Што ви недостига?

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Macedalien напиша:
Откако најдов вегета, ништо повеќе не ми фали!
vo turskata prodavnica i ja najdov nasa vageta na podravka i pasteti i belo sirence mh mh samo smoki ne mozam da najdam :(

P.S. a za burek nemam gajle koga sakam svekrvata mi pravi :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Koj si ja ima svekrvata....mmh, kako mi fali burek sega, ama so mefce, mmm. i jogurt. nema be toa tuka, ni za lek.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Да почнам:
блок чоколадо,
смоки(со смоки израснав)и мајка ми ми прака по пакет или така некој залутан кој доага навака,
животинско царство,
бурек,
струмка,
кебапчиња,
колбаси(има секакви ама вкусот е даааааалеку од нашите)
домати(има ама се се вештачки не се како нашите црвени и мирисат на домати а не на трева)
Аерокрем(поготово белото мх мх мх)
А најмногу ми недостигат мајка ми татко ми и братот ми:(((и сите останати насмеани лица....
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Галичко сирење, мавровско сирење, прилепско биено сирење.
Бурек, зелник, пита, тавче гравче, ширден, џигерчиња, дроб сарма, кукурек, газоза, симит погача, смоки, вегета, дафинка, марула, јогурт, матеница....
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Garfield напиша:
Галичко сирење, мавровско сирење, прилепско биено сирење.
Бурек, зелник, пита, тавче гравче, ширден, џигерчиња, дроб сарма, кукурек, газоза, симит погача, смоки, вегета, дафинка, марула, јогурт, матеница....
...штавел,киселото млеко,убавото свежо свинско месо,крофни,лутите шарени пиперки(сиврии)...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Иди ма, тамам сега не мислеф на тоа.
Да, везени пиперки, лути! Прасенце, на ражен, јаљрешко кревко.
Кумановски мезалак, овчеполска урда, чомлек, таан алва.....
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Garfield напиша:
Иди ма, тамам сега не мислеф на тоа.
Да, везени пиперки, лути! Прасенце, на ражен, јаљрешко кревко.
Кумановски мезалак, овчеполска урда, чомлек, таан алва.....
ауууу урда со пиперчиња и малку црвен пипер мхмх,пастрмка,мали рибчиња во рибниот ресторант,бракадан од баба ми со сирење овчко...
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Garfield напиша:
прилепско биено сирење.
....
не знам колку е мерак прилепското, ама мариовско тепано сирење колку ми фали... лелееееееееееееее

кај спомна... за среќа имам сирење во фрижидеро , па барем ќе си опнам цуцлата, ако нема цицка :)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Сердар барем за тебе не е проблем, тука кај нас секое утро тргнуваат аутобуси за Германија, ако си некаде близу Düsseldorf ili Sttutgart кажи што ти е мерак одма прајќаме.... само ти да не патиш :mist:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Накај мене нема ни еднаш јебено месечно.
Сега ми недостига езероно, пилешките сеРвичи онојпат шо ги јадовме.

Маматааааа.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Eko1 напиша:
Сердар барем за тебе не е проблем, тука кај нас секое утро тргнуваат аутобуси за Германија, ако си некаде близу Dьsseldorf ili Sttutgart кажи што ти е мерак одма прајќаме.... само ти да не патиш :mist:
Хамбург. ама и тука има некои приватници кои редовно возат за Тетово и Гостивар, мислам дека и до Струга има, ќе проверам, ќе ти чкртнам. видиш, то ич не ми текна, дека за неколку ситници (шо не се забранети :)) и неколку евра(и) еден шофер можи да донеси некоја пита бурек... ќе ја стоплиме во релната, и ќе кркаме :)

фала шо мислиш на нас „страдните” тука ... е да знајш шо те чека :cug:
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Од јадење и пиење ништо не ми фали,или ќе си направам,или ќе си порачам по интернет и сирење,и смоки,абе се си имам,но ми фалат:фамилијата КОЗА(тешка мафија сме)хахаха,другарите,ти-амо,излегувањата до 7ч наутро,поткарувањето со сестра ми,а ќе заборавев дождот,тука нема дожд многу ретко,само ветришта,страшни ветришта:)
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
тогаш зошто пиша нешто? темата е за тие шо им фали нешто :)

тики туку така, колку да се најди на муабет, лелеееее

ама ако, простено :)


пи ес: тој потписо тро голем... да намалиш?
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Ми недостига фамилијата, најмногу ми недостигаат внукичките...:cry:Ми недостига погледот на Царевите Кули од терасата на зградата...Ми недостига шетањето скоро секојдневно со другарките...Ми недостига кафето со другарките...Ми недостига ајвер со сирење на топол леб....:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom