Што ви недостига?

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Mi fali malku nas mentalitet...malku poopusteno zborenje..da ne treba da pazam sto zboram..da bidam svoj!..Tuka za da pobaras casa voda moras da se izvinis 200038338 pati..pa da mu dudlas uste 3 saata za da bides fin i kuluturen za da ne se dvois od drugite..posle za banalni raboti mora da glumis..woowww..perfetooo a ustvari se e sranje!!!..daj bre labavo malku:D
 

^Killer^Boy

HeLp Me
Член од
15 март 2006
Мислења
153
Поени од реакции
2
Mene mi fali Bazen...koka kola...i mn sonce:eek:jea:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
ми фали мене нешто во главата

ми фали едно топло литар ипол горско. ми фали охридската услуга. ми фалат дупиките по улиците. ми фалат вестите. ми фали најскапото кафе у свет на кејот на вардар. ми фали "дупла петка" и "дупла двојка".. особено кога оние од ЈСП се тркаат со приватниците. Навечер сонувам како се варам ко костен во истиот црвен автобус (во лето) и прокиснувањето (во зима). Ми фали таткото на другар ми, за да ми скине некоја казна. Ми фали да поминам на црвено. Ми фали да возам колку сакам, и пијан. Ми фалат басовите од Колосеум, донца навечер, кога спијам. Ми фали ладната пица од Фреш. Ми фали калот во центар. Ми фалат милионите шишиња во Вардар, особено кога е надојден. Ми фалат заебанциите по шалтери. Ми фали да се паркирам на плоштад. Па снемувањето струја, у сред утакмица и тоа.. ми фалат кучињата кои шетаат слободно низ скопје спремни во секој момент да те изедат како коскичка. Ми фали кога се враќам дома и кога е мртва темница на улуца.. одам по осет, по ориентација, пошто ништо не гледам. Скопските таксисти. Ми фали Амди Бајрам. Скара за први, втори и трети мај, особено ако го спојат со четврти пети и шести.. и таман да се фати после сабота недела...продужен викенд де.. Скопските полициајци (шерифи). Престава во драмски за 50 денари. (а кафе на кеј 100 денри, замислете?!) Многу работи ми фалат.. ...ама ете.. сум можел и без нив

бурек од цујо. боза од апче. сладолед од палма. тост жан-мари. шопска со домашна лута. Ганза, Идадија, Маракана, Ринг (екс)... Водно. Матка. Маврово. Радика. Љубаниште. И така натака..
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
ми фали герард, јави се герард, кај си бе? и ти си јабана?

иначе, во моментов пак ми фали букер со сирење и јогурт, и кафе на корзо утре денски ќе ми фали...

ко секој ден ;*(
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
Sinot,Zenata,Roditelite,Bratot,Drugarite,Site nasi jadenja,Skopsko,Rakija i itn................................................................................itn
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Roditelite,prijatelite,Korzoto;nema tuka kako tamu sekoj den na kafe i po diskoteki :(
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Некни ми се пријаде смоки :(
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Macedalien напиша:
Некни ми се пријаде смоки :(
doi na gosti kaj mene,sea koa se vrativ od mkd donesov 10golemi pakovanja i sirence i zurka ke praime,ti eventualno zta donesi:):):):):)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
_ZlObNiCa напиша:
doi na gosti kaj mene,sea koa se vrativ od mkd donesov 10golemi pakovanja i sirence i zurka ke praime,ti eventualno zta donesi:):):):):)
Ма и зелена ќе донесам само некоа смока да ми се залепи за зуби! :star:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Macedalien напиша:
Ма и зелена ќе донесам само некоа смока да ми се залепи за зуби! :star:
Леле бубрег продавам за една смока:star:цццц абе никако да не ги погодат 1000 врсти ни една како нашите:(

п.с. ви се придружувам на журката со џварки!:icon_lol:
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Vcera sonuvav burek..lele mi se jade ke puknam!!!!!!
Aj neka mi prati nekoj po posta...i edno jogurtce bitolsko...
fala prijatno!:pos:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Наташа напиша:
Леле бубрег продавам за една смока:star:цццц абе никако да не ги погодат 1000 врсти ни една како нашите:(

п.с. ви се придружувам на журката со џварки!:icon_lol:
Аааааааааааа - се поштова!!! :star:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ми фали свежа убава и вкусна шопска салата, ми фали пинњур, толчени пипиерки, убаво овчо сирење, ми фалат росомански праски од по пола кило, ми фали Охридска Цреша, ми ФАЛИ БУУУРЕК, ми фали хаосот во нашата држава, ми фали биено сирење, ми фали фаќање јак сеир без задни намери и без лутење, ми топлината на луѓето, и силната емотивност. Ама ај ќе ја биде за месец и пол ќе ја биде се со ред, ќе ја примам мојата полугодишна доза на сето тоа.
 
F

FARANG

Гостин
Ми фали на улица да слушам Скопски акцент, поготово она кај си бе педер....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom