Што би направиле доколку сте "глава" на државата?

Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Значи, нема потреба од сарказам. Јас не излегов со некои официјални бројки, тоа беше мој субјективен впечаток од она што го видов по улиците на Лондон.

Второ, не ми одговори кои држави имаат правила и принципи како оние кои ти ги наведе?

Едно време живее во Гетеборг, ти гарантирам дека Швеѓанките немаат ништо против да се "дружат" со Црнци и мелези. Напротив, ги бараат. На Балканот луѓето се генерално многу повеќе расисти отколку на запад. Без навреда, но мислам дека живееш во измислен свет.
Точно, јас живеам во измислен свет во којшто вчера се убиени двајца Сенегалци од страна на италијански националисти во Фиренца;)

Јас имам другари коишто се палат многу на црнкињи, но тоа е само заради секс и да пробаат нешто ново.Никој од нив не би стапил со истите во брак, никој од нив утре не сака таа црнкиња да му роди деца.Треба да направиш разлика од младост, лудост, секс до оформување на брак, семејство и заедница.Секој после се враќа во своето јато.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Точно, јас живеам во измислен свет во којшто вчера се убиени двајца Сенегалци од страна на италијански националисти во Фиренца;)

Јас имам другари коишто се палат многу на црнкињи, но тоа е само заради секс и да пробаат нешто ново.Никој од нив не би стапил со истите во брак, никој од нив утре не сака таа црнкиња да му роди деца.Треба да направиш разлика од младост, лудост, секс до оформување на брак, семејство и заедница.Секој после се враќа во своето јато.
По трет пат бегаш од одговорот. Кои држави функционираат по правилата кој ти ги наведе?

И јак национализам е тој, каде што Швеѓанките и Англичанките се онадат со Црнци, но не се мажат за нив...

Беда.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
Би ги стаил сите Албанци во ред, да знаат дека живеат во Македонија, дека тука ќе се понашат како што доликува, дека се малцинство и дека тука има правила, кој што може да прави, а не се имаат и нон-стоп се незадоволни, ја вреѓаат нашата држава, ја вреѓаат нашата легенда Тоше Проески, па и знамиња ни палат.

Ако не, сите до еден ќе ги избркам.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Ќе симулирам Rome Total War, in real life.Во Охрид ќе срушам све што е поново од 13век и ќе го изградам како римски антички град, модерната технологија ќе биде забранета и ќе живееме сите како во римско време.Јас ќе бидам Август, нормално.(или Калигула :D )
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
По трет пат бегаш од одговорот. Кој држави функционираат по правилата кој ти ги наведе?

И јак национализам е тој, каде што Швеѓанките и Англичанките се онадат со Црнци, но не се мажат за нив...

Беда.
Ќе ти кажам 2-3 нации само, а ги има многу слични на нив.Израелците, Јапонците и Ирците.Јапонија е една од најразвиените држави, а е крајно патријахално општество.

Дека Англичанките и Швеѓанките се мешаат со нигери е твоја констатација, а не моја.Јас имам сосем друго мислење.Секаде и кај секого има исклучоци, но јас покажувам факти и докази, а не муабети сум бил, видел и прошетал.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Би ги стаил сите Албанци во ред, да знаат дека живеат во Македонија, дека тука ќе се понашат како што доликува, дека се малцинство и дека тука има правила, кој што може да прави, а не се имаат и нон-стоп се незадоволни, ја вреѓаат нашата држава, ја вреѓаат нашата легенда Тоше Проески, па и знамиња ни палат.

Ако не, сите до еден ќе ги избркам.
За тоа со Албанците во право си. Неможе малцинство да се однесува така во држава. Некако треба да се казнат, но да не биде некоја голема казна, затоа што одма би реагирале албанските партии. И автоматски војна избувнува.
И доколку не влеземе во НАТО и Е.У. работите ќе се влошат. Затоа и Груевски настојува да влеземе во Унијата и НАТО, тоа и го сакаат албанците. За да не имаме проблеми после со нив. :(
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Ти си бил таму, а јас сум 3 години живеел таму.Двајца другари уште живеат таму.Има голема разлика.Лондон има приближно 9 милиони жители, а во него живеат не повеќе од 400 000 Црнци( и тоа е премногу). Жените во Лондон бројат околу 4, 5 милиони.Пола од нив се 2 милиони.Значи Црнците имале по 8 девојки Англичанки оддеднаш што ти си ги видел пола Англичанки со Црнци.Ова беше само саркастичен муабет за тоа колку само не ти држи муабетот.Во Велика Британија само 1% се меѓурасни бракови од 65 милионска држава;)Меѓу расен брак не подразбира само брак помеѓу нигери и белци, туку помеѓу црнци и азијати, азијати и белци.Ете толку тие се мешаат.Во Англија нигерите ги гледаат на тој начин како што овдека ги доживуваме Циганите.Англија е крајно конзервативна држава.Имаат многу здрава популациона политика, многу моќна нација се.Само во последните 8 години населението на Англија е зголемо за 4,5 милиони жители;).Нема повеќе од 1,5% муслимани и 3% небело население. Се држат кај и да одат, се дружат само помеѓу себе, ретко прифаќаат некој којшто не е нивен.Зошто сите балканци коишто се на Запад излегуваат во свои дискотеки?Отиди на кое било туристичко место ќе видиш дека Англичани, Италијани, Ирци, Холаѓани не се дружат помеѓу себе и се групираат.

Америка има 12% црнечко населени, 2% азијати, 15% Хиспанци(најголем дел од нив се бела раса како Кристина Агилера, Марк Антони) , а имаат само 1,5% мешани бракови помеѓу сите раси .Во Америка и ден денес е големо зло за бело семејство да имаш црнец во фамилија.Постои голема нетрпеливост.Секаде постојат исклучоци, но дебелото мнозинство е такво.

На Црнци се палат неиживеани нации како што сме ние.

Кои се моќни нации коишто живеат по такви принципи?Само ќе ти набројам две, а ги има многу такви.Израелците и Јапонците.Јапонија е една од најразвиените држави, а е крајно патријахално општество.
Си живеел во Лондон и тврдиш дека во Лондон има 400.000 црнци? Каде живееше во Chelsea или во Fulham. Лондон дневно има по 15 милиони жители (не 9) од кои добри 6-7 милиони се Азијати (најмногу Индијци) и Црнци. Или не е така? И уште нешто. Како е полесно да останеш во УК? Како бел Балканец или како жолт или црн жител на некоја држава од Комонтвелтот? Кои се полесно прифатени, белите Полјаци или црните Јужно Африканци? И немој да ми кажуваш бројки од пописи, каде што е попишано само населението што има британски пасош.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Вашата опседнатост со “идно“ време ептен добро ни донесе на сите.Распаднати и дисфункционални семејства ете тоа.Тие нации што живеат во минато време денес се најмоќни нации во светот.
Тогаш да те преселиме таму, ќе си купиш карта сам или јас да те почастам?
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Ќе симулирам Rome Total War, in real life.Во Охрид ќе срушам све што е поново од 13век и ќе го изградам како римски антички град, модерната технологија ќе биде забранета и ќе живееме сите како во римско време.Јас ќе бидам Август, нормално.(или Калигула :D )
Уште не дојден на власт ке бидиш ликвидиран, замислата со Охрид не ти е баш добра. Охрид треба да изгледа како Ибица не како Рим пред 13 век. Лоша замисла
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Уште не дојден на власт ке бидиш ликвидиран, замислата со Охрид не ти е баш добра. Охрид треба да изгледа како Ибица не како Рим пред 13 век. Лоша замисла
Преторијанската гарда ќе ме чува, така да ме заболе што ќе мислат другите.Ego sum imperator! Какви само палати ќе има, со мозаици, водоскоци, мурали по зидовите.Баханалии на сите страни и нормално на обичното пучанство ќе му биде забрането да се движи по горниот дел од градот, кој ќе го преименувам во Палатин во чест на Рим.Колосеум ќе има за обичниот народ, некаде кај гимназијата ќе се наоѓа, а Марсовото Поле ќе е надвор од градот и таму ќе се одвива Rome Total War, IRL!
Се навлажнив, жими се.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Би го одрал боки 13 чварките ќе ги дадам на кучиња скитници а фифи и кочо заедно ќе им купам карта во еден правец за танзанија кај масаите да ги еманципираат малку:D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
За почеток....сите политичари право во Поречие и Мариово. Принудна работа. Градење ова она. да видиме што можат да изградат, зашто ние обичниот народ се сопкаме на нивните дела
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
За тоа со Албанците во право си. Неможе малцинство да се однесува така во држава. Некако треба да се казнат, но да не биде некоја голема казна, затоа што одма би реагирале албанските партии. И автоматски војна избувнува.
И доколку не влеземе во НАТО и Е.У. работите ќе се влошат. Затоа и Груевски настојува да влеземе во Унијата и НАТО, тоа и го сакаат албанците. За да не имаме проблеми после со нив. :(
Mislam deka gresis debelo, tie toa go i cekaat EU i nato, pa posle ke si ja prevzemat celata drzava vo nivni race ionaka gledas deka se zivo im se dozvoluva veke se oseca deka ne ni ziveeme vo nasa zemja prepolna od albanci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom