Што ви е најчудно во сонот?

Член од
30 јули 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Hehehe sozvezdija....pa shoznam valjda ti e opsesija posto znam deka samo toa i go sakash :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Druga slucka. mi se ima sluceno eden ist son da go sonuvam 4 pati vo eden ist den, spijam go sonuvam . stavam i posle pak se uspivam i pak go sonuvam istiot son , 4 pati, duri na posledniot pat osetiv deka go sonuvam istiot son i vo sonot si vikav.. eve sega ke ispadne eden covek,.. ke pomine kola itn itn
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Кога во моментот кога сонувам ќе си речам во сонот:"Абе ајде,сон е,не е вистина",и ќе чекам да се разбудам.
 
Член од
20 јуни 2005
Мислења
132
Поени од реакции
2
Пред сигурно повеќе од 10 години сонував еден сон којшто го памтам до ден денес. Беше претерано реален, пластичен.
Излегувам од дома, темно е, застанувам пред влезот на соседната зграда, а таму има и други луѓе, одеднаш од небото доаѓаат ангели (или барем јас така си ги нареков) и секој еден ангел зема во рацете еден човек и летнува високо горе заедно со него. Мојот ангел беше една девојка, со многу нежен и милозлив глас, знам дека долго време летавме над Скопје и дека разговарав со неа на најразлични теми. Цело време додека траеше сонот бев во екстаза, кога се разбудив сабајлето бев најсреќниот човек на светот.
Сум размислувал многу пати што би требало да значи овој сон и зашто ми е толку врежан во сеќавање, но мислам дека не ми е важна премногу поентата, кога ќе се сетам на него е како некое вистински доживеано искуство и секогаш се присеќавам на возбудата што ја чувствував за време на сонот и наредниот ден.
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
spored mene najcudno e sto sonot e mnogu kratok a na nas pak ni izgleda deka e mnoogu dolg mn cudno ke se slozite
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Najcudno vo sonot...sto ne sonuvam nisto podolgo vreme :pos2:
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Најчудно ми е тоа што секогаш излегува тоа што го сонувам....Пред 3-4денови бев сонувала нешто, одма следниот ден ми излезе сонот...Дури понекогаш ми е страв да сонувам...
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
најчудно е тоа што сонот трае најмногу 2-3 секунди нисто повеке анас ни се чини дека цела вечер сунуваме!!
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Eve vi nesto cudno sonuvam deka pagam od terasata na mojata zgrada i koga se razbudiv slednoto utro se me bolese od glava do petici mrdnata rabota:toe::toe:.
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Не ме фаќај за збор ама мислам дека соновите траат само 8 секунди. Некој постручен ке се најде ке објасни повеќе.

он-топик: Што треба да ми е чудно во сонот? Ретко сонувам... А и да сум сонувал нешто сабајле кога ке станам слабо или ич нема да се сеќавам на сонот.
сите сонуваме само некои не го памтат сонот и тој трае максимум 5 цекунди :wink:
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
хммм најчудно.
- моментна реконструкција на околината
- оргазам без ејакулација
- свесност дека се сонува и продолжување на сонот по желба
- летање
- сетилните искуства како вкус и мирис
- конструкција на разговори во почетната фаза од сонот и непомнењето на ниту еден по разбудување.
- гледање на сопствениот лик отстрана
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Сонувам како паѓам као демек тропнувам на кревет и се будам преплашена, испотена, растревожена...
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Способноста да се креира имагинарна „реалност“ во сонот базирана на потсвеста. Не ми е толку чудна колку што ме фасцинира.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
најчудно во сонот ми е кога целосно се убедувам дека е вистина а не сон и кога неколку сек од кога ќе се разбудам мислам дека уште сум таму(на местото од сонот):nesum:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
нај чудна работа мене што ми се има десено е да мислам дека се тоа што се случува се случува реално...дека сум зборела со некој сум вртела на тел..или па чудно е да сањам нешто што ми се десило одамна што сум заборавила ама ете потсвесно не...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom