Што ви е најсекси / најпривлечно кај жена/маж?

Член од
8 април 2011
Мислења
17
Поени од реакции
3
Дефинитивно градите, да не бидат ни премали ни преголеми со убава форма, исто така и задникот. Убава насмевка, бели заби, учтивост. Очите се многу битни и харизма да поседува девојката
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Кратко шишан,не бејбифејст,груб на лик нежен во манири,поглед на косо,саат на рака,газ шо ке седи совршено у тренерки,мешенце ама не да не можам да го гушнам,лузни посебно ме привлекуваат,убави шаки,раце со боја на карамел од физикус.

Нежнност,смисла за хумор,амбиции од карактер.


Дури и да нема саат на рука или добар гз,ако ме поштува и насмева веке компензирал.
Хах, све си мислам Тони Сопрано дека го опишуваш. А ова лузниве од нежност? :pos:

За мене, дефинитвно косата. Црна, долга, локни. И пар очи спакувани во шарм. Толку.
 

Понесена

..со виорот..
Член од
4 април 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Хах, све си мислам Тони Сопрано дека го опишуваш. А ова лузниве од нежност? :pos:

За мене, дефинитвно косата. Црна, долга, локни. И пар очи спакувани во шарм. Толку.
кај виде ЛУЗНИ ОД НЕЖНОСТ?
реков лузни посебно ме привлекуваат,како да кажуваат ете сум се борел со нешто што оставило трага на мене..нормално не лузна од куршум :)

тони сопрано? никогаш не би го поистоветила со описот :)))
 

Scorpia

The one and only
Член од
4 април 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
најсекси ми е маж со јаки црти на лицето, средена брадичка, средно развиен и секако она што ми паѓа во очи кога првпат сретнувам некој е стилот на облекување...дефинитивно има голем удел во тоа дали некој ќе ми се засвиѓа хаха
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Prvo gledam vo gradi a najgolem vpecatok mi ostavaat ubavi noze i sey gaze :vozbud:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Физички :
-очи
-г'з
-нозе

Ментално :
- смисла за хумор во огромни количини
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Г'зот и градите... а и фацата да и личи на нешто. :smir:
 
A

Antigona

Гостин
Погледнот на очите

Значи , машкото може да биде тежок сењак, да нема некој посебен стил на облекување , да биде низок ................НО ............ доколку има некој заводлив поглед , ммммммммммммм и те како би ми оставил впечаток уште од прва, па дури може да му пријдам макар и да ме одбие :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
603
Поени од реакции
1.807
Убава насмевка,очи и поглед на кој не би останала рамнодушна :pipi:
 
Член од
12 април 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Kaj zensko e najsexy koga che gi pokaze ubavo gradite ( . )( . ) heh pozzz
 

RejeCtion.

Chelsea fan
Член од
13 април 2011
Мислења
11
Поени од реакции
1
Раскошно деколте , големина на градите средна ни преголеми ни премали , убаво оформени топчести такви ко ракометарски топки :)
Заоблено г'зе така ко праска форма нешто што највише ме пали.
Ова е веќе кога збориме за женско на прв поглед , а после следат и другите особини секако :)
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
65
Поени од реакции
9
Кога би опишувале совршен : да биде висок со црна коса и sexy тело..сепак најважно ми е да има добар карактер. :да биде интелигентен , искрен и да има смисла за хумор :) и некое талентче по можност..да свири клавир (Како мене) :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Кај девојка физички: Најпривлечно ми е -изгледот на ликот,фацата. На неа, усните полнички , убави очи ( најубави-сиви) и прекрасна насмевка.
Потоа би дошла облината, допир околу половината на секси облина... бесценето. Па задникот - поткренат, малечок прилично, и стегнат колку толку. Градите округли, полни, не мали и виснати.
Нозете не мора да се многу долги или тесни, најбитни ми се горенаведените “атрибути“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom