Што е подобро Опел и Рено

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
I aman vekje deka francuskite bile skapi iam francusko doma i isto e odrzuvanjeto ko i za drugi koli!!!
Вицот незнам дали си го чул , гласи некако вака: Отишол Босанец у авто-салон на Тојота и овие му нуделе све што имале , а на крај чукот прашал .. А голф имате ли..
Исто и тука само што се Македонци. Научиле само германско па германско, балканска работа, ко деругиве марки да се од коњски коли правени
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Ја не ги сакам па француските возила многу, повеќе ми се докажани германските.
Ке ви кажам една случка.
Иде шќиптар (со ќ да не се лутат дека ги грешиме) на авто пазар и нормално гледа исклучиво германско возило. Загледува една астра и се решава да ја проба. Откако ја проба, излегува од астрата и газдата на колата го прашува:
Како вожњата, ти се бендисува ли?
И овој му одговара: Ооо,многу е добра, иде како голф.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Ја не ги сакам па француските возила многу, повеќе ми се докажани германските.
Ке ви кажам една случка.
Иде шќиптар (со ќ да не се лутат дека ги грешиме) на авто пазар и нормално гледа исклучиво германско возило. Загледува една астра и се решава да ја проба. Откако ја проба, излегува од астрата и газдата на колата го прашува:
Како вожњата, ти се бендисува ли?
И овој му одговара: Ооо,многу е добра, иде како голф.
Има/имаше YouTube снимка пред 2-3 години (дали мајтап дали вистина не знам), во Арачиново тип излегува од Mercedes S 320 ганц нова...и овие другарите му викаат „Шптим, како Мерцедес?“ и овој мадафака фаца „Ма иде као гоЉф!“
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Како се чита Опел наопаку???
-Лепо :)))))
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
за разлика од опелот, секое рено од истата класа на возила, има далеку поголем комфор, амортизација подобра, аеродинамичност а богами и елеганција во движење... а рено итекако може да биде агресивно возило со многу мал мејкап од надвор...

и да... заборавете дека рено е поскап за одржување од другите коли... тоа мало сутра... дури во некои сегменти е поевтин од опелот... тоа на времето важело дека рено е скапо за одржување а и нежно е... да, така било на времето кога се возеле лади, застави и ренолчиња... денес нема благе везе тој муабет. ренот не е ништо поскапо а ни понежно од опел, фолксваген, алфа....
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
за разлика од опелот, секое рено од истата класа на возила, има далеку поголем комфор, амортизација подобра, аеродинамичност а богами и елеганција во движење... а рено итекако може да биде агресивно возило со многу мал мејкап од надвор...

и да... заборавете дека рено е поскап за одржување од другите коли... тоа мало сутра... дури во некои сегменти е поевтин од опелот... тоа на времето важело дека рено е скапо за одржување а и нежно е... да, така било на времето кога се возеле лади, застави и ренолчиња... денес нема благе везе тој муабет. ренот не е ништо поскапо а ни понежно од опел, фолксваген, алфа....
Еден од ретките постови, кај се сложувам со тебе 100% :icon_lol:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Se znae , sekogas GERMANSKOTO e najdobro vo cel svet !
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Ее...баш сакам некој да излези и да кажи кои се цените на резервни делови (Нови) за Рено, еднаш за секогаш да ја решиме дилемата....

Навистина и мене ме интересира бидејќи сум ептен загреан за Клио (претпоследна генерација).
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
земај рено лагуна колку сум загреан за лагуната да имав пари би купил,само ако е сочуван и рено сега е поусовршено и подобрена поради германска конкуренција како и да е сеедно гледај да е сочувано;)
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
53
Поени од реакции
5
Лагуната е одлична кола ( комфор,аеродинамика,линија ) . Вектрата ти е поедноставна,не толку удобна, иста класа кола. Ако збориме за вакви половни возила, делови за овој опел има значително поефтини за разлика од реното. Во горните постови напишале нешто као нема некоја разлика у цената на НОВИ делови. Нормално е дека за нови делови цените ќе бидат скоро исти. Збориме за коли коишто се доволно стари за да може да се најдат половни делови (браници,фарови,штопови,седишта,па и хауба,врата од гепек,целосен мотор можеш да најдеш кај Албанците у радишани и многу други вакви заебанции)ова за опелот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom