Што да се купи од компактната класа?

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
ja licno bi zemal c4 ili noviot 308,i bas ic ne me boli muda dali im pagala cenata,ja zimam za dusa i toa sto mi se sviga,a i alfite mi se top
a golfot go mrzam od dnoto na dusata,naj ruzna kola,gnasa
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Иначе мојот Голф 5 1.9 TDI вози со мотор од Тигуан (трето место во светот за најдобар мотор, се мисли на моќ,потрошувачка,издржливост итн.) имаше баш на Кајгана.
А ова некоја регионална топ листа дан ти е? А кај ти е Мерцедес,БМВ итн итн., па бандашот од Мерцедес е поиздржлив од цела Мазда,Тојота или Хонда.Бате Јапонец знае само изглед да ти дотера и ништо друго.
1.9 tdi so 105 konja e? Ako za ovoj si dal 22.000 evra ondak brate idi ubi se....
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
па вреди бе човече тој мотор 1.9 тди јас имам пасат од 96 година 1.9 тди 90 коња и можам да потврдам дека потрошувачката е многу мала 5-6 во споредба со ламјата што ја имам пежо 405 грдт 90 коња кое троши 9-10 а се е исправно на колата
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
јас би земал астра опц,не знам како се покажува со мотор и такви работи,ама мора да признаеме дека количката изгледа многу кул, и фенси,а исто мислам дека и леонот е многу убав...
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Дечкото што спомна дека Германските коли се најквалитетни, а дека јапонските се само добро среденио нека прелиста некој списанија на Ауто Билд и Ауто Клуб па нека види дека на хар тестот од 200 000км на голфот му сменија еден мотор(проблеми со уљето) и мислам дека менувачот исто така му го отфвораа под гаранција. А додека Мазда 6 и Мазда 5 немаа ниедно непланирано одење на сервис освен редовните сервиси. А исто така доста зборува и тоа што во една германска анкета, герамнците ја сметаат Хонда Акорд за најквалитетна кола.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Луѓе, премногу зборувате на несикусено, не верувајте многу-многу на тестови ваму или таму! А што би купил од компактна класа? Голф 6, аурис, 308 *и да и не* Бимер 1:smir:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Луѓе, премногу зборувате на несикусено, не верувајте многу-многу на тестови ваму или таму! А што би купил од компактна класа? Голф 6, аурис, 308 *и да и не* Бимер 1:smir:
Види точно е дека од тест до тест има разлики, и има некои други мали работи, кои играат улога, ама има годишна студија за квалитет на марките што ја прави ауто билд, каде што се собираат податоци, од пријави за сериски грешки, статистика од TÜV (технички преглед), оценки од тие што ги поседуваат, и плус од тестовите за издржливост на 100.000 км.
и таму според последната студија за 2008 вака стои листата:

1. Toyota
2. Honda, Mazda
4. Opel
5. Hyundai
6. Mitsubishi
7. Audi, Mervedes, Nissan
10. BMW, Volvo
12. Suzuki
13. Skoda, Smart
15. Kia, VW
17. Seat
18. Ford
19. Fiat
20. Citroёn, Renault
22. Peugeot
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
haah hyndai na 4 mesto pazi da ne be :uvo:
ova bi kupil
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Sekako deka Ford Focus super masina spored mene.pozz
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
a mozi i ovaj ford focus coupe.
dokolku imam pari hhh.pozzz
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Од компактна класа сега ке биде моментот да се купи Голф 5 кога ке паднат цените на истиот, а по изглед не е лоша ни Astra GTC. Однос на цена вложено-добиено можеби Рено Меган или C4, а за истите пари best buy Мицубиши Лансер :zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom