Што ви е важно да има вашата идна невеста

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
S

Shellshock nam67

Гостин
;) Значи што ви е најважно вашата идна невеста да поседува од кавалитети?
освен физичките атрибути да биде убава :), исто важни се и останатите квалитети
лично јас посакувам да знае добро да приготвува јадења посебно пити тие ми се голема слабост да биде домаќинка да не се кара да слуша....и што друго... ајде дадете и вие нешто на листава нека видат идниве невести што сакаме ние ;)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
леле коа гледам колку глуп народ му се молам на бога да има само памет у тоа главата... фала богу до сеа девојкава гледам паметна и интелигентна е.. океј покрај тоа сакам да биде весела и расположена а богами и да знае да готви убаво :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.083
Такви квалитети кои ќе бидат комплементарни со моите квалитети т.е. ќе ги сведат карањето и расправиите на минимум или барем на некое пониско ниво
 
S

Shellshock nam67

Гостин
леле коа гледам колку глуп народ му се молам на бога да има само памет у тоа главата... фала богу до сеа девојкава гледам паметна и интелигентна е.. океј покрај тоа сакам да биде весела и расположена а богами и да знае да готви убаво :)
готвењето е најбитно покрај се разбира е.енјето, ;)лично брачед мој пред едно 3 месеци се жена по долгогодишна врска е сега да е интересно домаа имаат се од куќнски апарати нема шо нема кај него дома ама пусто невестата не сака да готви да не и мирисало дома (n), ам за шо се мори невесто апаратите така да седат нови :pos:, и замисли пријателе одат на руче во ресторан скоро секој ден или пак мајкаму му спрема јадења за дома. кај го гледам почнав да му се смејам ама како викаат не се смеј можи да ти се врати :). токму ова ме потикна да го напишам постов
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
готвењето е најбитно покрај се разбира е.енјето, ;)лично брачед мој пред едно 3 месеци се жена по долгогодишна врска е сега да е интересно домаа имаат се од куќнски апарати нема шо нема кај него дома ама пусто невестата не сака да готви да не и мирисало дома (n), ам за шо се мори невесто апаратите така да седат нови :pos:, и замисли пријателе одат на руче во ресторан скоро секој ден или пак мајкаму му спрема јадења за дома. кај го гледам почнав да му се смејам ама како викаат не се смеј можи да ти се врати :). токму ова ме потикна да го напишам постов
несакала да готви зашо и мирисало дома.. оделе по ручеци секој ден... хах. е па прашај ги за некоја година кога ке видат како одат парите по ручеци у ресторани односно ручек кога дома ке си напраиш па да видиш шо ке ти речат :)

не очекував вакво нешо да прочитам :) - П.С ако не е тајна колкава е таа невестата на братучед ти???
 
S

Shellshock nam67

Гостин
несакала да готви зашо и мирисало дома.. оделе по ручеци секој ден... хах. е па прашај ги за некоја година кога ке видат како одат парите по ручеци у ресторани односно ручек кога дома ке си напраиш па да видиш шо ке ти речат :)

не очекував вакво нешо да прочитам :) - П.С ако не е тајна колкава е таа невестата на братучед ти???
да бе вистина е а веќе им одат парите како на таксиметар економично решение им се родителите тие им готват :), а пази брачедот има и забрана да готви дома :tapp::pos:, колку години има има 30 малку е постара од него значи колку толку возранса жена :(, нормално што е направено дома јадење е 100 пати подобро од било каде.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Братучед ти нема нерешлив проблем, се тоа фино се средува со еден квалитетен аспиратор, нек прошета и нек одбере некој добар, има аспиратори и тебе да те проголтаат, ни М од миризба на храна по домата. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Стандардно се она шо треба една нееста према божји заповеди да има, да е мирна кротка, да не презборва, да знае да меси зелник, да знае да заколе очисти и свари кокошка, да праи зимници, да служи и послужува околу маса, да крепи ќотек, да може да исцепи кубик дрва, да е плодна.........
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Братучед ти нема нерешлив проблем, се тоа фино се средува со еден квалитетен аспиратор, нек прошета и нек одбере некој добар, има аспиратори и тебе да те проголтаат, ни М од миризба на храна по домата. :)
е проблемот е што се рачуна за госпоѓица на некој начин и е овозможено тоа 2 цата земаат високи примања значи многу гледа секс и град ;)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Да има некој скап точак ... x] Шала на страна, озбилно зборам. :D
--- надополнето: Jul 21, 2011 7:51 AM ---
ама да не биде глупа како точак :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Питата е ултимејт тест за не`еста. Ако знае убава пита да замеси, ондак стасана е.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
јбг...зелени очи......останато?
да биде домаќинка не растурикуќа...доволен е 1 растурикуќа (јас) во моето семејство
другото само ќе си легни на брашно :)
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Па да има нежна и добра душа, да ме сака, да има разбирање мегу нас, да е скогаш тука кога ими треба, да и сум и се во животот како и таа мене, и да е трпелива и полна со љубов. Ете тоа е внатрешната убавина е најбитна и најнеопходна да се зачува бракот......многу барам хе хе ова ко порачка, али секој со својата среќа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom