Што ви е најчудно во сонот?

Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Кога ме брка нешто,кога пробувам да избегам наеднаш како да ја губам силата и почнувам да шлајфувам во место.Тогаш стварно се чувствувам немоќна и ми се појавува огромен страв се додека не си објаснам и не сфатам дека тоа е уште еден глупав сон.
Инаку како и повеќето,ретко кога ги памтам своите сонови.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Најчесто сонувам дека паѓам од некаде од високо и таман да паднам долу се разбудам :)
 

paradajz

форумџија без ресор
Член од
19 јули 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
koa ke sonuam nesto dobro i koa ke se razbudam nasmean sum do usi :)
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Јас у сон коа паднам од некаде и после си станам и си одам како ништо да не било!!!:toe:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Најчудно ми е што многу често ги сонувам новозапознаените личности на кајгана, фејсбук, мсн итн. Ако почнам да праам муабет со некој и одма следниот ден го сонувам, итоа не еднаш него ме прогонуваат тие личности со денови:vozbud:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Ај вака, ако може некој што се разбира во овие работи да ми одгатне што ми значи сонов што го сонував ноќеска.

Сонував дека се наоѓам на некој мост високо во некој огромен магацин и плачев толку силно, што почнав да се гушам од плачење. Долу имаше некои луѓе кои стоеја покрај патот, а најдолу го видов Тоше Проески каде што се поздравува со луѓето, им се смешка и трча надолу по патот (под мостот каде што се наоѓав јас). А јас пак, како во сонот да го гледав дека е жив, но знаев дека нешто ќе му се случи, па сум пробвел да ја прескокнам оградата на мостот, да паднам долу и да го предупредам, ама безуспешно. А цело време сум плачел толку силно што досега немам плачено толку интензивно.

И после тоа се разбудив.

АЈ КОЈ МОЖЕ ВЕДНАШ ДА МИ ГО ОДГАТНЕ СОНОВ, МНОГУ САКАМ ДА ЗНАМ ШТО ЗНАЧИ.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Мене најчудно во сонот ми е зашто уствари секогаш мора да биде некој настан генериран од повеке настани во alterReality и да биде толку смотано склопено за коа ке се разбудиш и да го памтиш сонот уствари сфаќаш дека едно со друго нема врска. Језда сонот трае 3 секунди пред да се активира твојата свест, ама пак некако многу е непотребно, се додека нема некоја логика, или да биде од тие мрсните па да ти биде мерак дека си сонуел:)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.896
Поени од реакции
29.700
што некои се многу тесно поврзани со реалноста
некои сонови ми се случило да бидат дежа ву
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Јас ретко се секавам на сонот .. така да се секавам на 3 - 4..Инаку во еден сон бегам од нуклеарна експлозиј а во другиот бегам од снајпер :toe:..Е сега што значаат појма немам..:smir:
 
U

UniqueGirl

Гостин
најчудно е шо не знам шо сум сонувала уствари..можда не ни сонувам :toe: =)
 
Член од
24 јули 2009
Мислења
23
Поени од реакции
1
И јас имам слушнато дека кратко трае сонот , и дека сонуваме многу сонови во текот на ноќта , ама само на еден - два се сеќаваме ..
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Шо во некои сонови можам да правам шо сакам!
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Леле многу се нервирам кога станам од спиење и не го памтам сонот.
инаку многу ретко сонувам.
unique girl слични сме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom