Што е подобро Опел и Рено

Член од
8 март 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Во дилема сум дали да купам Рено Лагуна (98,99) или Опел Вектра Б. Би замолил ако некој има искуство (па дури и лошо) да ми даде совет или мислење околу ова. Благодарам
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Абе брат, кога купуваш кола стара десетина години, ја прво би гледал која по не е скапана, по неизвозена , по гаражирана... На марка се гледа кога зимаш ново нели :)
Ја би идел на реното
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
и јас би одел на реното, а се гледа марка на старо и те како бидејки ако не гледаш можеш да земеш лименка без корозија али сепак ке биде лименка
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Опел е подобар за одржување и поиздржлив.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Јас ќе ви кажам практично нешто.

Вентил за Рено Лагуна (1997) е 25 парче, вентил за Audi A6 (1996) 2.0 бензинец 8 евра парче.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Лелеее ми се сере кога ги читам коментариве базирани врз основа на што возеле или ги возеле и затоа гласате. Најдобро е да се видат и двете коли и да се пробаат, како што кажа еден член погоре таа кола што изгледа помалку извозена, повеќе гаражирана сочувана итн.
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
305
Поени од реакции
50
Ако са равно износени зимаи Опел. Германска кола. Французките по арно возат, ама повеке се кршат на нашите патошта.
Бегаите од италиански и французки коли.
Здравите коли са jапански и немски. Веке и кореиците почнаа да прават здрави.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Зимај Опел,ама секако ако е добро сочуван.Не ти препорачувам француска кола,деловите се премногу скапи
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
јас имам француска кола и те уверувам дека деловите не се скапи туку се горе доле исти со опелот, чак што више возам моментално меган од 97 а пред тоа имав вектра б. затоа попаметно ти е да ја одбереш онаа кола која ти е посочувана, поздрава и пред се онаа што поише ти праи кеиф.
среќно во изборот
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Opeeel bez dilemi osven ako ne e nekoj krs nesacuvan
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
сега имам опел и веројатно и следната кола ќе биде опел. задоволен максимално од опел.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
I aman vekje deka francuskite bile skapi iam francusko doma i isto e odrzuvanjeto ko i za drugi koli!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom