Што е со друштвото од основно?

*n0t*0rd!nary*

~*SimplY UniQue*~
Член од
5 февруари 2007
Мислења
126
Поени од реакции
4
Со моите најдобри другарки сум уште од основно. Сега во средно не учиме во исти класови, но постојано сме заедно , на мали и големи одмори , после школо :) ... Инаку, комуницирам со поголем дел од школските од основно, но има и такви кои ги немам видено подолго време.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Учам во ист клас со моите 5 најдобри другари. :salut:Нема боље од тоа!
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Del od najdobrite drugari sega mi se bas drugari od osnovno (uf, kolku odamna bese toa), del od drugarite mi se kolegi od fakultet so koi "vojuvavme" po studentskite domovi, a eden mal del mi se vojnicki drugari ....
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Само со еден другар од основно интензивно се дружам а уште неколку гледам повремено
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Со другарите од одновно се дружам само со тие што ми се комшии , со останатите сме само на Здраво...
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
У клас сум со еден другар од основно, а со останатите комуницирам почесто.
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
183
Поени од реакции
2
колку толку пробувам да ги задржам односите со другарчињата ама и тоа не е тоа
 
M

**MEMORY**

Гостин
Основно... Тие фаци ги немам видено којзнае колку време. Со тие што се гледам често, кога и да се видиме се договараме за да одиме на кафе, ама никако да отидеме. Ама голем број од екипата немам видено којзнае колку време. Во средно немав никој од основците и се оддалечив од нив...
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Со двете другарки со кои се дружев во основно сеуште сме заедно-неразделни, само што сите учиме во различни школи, ама пак си се гледаме секој ден...а со другите поретко комуницирам, еве сега на мсн и ако случајно се видиме...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Најдобрите другари ми се генерација од основно школо.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
доста се запишаа од тие во основно кај мене во средно ама сепак не се дужам ептен со нив, дека најдов подобро друштво
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Не е тоа тоа како што беше у основно!Со 3-4ца останав у мн добри односи онака коа ке се видиме знаме добар муабет да удриме,или да отидеме на кафенце!Имав и две другарки кои си ги поштував мн али сеа некако мн слабо ама пак мн се цениме коа ке се видиме!
Значи се на се ТАПА!!!
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Најблиските шо бевме си останавме :pipi: плус минус по некој сега у средно, со останатите комуницираме, ама нормално многу послабо...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Некој паметен кажал-"Љубомората е ужасна работа".
Заради тоа од основно се дружам со 5ца максимум. Другите не постојат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom