Штип

Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Да ве прашам нешто, живеам во 8ми ноември и моментално имам интернет од Blizoo, и го променив пакетот на Vip Combo M би требало да дојдат во наредните денови дечките да сменат рутер и сл. Па сега ме интересира дали Штип спаѓа во регионите со LAN или со DOCSIS интернет?
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
Да ве прашам нешто, живеам во 8ми ноември и моментално имам интернет од Blizoo, и го променив пакетот на Vip Combo M би требало да дојдат во наредните денови дечките да сменат рутер и сл. Па сега ме интересира дали Штип спаѓа во регионите со LAN или со DOCSIS интернет?
јас кога прашував во вип кажаа ми дека штип има лан покриеност
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
јас кога прашував во вип кажаа ми дека штип има лан покриеност
Да, да.. ЛАН покриеност има Штип, го ставив пакетот Combo M и имам 50mbps upload и 50mbps download.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
Во Штип Близу има исклучиво ЛАН покриеност која би требало да се замени во DocSIS 3.0 до 2016 со што ќе се направи ковергенција како во останатите градови.
@Snow :) Дали ти дадоа од новите PowerBox ресивери за Комбо М пакетот?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Во Штип Близу има исклучиво ЛАН покриеност која би требало да се замени во DocSIS 3.0 до 2016 со што ќе се направи ковергенција како во останатите градови.
@Snow :) Дали ти дадоа од новите PowerBox ресивери за Комбо М пакетот?
За едниот телевизор земав картица, а за другиот GoSpell ресивер ми дадоа.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Еј људови шо пари ќе е денес Брегалница - Пелистер сакам да појдам да не имате инфо?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
60че ко и секогаш!
Првпат идам не знаев, не сум од Штип само за студии идам тука па да искористам у ова досадно време невреме :) А од кај се влегува од страна на поштата или ваму од кај автобуската?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Двата улази се секогаш отворени.
Не е ова Вардар по 50 души на стадион.
Хахах
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Штипјани каде низ Штип има места маркети или засебни локали кај што се продава домашна зготвена храна ? По која цена одат оброците и како се викаат и кај се наоѓаат местата ? Фала ви однапред. :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Штипјани каде низ Штип има места маркети или засебни локали кај што се продава домашна зготвена храна ? По која цена одат оброците и како се викаат и кај се наоѓаат местата ? Фала ви однапред. :)

Готвено само во Туш...коа станува збор за маркетите.

Иначе ако ти е за доручок и ручок тогаш ти препорачувам да си јадеш во кафаните.
Повеќето кафани имаат утринско мени од чорби, јајца итн итн...исто и за ручок.

Да прецизираш за која намена ти треба...
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Штипјани се знае ли кога ќе биде пастрмајлијадата и кој ќе пее?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom