Што би направиле во ситуација кога...

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Па ако може тој со сила зошто не и ти?Ако не сакаш на тој начин тогаш снимај со мобилен.Сега барем е лесно,нема ни сведоци да ти требаат.Ако никој ништо не презема тогаш постирај на Youtube,facebook,kajgana.................
од кога телефон е наставно помагало?
Нити ме правел,нити ме рани,а најмалку го викам тато па затоа и нема авторско право де ме удира или малтертира
таткоти кога ќе ти забрани да излезеш во град полиција му викаш?
фала богу не не удирал од чиста мира, не бевме за жалење.
правевме доста бељи..
денешни деца, мекуши
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.613
ех бре чоколадни генерации... сигурно дека не мавнал оти овај немал опрема туку дека му се испонашал некако, кога не ве тепале по дома или не ве воспитувале да не правите работи кои не се прикладни на вашите години не би имало потреба некој да реагира на ваков начин...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Мечо во индустриско:
Бевме втора година и удри еден зашто се смееше кога тој го праша: Кај ти е опремата?
тој бараше бела блуза и патики, шорцевите не беа битни која боја се.
Ало бре. Штои им фали на тие кои биле удрени од наставник?
"Тера Мара овце на бициклу."
Забеган беше Мечо...строг за опремата, ама кога и да удреше ученик беше неоправдано. Поради таквите стари професори што се однесуваа како закон и устав на часовите почнав да го мразам физичкото. Запишуваше неоправдани ако задоцниш со облекувањето опрема, а се облекувавме на 2 клупи пред салата, играјќи стриптиз пред цело школо оти немавме соблекувални.. Буквално се тепавме кој да биде дежурен, ако ти дојдеше редот ни пари немаше да те натераат да вежбаш на час :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Охоо,мене ме тепаа со дневник по глаа,неам гајле :D :D
Не стварно,мислам дека не е добро да бара,а што ако нема некој баш такви?
Ако нема такви ќе си најде, неможе на физичко со фармерки да се игра. Во средно кај нас на клоци не изнесуваше од сала Бог да прости. Следниот час ако немаш опрема нема ни да идеш, а не како за инат ние наредени од цел клас двајца носат опрема. Како да не го извадиш од такт, па и плус му се смееш во фаца.
Многу лигуш генерации идат, плачковци.
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Јас бе велам дека ке ни бидне нешто, но зошто да дозволам професор да ме удира кога тоа ЗАКОНСКИ е забрането. А за некој што велеше дека не е само заради опрема туку дека се лигавеле тоа е потполно неточно. САМО затоа што не носиш опрема ке те удри, а за класниот да не ни зборувам и за најмала ситница удира а за тоа дете што напишав во претходниот пост само и единствено заради тоа што еден час се преместил седнал на друго место а не на тоа на кое му он кажал изеде ненормален ќотек :mad:
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ако има кола фрли му 10 литарска ќеса полна со вода на кров од 3-ти кат и ќе зажали што работи воопшто во школото.
 

David^^

Ристовски
Член од
9 декември 2011
Мислења
165
Поени од реакции
42
Мојот класен на класен час буквално претепа мој соученик со боксови и со клоци само затоа што не седел на тоа место на кое тој му кажал, туку се преместувал...и кога заврши ќотекот овој вика ке одам на директор да се жалам а класниот веднаш менува расположение и му вели дека тоа тој го прави за негово добро и го убеди и така остана... :mad: А да бев јас на негово место веднаш кога прв пат ке ме удреше веднаш ке му вратев, тоа се важи како самоодбрана така? :)
Хахахахах па овој твојов соученик некој тежок кретен и пичка :eek: да дозволам да ме тепа некој? има да лета од прозор бе :pos: кога си ставен во ситуација да искористиш сила за самоодбрана, тогаш мислам дека џабе му е ако ти опне тужба.....баш спротивно ти на него ќе му опнеш тужба и ќе го пријавиш во полиција :)
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 10:28 ---
пффф, во основно не шутираше професорот, ластици што уште не па ништо не ни фали ај не се лигавете
Ве шутирал/ви мавал ластици бидејќи сте биле неинформирани за вашите права. Нека повели мене некој професор да ме удри па да си гледаме сеир после :D одма ќе му се одреди судбината :D најмала казна за такво нешто е суспензија, па сеа ти види..... може да дојде и до бркање од работа, па после ќе им биде страв да те допрат а не па да кренат рака на тебе :)
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
пффф, во основно не шутираше професорот, ластици што уште не па ништо не ни фали ај не се лигавете
Татко ми дома не ме тепал, зошто тогаш да му дозволам на професорот да го прави тоа кога е забрането со ЗАКОН :tapp:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ќе престанам да изигравам мангуп и нареден пат на физичко ќе се појавам со бела маица, црни шорцеви, бели чорапи, црни чисти патики...

Шо е толку тешко да се свати?

п.с. преку милета од плачипичковци од типот : ќе одам кај класниот, ќе те кажам на директорот бла бла бла. И Биљана Секуловска да ја викниш да ти напиши прилог.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.613
Татко ми дома не ме тепал, зошто тогаш да му дозволам на професорот да го прави тоа кога е забрането со ЗАКОН :tapp:
Затоа што ако таткоти те карал и тепал на времето ќе си знаел како треба да се однесуваш и да имаш почитување кон тие што треба да го имаат твоето почитување. Не да ги омаловажуваш и да им се подсмеваш.
 

David^^

Ристовски
Член од
9 декември 2011
Мислења
165
Поени од реакции
42
Сите што се праите паметни во темава и оправдувате "воспитна" мерка ќотек од страна на професор/било кој, тогаш да ве прашам нешто: Дали ќе ви биде сеедно ако шефот на работа ве удри затоа што касните од пауза, не носите униформа, не сте ја завршиле работата во определеното време, не сте на своето работно место итн...?
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Ќе престанам да изигравам мангуп и нареден пат на физичко ќе се појавам со бела маица, црни шорцеви, бели чорапи, црни чисти патики...

Шо е толку тешко да се свати?

п.с. преку милета од плачипичковци од типот : ќе одам кај класниот, ќе те кажам на директорот бла бла бла. И Биљана Секуловска да ја викниш да ти напиши прилог.
Aко некогаш заборавам да однесам и тоа ли значи дека се правам мангуп??? А тебе шефот на работа ако те удри нема ли да се пожалиш на неговиот претпоставен или директорот???
Затоа што ако таткоти те карал и тепал на времето ќе си знаел како треба да се однесуваш и да имаш почитување кон тие што треба да го имаат твоето почитување. Не да ги омаловажуваш и да им се подсмеваш.
Јас го почитуавам професорот, и не сум јас крив за проблемот туку тој е затоа што тој го направил не јас нели може едноставно да ме опомени нареден пат да понесам инаку ке ме запише во дневник-ке ми стави единица, туку веднаш да преоѓа на насилство???
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.613
Глуп народ - народ силна држава.... затоа се законите. Не треба да се очекува од другите да не го прават она што е со закон забрането туку да не напрачиш нешто па да очекуваш законот да те заштити. И дилер на дрога е забрането па нема ако ти му побараш на некого да ти продај тој да ти речи извини несмеам законот ми забрани. Ако си го бараш ќе си го најдеш... или народски “кој дробел ќе си исрка“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom