Што готвите во моментов?

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од perez9, 19 јануари 2014.

 1. perez9

  perez9 расипано јајце

  Член од:
  30 декември 2013
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  955
  Нешто слично како вашата песна во моментов.... IMG_7359.JPG

  Јас моментално правам переци....

  Скроз моментално го печам...очекувајте слики да видите како ми испаднаја...
   
  На devojcence, blue ladybug, Scirea и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. scary

  scary

  Член од:
  11 ноември 2009
  Мислења:
  2.778
  Допаѓања:
  2.581
  пинџур од суви пиперки и компири

  [​IMG]
   
  На Jas., blue ladybug, Scirea и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. perez9

  perez9 расипано јајце

  Член од:
  30 декември 2013
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  955
  ете ги :X3:
   

  Прикачени податотеки:

  • IMG_7360.JPG
   IMG_7360.JPG
   Големина:
   1,2 MB
   Прегледи:
   89
  На LustingVertigo, GoD.HateUSaLL, Мезнаеш и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Гостин

  ПИТИЕ ПРАВИМОООООО
  AMA НЕМОЖУ ДА ГИ СЛИКАМ МНОО СЕ ЉУЉАФ И МРДАФ И ИСКАЧА МУТНА СЛИКАААААА
   
  На Sara Bubamara, Scirea, Anne. и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.436
  Сарма:)
   
  На perez9 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. JD Red

  JD Red

  Член од:
  22 октомври 2011
  Мислења:
  1.273
  Допаѓања:
  768
  Pastramajlija ke se ruca

  Sent from my C2105 using Tapatalk
   
  На perez9 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.329
  Допаѓања:
  6.974
  Тост се важи?
   
  На perez9 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. perez9

  perez9 расипано јајце

  Член од:
  30 декември 2013
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  955
  Со што ?
  --- надополнето: 19 јануари 2014 во 15:00 ---
  Оти да не се важи :)
   
  На NelTu му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.597
  Допаѓања:
  3.790
  Абе се пости денес ?!
   
  На bacive и perez9 им се допаѓа ова.
 10. perez9

  perez9 расипано јајце

  Член од:
  30 декември 2013
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  955
  То во прашања за христијанството постави го :)

  Јас и да се пости и да не се пости не можам без млеко и млечни производи :pipi:
   
  На коцка, blue ladybug и Vori им се допаѓа ова.
 11. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.597
  Допаѓања:
  3.790
  И јас не практикувам многу, затоа прашувам,мојве ме утепаа дека е пост ... дали е пост ?! Брзо конкретен одговор, гладен сум !!! НЕАМ ЈАДЕНО !!! :(
   
 12. perez9

  perez9 расипано јајце

  Член од:
  30 декември 2013
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  955
  А што имаш дома за ручек и што мислиш да си направиш ?
   
 13. Amaterasu

  Amaterasu 123123113

  Член од:
  17 април 2012
  Мислења:
  1.063
  Допаѓања:
  918
  Не се пости, јади си слободно :D
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 14. perez9

  perez9 расипано јајце

  Член од:
  30 декември 2013
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  955
  бујрум фенерчиња :love:
   

  Прикачени податотеки:

  • IMG_7369.JPG
   IMG_7369.JPG
   Големина:
   771,7 KB
   Прегледи:
   52
  • IMG_7370.JPG
   IMG_7370.JPG
   Големина:
   730,3 KB
   Прегледи:
   50
  На Anne., JD Red и NelTu им се допаѓа ова.
 15. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.329
  Допаѓања:
  6.974
  Photo0377.jpg

  Ептен сум се изнаготвила......
   
  На devojcence, blue ladybug, %naked% и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: