Што е со друштвото од основно?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
ЃАВОЛЧЕ напиша:
Ги имате ли контактите? Се дружите ли уште?
Јас се дружам со мал дел од нив,а со некои и заедно учиме, се погодивме во ист клас,ама не е тоа тоа, поише се дружам со децата што ги запознав
Каква е ситацијата кај вас? Знаеме дека оние вистинските пријателства се стекнуваат баш во средношколските год, ама што е со другиве?
Фала Богу дека се дружам. Со 70% од основците со кои сум учела сеуште учам и баш ми е кул. Со останатите си имам супер муабет. Најдобрите другарки од основно ми се сеуште другарки ама не најдобри.:toe:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Повеќе со дружам со нив, отколку со тие од средно.. излегоа далеку подобри луѓе (=
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Чат пат ќе се видам со некој што имам учено и ќе си речеме едно здраво ништо повеќе. Се изгубивме со тие од средно па не со тие од основно.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Momentalno sum sredno, ali uste sum so staroto drustvo od osnovno. Site drugarki sme vo razlicni klasovi ali nema vrska toa.
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Па скоро со сите правам муабет, али ретко се гледаме. Со два-тројца сме доста време заедно, а со другите чат пат
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Кога како ќе наидам на некој .. Здраво - Чао ...
средношколциве по бесни се :pos:
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
Слабо се гледам, од време на време ќе видам некој ќе се поздравиме, ќе се испогушкаме, ќе се избациме али углавно слабо,

Чат пат со луѓе што сега учат кај што учам јас,

Се деси летово една од моите најобри другарки од основно да не ја познаам во Охрид, ја немав видено откога завршивме, СРАМОТА, РЕЗИЛ
Она ме позна јас неа не, па после ми кажа која и па се изгушкавме се избациве и то
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Poveketo drugari od osnovno ucat so mene u sredno i so mene u klas taka da mnogu od niv mi se dobri drugari!!
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Со друштвото од основно сум само на едно „Здраво, шо праите”, а со друштвото од средно сум поблизок т.е. се дружиме.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Да,сеуште одржувам контакти со другар(к)ите од основно.Иако не учиме сега заедно,двете најдобри другарки ми се уште од основно.
 

Buu

Член од
5 август 2006
Мислења
12
Поени од реакции
0
jas so zenskite sto bea so mene do osnovno se imam mnogu... so drugarite vaka so mi bea ne sme kako porano a so ovie od sredno sme kako braka ... mislam deka onie drugari sto se steknuvaat vo sredno ostanuvaat drugari ..
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
NeMiRnA напиша:
hmmmmm pa se druzam ama ne koj znae kolku,se desava kafe da ispieme za starite dobri vreminja,a so nekoi sum na zdr a so nekoi pa na nisto,moite dve najdobri drugarki mi se od osnovno,a ucam samo so uste edno devojce so ucevme zaedno,ama recisi i da ne se druzime sega.Se druzam so deckite od klas,ama sepak drustvoto ne mi e ni od klas ni od osnovno tuku od treta strana:)
sram te bilo nekes da se druzis so tie od klas!!!c c c c c c c
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
od osnovno sum samo na zdravo ili epten nekad ako se vidime u grad pa da napraime nekoj muabet.stalno sum se druzel so postari(posto bev najmal u maalo)i od osnovno ne mi falat mnogu osven par luge...
kako idiot sum!!!na najbolje drugar od osnovno mu zaboraviv rodenden,a otkako on mi se javi,ne mu otidov ni na rodenden....shit sum neli?
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Ne sum se videla so nikoj od osnovno osven so 3-4 sto se kaj mene vo sredno...retko ke vidam nekoj no od daleku i ne se pozdavuvame :(
bas bi sakala da se vidam so nekoi zaso mi nedostigaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom