Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

Член од
24 јули 2006
Мислења
15
Поени од реакции
0
Баш ме интересира вашето мислење на прашањава што е тоа што им фали на некои девојки? Зошто тие можат да бидат само нечии мувачици ама не и девојки? Дали на машките им смета девојка која покрај тоа што е убава ќе биде и попаметна од нив? Дали ги нервира девојка со оформен став? Дали е полесно да се биде со поглупи девојки?
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
tilt напиша:
Баш ме интересира вашето мислење на прашањава што е тоа што им фали на некои девојки? Зошто тие можат да бидат само нечии мувачици ама не и девојки? Дали на машките им смета девојка која покрај тоа што е убава ќе биде и попаметна од нив? Дали ги нервира девојка со оформен став? Дали е полесно да се биде со поглупи девојки?
Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки!?
Можеби желба за врска!!!!
А од кај тоа дека им фали нешто извини..не сакаат врска,обврски,типот им е добар и интересен али не им е за врска и бла бла..што е тука проблемот!?
А дали им смета паметна девојка..па зависи за каква намена е..ако се работи за врска се бара паметна девојка..доколку имаш намера уште првата вечер да ја легнеш девојката тогаш барај некоја глупача,со нив е полесно!:wink:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ништо не им фали, од каде таков заклучок ? Како што кажа Риал Грл, им фали само желбата за врска.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
не им фали ништо така се поставуваат кон дечковците
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
asterix_m напиша:
не им фали ништо така се поставуваат кон дечковците
Какво е тоа поставување кон дечковците? Ако му дозволи да ја бацува од прва вечер? Дај ми пример за да те сфатам, доизјасни се.
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Falat kvaliteti koi se baraat za edna vrska a toa se kvalitetite koi taa gi nema a gi ima postoeckata ili potencijalnata devojka-sopruga-itn, itn. Dali tie kvaliteti se dobro telo, seksualni sposobnosti, intelegencija, pari.... sve e toa relativno!
Kratko kazano, muvacicata-shvalerkata ima toa sto mazot ne go dobiva doma :)
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Fortune напиша:
Какво е тоа поставување кон дечковците? Ако му дозволи да ја бацува од прва вечер? Дај ми пример за да те сфатам, доизјасни се.
Па едноставно некако лошо се поставуваат, со некои безвезе муабети, лош муабет од околина премноу лесно во кревет и сл.
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
и пак не се изјасна како шо треба, ни на првиот пост ни на вториов не сватив ништо:toe:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Па делува глупо, шири нозе од одма, се збори по другари дека е многу лесна, прифаќа некој да ја мува ида не и пречи тоа и други работи!!!!!!!!!
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
Па тоа се навидум атрактивни, ``опуштени`` женски, кои им се интересни на машките во тинејџерските години (зошто на некоја би и симнувал ѕвезди кога оваа може да ја меси и без тоа)а подоцна кога ке созреат, битно им е само да ги пробаат еднаш два пати без никакви обврски...
А за машките кои не сакаат паметни девојки -па не би сакале кога би биле глупави и не би можеле да направат муабет со неа на нејзино ниво, оние паметните сигурно нема да бараат глупава женска за да и се докажуваат и изиграваат маж, докажани се веќе...
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
Супер тема. Мој заклучок е дека треба да глуми дека е глупа,дека не сфаќа што е тоа мување,треба да глуми дека е конзервативна, да се ужасува од поимот ”се глеаме само за секс”. Се на се, за да му бидеш девојка треба да глумиш.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
tilt напиша:
Баш ме интересира вашето мислење на прашањава што е тоа што им фали на некои девојки? Зошто тие можат да бидат само нечии мувачици ама не и девојки? Дали на машките им смета девојка која покрај тоа што е убава ќе биде и попаметна од нив? Дали ги нервира девојка со оформен став? Дали е полесно да се биде со поглупи девојки?
Na pogresna adresa si go upatil/a prasanjevo. Devojkite se onie koi odlucuvaat kako i sto ke bide, a ne momcite.

Ama treba da go preformuliras prasanjeto: Sto e ona sto go nemaat mazite, za da devojkata im bide devojka?

Jas ke ti kazam sto nemale momcite, za da im bidam devojka.Ne me gledaat vo oci, bez trepkanje, poveke od 10 sekundi. Im falelo treto oko:)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
tilt напиша:
? Зошто тие можат да бидат само нечии мувачици ама не и девојки?

zasto samo muvacica?????

pa tesko ide so dvajca deckovci istovremeno......:pusk:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
јас мислам дека на мувачицити не има фали ништо , едноставно се вклопуваат во слагалката кај другиот како такви и ништо повеќе
Дали вреди да се остане со нив тоа за мене е друго ????
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
pa ne znaci deka im fali nesto, mozebi im fali kako sto kazaja zelbata za vrska, no mozebi ednostavno deckoto ne saka so nea da ima vrska, ne saka so obvrski a saka da bide so nea samo za lapanje i nesto poveke sto misli deka moze da go dobie od nea... i taa mu stanuva muvacica.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom