
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ја сум тип на личност за кој љубовта претставува ( т.е претставуваше ) најважното чувство на светов, едноставно не можев да функционирам без пеперутките у стомак.. Ама како што минуваше време, почнав да сфаќам дека не постои такво нешто..Можда имав сфатено одамна, ама негирав и се надевав на подобро секогаш.. Љубовта е ништо..Емоција без која се може.

Донт кил ми.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
Ljubovta e prepoznavanje na sopstvenata dusha vo druga licnost ...


:baeh:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
ЉУБОВТА Е КАКО ПЕСНА ДА ПЕЕЕШ!

А НЕМА ПЕСНА БЕЗ КРАЈ!!!!:wub:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Лубовта е чувство за кое нема дефенција и не може да се опише,треба да се осети...:toe:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Љубовта не е да најдеш некој со кого ќе живееш,,љубов е да најдеш некој без кого неможеш да живееш...Таа не се кажува,,туку се чувствува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom