Што би се случило кога сите луѓе еден цел ден би зборувале само вистина?

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Мене ми се допаѓа идеата.
Тој ден би имала храброст на една личност да и кажам се в лице па макар повеќе да не си прозбориме.
Тогаш ќе се ослободам од кнедлата што ми стои секогаш на грло кога ќе ја видам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мислам дека пола од луѓето кои биле најдобри пријатели ќе се искараат, ќе си станат смртни непријатели, нема да сакаат да се погледнат, лично јас мислам дека ќе биде хаос, или пак улиците ќе бидат празни и никој нема да излезе од дома за да не признае нешто или да не му излета нешто по грешка.

Лично јас, би отишла до луѓето и ќе им кажам се што сум сакала да кажам, ама сум се срамела или сум немала доволно храброст да кажам. Сите што во животот ми се свиѓале, а не дознале, ќе ги најдам и се ќе им кажам и после мирна душа бар ќе си се олеснам.:pipi:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Па да, во право е Крејзи...ама после тоа кога ќе им кажеш на луѓето што ти се свиѓаат, тогаш ризична е псоледицата. Или ќе ти се скарааат или ќе прифатат. Ризик јак...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па да, во право е Крејзи...ама после тоа кога ќе им кажеш на луѓето што ти се свиѓаат, тогаш ризична е псоледицата. Или ќе ти се скарааат или ќе прифатат. Ризик јак...
Да, ама ете на пример во нормална ситуација никогаш на никого не би му признала дека го свиѓам, особено не прва. Вака на сите шо ми се свиѓале порано ќе им кажам на времето дека ми се свиѓале или на тој што ми се свиѓа, одам директно бам бам бам и после си одам. Наредни две недели до месец дена, веројатно нема да излезам од дома.:icon_lol: Или евентуално маскирана. Додуша и пластична операција на лицето ќе биде од голема помош.:pos: Се шалам, ама стварно би сакала нешто такво за да можам барем еднаш у живот да си го победам срамот.:)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
е ама да дојде тој ден...некогаш...ај може ќе врне па полжавите ќе излезат да попасат трева тогаш....:pos2:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Ќе знам се што е за мене. И нема да изгубам ниту еден од најдобрите другари (2ца)
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
мислам дека би настанал хаос...
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
јас лично многу малце ствари иам за криење во главно сум отворен чоек неколку личности можда ке ми се налутат ама во главно добро би поминал :) освен ако не чујам јас вистина шо не е баш ко шо треба е тогаш може да има :duel::violent1:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Мацо ми се свиѓа темава. И ставрно и мене ме интересира каков ден би бил тоа, баш интересно, ќе има мноооооогу недоразбирања. А што се однесува до мене не би поминала до толку лошо тој ден, е сега може да се случи некој да ми замери за нешто ама не би требало да биде не знам што, може некоја ситница :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Би го славел тој ден. Многу би сакал таков ден да дојде.

Јас се надевам дека би имал храброст на сите да им кажам што ми лежи на срцето. Како резултат веројатно пола од луѓето ќе си одат од мене, ама нејсе.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Хаос...
Би кажала многу работи кој ги кријам,а не треба да се дознаат никогаш.:kesa:
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Од моја страна нема да биде нешто драстично сменето....
Но, во однос на другите би било весело и интересно. Баш имам лица кои би ги прашала неколку прашања и би била пресреќна да знам дека одговорот ќе биде комплетно искрен...
Убаво е да ја знаеш вистината каква и да е ...Полесно ќе спиеш
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Kolku i da go posakuvame toa ne e vo red.Koj znae kolku ubistva i tepacki ke se slucat.Kolku i da ja sakame vistinata taa sto e bolna e bolna i nema da se cuvstvuvame seedno.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Би имало многу повредени суети, би се расипале многу пријателства и би имало многу луѓе на кои би им се олеснило затоа што ќе извадат од себе работи кои им тежат но од некои причини не смеат да ги кажат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom