Што ви е важно да има вашата идна невеста

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
А со австралиски не пали а? :P :D
А зашто му е австралиски кога нема да може да земе и он австралиски пасош ? А ако земе некоја со бугарски пасош одма и он ке си добие европски пасош
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Најпрво да знае да готви ( ако не знае МОРА да научи тоа е прв услов ) зошто од мал сум научен на домашно јадење и најубаво е :D неам намера да јадам јајца пржени и паштети и салами секој ден:D со еден збор домаќинка..после да ме почитува....коа ќе и побарам да ми даде а не главата ова она лево десно:D ..да ме сака да не ми глуми манга :ROFLMAO: и најважно од се да ме сака:)
P.S. Да биде господарка у кревет
P.P.S. Да не ми мрчи за твоите поише ти е гајле од колку за моите ( се однесува на роднини..мислам дека е доста позната приказна и скурчено ми е што ја слушам од моите па сеа и жената ми да ми збори така НЕ :D)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
да има најмалку 5 хектари земјоделска површина и земјоделска механизација,како и викендица во Преспа
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Да е русокоса, да има зелни очи, да не оди на работа, секогаш кога ќе станам од спиење да има весник,кафе и појадок пред мене, да знае да чисти, да биде паметна(не попаметна од мене), да не биде квалитетна мрза, да знае да ме трпи кога сум нервозен, да биде убава, да ги поднесува моите глупости, да ме поднесува кога ќе лажам, да знае да вози кола неам намера да трошам пари за неизините скршени коли, да коли гудиња, да фарба врати, да поправа струја без да ја фати струја, да не ме жали кога ќе умрам, да не ми соли памет, да е културна иако јас не сум културен, да е фина иако јас не сум фин отсекогаш сум сакал девојки фини, да трпи викање и да биде плодно парче, исто така и сакам да поседувам швалерска дозвола од мојата невеста.

Сега за сега само толку:D
Малку барам:D
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Ма дааај.. само фаќам сеир ништо друго :P
нема да факаш :) реков забрането е :D
--- надополнето: Aug 11, 2011 12:06 PM ---
Па, за некое време можно е Јапонциве да направат, само мислам дека ќе чини доста. :)
Абе колку сака нека чини важно јас прв ќе купам:D
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Да е русокоса, да има зелни очи, да не оди на работа, секогаш кога ќе станам од спиење да има весник,кафе и појадок пред мене, да знае да чисти, да биде паметна(не попаметна од мене), да не биде квалитетна мрза, да знае да ме трпи кога сум нервозен, да биде убава, да ги поднесува моите глупости, да ме поднесува кога ќе лажам, да знае да вози кола неам намера да трошам пари за неизините скршени коли, да коли гудиња, да фарба врати, да поправа струја без да ја фати струја, да не ме жали кога ќе умрам, да не ми соли памет, да е културна иако јас не сум културен, да е фина иако јас не сум фин отсекогаш сум сакал девојки фини, да трпи викање и да биде плодно парче, исто така и сакам да поседувам швалерска дозвола од мојата невеста.

Сега за сега само толку:D
Малку барам:D
:pos:сакам да поседувам швалерска дозвола од мојата невеста.
еее , добар си (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom