Што ве иритира кај луѓето?

Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Iskreno ne gi rabiram lugevo posledno vreme i najmalce trosam energija vo nivnoto analiziranje,golema e verojatnosta deka ne zasluzuvaat da bidat analizirani,zatoa i ne me iritiraat veke.
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Лажговци, лицимери, користољубиви, нецивилизирани, арогантни, "нарциси", ефект на "грдо пајче", неодговорни, одмаздољубливи, нелојални, песимисти, позери, wanna-be, шмизли (иако овие последни три не спаѓаат во особина, ама...). Значи се на се 97% од популацијата :D
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Апдејт
Ме иритира тоа што мислат дека на нив им е најтешко, или пак, дека само на нив им е тешко...
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Me nerviraat dvolichni lugje :nerv:, me nerviraat dudlachi, me nerviraat koristoljubivi lugje i me nerviraat lugje shto lazat i mislat deka mene me lazat a vsushnost samite se lazat.. :nerv:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Само-бендисани и Фалбаџии, од стилот: Јас сум најубав/а, најдобар/а, сите гледаат само во мене, стално сум во центарот на вниманието........сварно грозно гаадно и ужасно иритирачко, за таквите стално викам дека се греота.. зашто сварно се греота!
Можеби понекогаш и јас си помислувам тоа ама никогаШ, баш никогаш не го кажувам тоа гласно, останува за мене..
логично нема потреба да кажувам такви работи некому, добиваш само негативни поени......
Барем за мене тоа е така!
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Дволичноста најмногу ме иритира.Исто ме иритираат и озборувањето,фалењето,користљубивоста и ароганттноста :toe:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
toa sto odma pocnuvaat da letaat u oblaci a vsusnost ne naucile ni da odat kako sto treba!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Me nerviraat prosti necivilizirani lugje koi ne znaat da se izrazat, ne znaat da napravat normalen muabet, me nerviraat lazgovci, licemeri, dvoli4ni lugje, razgaleni mamini i tatini kjerki i sinovi koi za se cekaat na gotovo, me nerviraat koristoljublivi sustestva, sustestva koi se samobendisani, pa i onie koi samo se falat, lugje koi imat previsok kriterium a smite tie gi nemaat kriteriumite koi gi postavile za nekoj drug itn.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Во последно време ме нервираат луѓето кои опсесивно навиваат за спортски клуб до толку што си рискираат се. Аман бе не се брани клуб така...
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Негативност, мрчење, намќорење на непостоечка основа. Ма и на постоечка. До сега не сум добила доказ дека со таков став се решаваат проблемите.

Ме иритира силата со која си земаат за право да судат за други, а во меѓувреме да се ставаат во центарот на жалост на светот како некој баш нив им се меша во животот. Лицемерие и патетики до бескрај.
Ме иритира пасивниот став кон животните дилеми. Толку прекрасни можности надвор, а толку беспотребно затварање во себе и самосожалување. Жалосно...

Лажење и не ме иритира толку. Ако ништо друго, барем е доказ дека некој ги користи мозочните клетки за да оствари некоја цел, што е далеку подобро од искреното ама патетично гледање на промените во светот и непревземање ништо.
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
5
Дволичност, користољубивост а најмногу НЕИСКРЕНОСТ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom