Што готвите во моментов?

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.337
Поени од реакции
6.616
Ми улета свежа домашна моцарела,па решив една наполитана да праам.
Тесто,на база на sourdough.
20200801_123649.jpg
Купив и пелати,и свеж сос напраив,се ко што треба.))))
20200801_120740.jpg
20200801_123732.jpg 20200801_123534.jpg
20200801_123252.jpg
 

Attachments

Член од
16 декември 2012
Мислења
1.867
Поени од реакции
2.225
Ова не сум го чула. Кај ги викаат момички?
Мислам дека Штипјани така ги викаат. Имаат тие уште имиња, не ми текнува. Јас многу ги сакам и, ги правам во огромни количини, неколку пати во годината, да не претерам
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.693
Поени од реакции
16.587
На врв Bottom