Што е со друштвото од основно?

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Ги имате ли контактите? Се дружите ли уште?
Јас се дружам со мал дел од нив,а со некои и заедно учиме, се погодивме во ист клас,ама не е тоа тоа, поише се дружам со децата што ги запознав
Каква е ситацијата кај вас? Знаеме дека оние вистинските пријателства се стекнуваат баш во средношколските год, ама што е со другиве?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Другарите од основно и денес ги поздравувам и си правам муабет кога ќе се сретнеме.Три од нив ми се погодија и во средно во исти клас сме, па ми останаа другарки како и претходно.
Точно е дека вистинските другарства се во средно, основното брзо се заборава. Меѓутоа ако си бил доволно близок со некого не верувам дека тоа шо подоцна ќе бидеш во различно школо може да измени нешто.
Ако некој навистина ти значи ќе најдеш начин да останеш со него!
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Nikogas ne se zaboravaat no retko koj oddrzuva kontakti.Jas licno eve da se sretnuvam i me prepoznavaat i jas niv imame zdravo no ne e kako sto bilo.Vremeto letaa!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас пак, појќе се дружам со другар ми од основно, со мене шо учит, и уште двајца шо не учет со мене. Поблизок сум со нив него со новите шо ги запознав
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Доста од тие што учеа основно со мене, учеа во ист клас и во средно. Сме се дружеле и ден денес кога ќе се сретнам со некој од нив си го имам муабетот, многу ми се и комшии па често се среќаваме на улица. Само, не е како порано. Вистинското дружење остана за тие денови за жал.
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Tie luge od osnovnoto mi se najmili!So niv najludo si pominuvav sekako sega prodolzuva toa i vo sredno so nekoi od niv normalno!
Ali toa sto mi e pomilo e deka nikogas nikoj od osnovnito drustvo ako me sretnel po pat ne me odminal bez rafalnoto ZDRAVO! So nekoi seuste se druzam epten mnogu no sega zavisi koj kakvi patista odbral!!
 
N

NeMiRnA

Гостин
hmmmmm pa se druzam ama ne koj znae kolku,se desava kafe da ispieme za starite dobri vreminja,a so nekoi sum na zdr a so nekoi pa na nisto,moite dve najdobri drugarki mi se od osnovno,a ucam samo so uste edno devojce so ucevme zaedno,ama recisi i da ne se druzime sega.Se druzam so deckite od klas,ama sepak drustvoto ne mi e ni od klas ni od osnovno tuku od treta strana:)
 

5PY_14

чатал
Член од
22 мај 2006
Мислења
118
Поени од реакции
0
bevme zaedno letovo na odmor
muabeti za toa sto kako se desavase vo osnovno............................ imase mnogu smeenje
i mnogu dobro si pominavme
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Se druzam i so tie od osnovno i so tie od sega, ama zavisi so kogo kako. So nekoi imam samo edno zdravo, a so nekoi so seuste ucat so mene se potsekame na starite dobri vreminja i samo zaebancii do besvest.
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Епа јас со никој од основно не се погодив во клас. Се дружам со сите, си го имаме муабетот. Со одредени повеке контактирам, со некои помалку. Само повеќе се дружам со тие сега што учам.:)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Останав најдобра другарка со две чупиња од мојот клас. До ден денес сме неразделни и заедно излегуваме. Инаку, со мал број од „другарите” од основно прам муабет. Сите се влезени во некој тежок филм: „Ние сме сеа средно, големи сме, кој ве познава вас!”
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Па да ти кажам со никој од основно не се гледам или дружам ама секако дека кога ќе се видам ќе се поздравам и муабет и се ама сум раскрстил со нив и готово крај незнам зашто ама не ми се дружи со нив.Ама има и некои кај мене во школо што се гледам ама сепак не се дружам веќе со нив
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paaaa trite najbliski drugarki mi se od osnovno...a i so drugite se gleam cesto posto skoro site od karpos u orce otidovme...baska jas sum fino dete,za site imam vreme :) sea fala bogu ima nekoi so koi vise ne se gleam,ali pogolemiot del od tie sto mi bile nekogas drushtvo i sega mi se drugari/drugarki :)
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
JeCILaDy напиша:
Останав најдобра другарка со две чупиња од мојот клас. До ден денес сме неразделни и заедно излегуваме. Инаку, со мал број од „другарите” од основно прам муабет. Сите се влезени во некој тежок филм: „Ние сме сеа средно, големи сме, кој ве познава вас!”
I kaj mene e istiot slucaj.Se krevat,se prat nesto so ne se sega..ama :toe:
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
Pa si go iam zdravoto:) ama poise se druzam so lugevo sega u sredno iako so odredeni luge se gledam na kafe ponekogas(od osnovno mislam) A inaku najinteresnata stvar e toa sto drugarka mi moja najdobra so mi e kako sestricka i so koja sum u klas u sredno eusvari devojce od osnovno generacija, a dodeka ucevme osmoletka bevme samo na zdravo! Definitivno najdobrite druzbi se u sredno:):poss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom