Што ви е најчудно во сонот?

Член од
24 август 2007
Мислења
52
Поени од реакции
0
најчудно ми е шо секоаш пред да се разбудам, сонувам дека паѓам од некоја карпа, мост или сл. и си викам абе ае ке се фрлам, сон е секако, и таман ке се разбудам... и никоаш не сум паднала скроз, секоаш се будам, ама тоа е зошто, ако паднам и ако умрам на сон, тоа значи дека никоаш нема ни да се разбудам од сонот (барем така иам читано)....:nesvest:
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Нај чудно ми е кога некој ме гони а јас сум како оспорена снимнка а тој е многу брз и таман да ме фати се будам цел испотен:toe: или кога ке станам понекогаш чуствувам дека тоа било реалност а не само само толку ми било реално што сум одел да проверувам многу работи низ куката со се промениле во сонт дали се исти (не ме разбравте ама ај)
 
Член од
24 август 2007
Мислења
52
Поени од реакции
0
Нај чудно ми е кога некој ме гони а јас сум како оспорена снимнка а тој е многу брз и таман да ме фати се будам цел испотен:toe: или кога ке станам понекогаш чуствувам дека тоа било реалност а не само само толку ми било реално што сум одел да проверувам многу работи низ куката со се промениле во сонт дали се исти (не ме разбравте ама ај)
ja te razbrav ne se sekiraj.. ali son e jebiga :toe:
 

emicka

sweetheart
Член од
13 јули 2007
Мислења
684
Поени од реакции
1
најчудно а во исто време и мн глупо ми е ка сонувам некој глуп сон и сум свесна дека не е стварно туку само сонувам :toe:
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Sum zabelezil deka koga spijam i sonuvam na primer nekoj kosmar, pr- pagam od zgrada , pukaat vo mene so avtomatska puska itn.. slicni raboti . I se koga ke mi dojde krajot ( na primer se frlam od zgradata pagam nadolu a na krajot za 1 metar da se sleam , ke se razbudam :) isto i so puskata i se taka . Mislam oti toa e cudno vo son nikogash ne umirash :toe:
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Во мојот случај,најчудно ама и најгадно ми е кога сонувам како лежам на креветот на кој што и стварно спијам додека сонувам и сонувам како се будам и некој ме гледа од позади а неможам да ја подигнам главата или да се свртам,нешто едноставно не ми дозволува. Најлошото е што сонот е толку реален,последниот пат кога го сонував ова,а го сонувам често,имав оставено чаша близу до креветот која што обично не е тука,и во сонот,ја видов чашата,беше тука... И кога се разбудив и ја видов чашата у истиот момент се наежив страшно и ми потече една солза... Незнам шо е финтата...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
mnogu mi e cudno koga se obiduvam da trcam nekoj me brka a nikako ne mozam da trcam...se macam se macam ama ne mozam....e zosto....hm....
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Во сонот ништо не ми е чудно. Сон како сон, ама сепак ми се интересни соништата така колку за забава да ги проанализираш. Бидејки кога спиеме активирана е нашата потсвест, сонот може да открие многу емоции скриени во потсвеста и ако ги проанализираме соништата можеме да донесеме некои заклучоци кои ќе бидат помнатаму битни за нашата свест. Најчесто сонувам заби, како ми паѓаат, како ми се расипуваат и слично. ;,Стручните,, обично тој сон го толкуваат како грижи на студент.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
262
Поени од реакции
4
Naj cudno vo eden son mi ekoga sonuvam deka pagam i nikogas ne g sonuvam do kraj...tuku se razbuduvam edna sekunda pred udiranjeto vo zemja???/
 
R

reactive89

Гостин
Најчудно во сонот ми е кога ќе сонувам како паѓам од некаде (небо, зграда или слично) или пак како ме удира кола или камиот и онаков цел скокам и во сон и на јаве како сто спијам само скокам од кревет и паѓам пак на него и цело тело ми се дрма и се чувстувам многу чудно после тоа ... неописиво многу чудно... :)
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Најчудно ми е кога ке направам/сонувам нешто, не сум сигурен дали сум сонувал или навистина се случило.. не знам како да се изразаm :S
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Кога некои се толку реални и кога ке се разбудам се прашувам дали сум сонувала или навистина ми се случило тоа!
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Чудно ми е некогаш сонот е долг како да траел цел век ама ...сум читал дека сонот траел неколку секунди односно мунути...:motor:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom