Што е со друштвото од основно?

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Sum gi zaborail pola, nikakov kontakt
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Сеуште си се дружиме слушаме гледаме пишуваме :) најдобрата другарка ми е од основно <3
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ми текнува на последниот ден, акнавме по две скопски и мортадела пред коперација, кај што земавме за јадење 4 години претходно а по некад и по некое пиво :) ....врнеше, и ни ги наврна алманасите, некој материјал заебан....уште е оштетен малку, иако го немам видено со години и години.
Одејки накај Партизанска застанавме под една настрешница на кратко и муабетот беше демек ќе се слушаме и ќе држиме контакти. Ми текнува на неубавото чувство на разделба, а знаев длабоко во себе дека нема да има ништо од другарството веќе...
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Јас по игра на случај живеам во друг град од тој во кој што учев основно...па ретко имам контакт.

Али види случај еден од најдобрите другари што го имав буквално од забавиште се знаевме, и он се пресели и живее во истиот град сега и немаме време да се видиме да седнеме на кафе.


Така да се е пролазно и thank you god шо е така. :)
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
При ризик да звучам премногу осамена ќе речам дека изгубивме контакт. Вистината е дека немав друштво од основно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom