Штип

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не ми се верува еј! Сите градови ги има а Штип нигде да се спомне....
Мене Штип ми е како втора дома, секое лето сум таму, си имам и куќа(мајка ми е од Штип) обожавам да сум горе на Исарот!Ноќен живот Топ! Женски топ! Многу бугарштина али настрана од тоа све е Ок...какво ракииче имаат...мхмхмхмх
Ајде Штипјани, огласете се!
Другите? Бил некој во Штип?
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Јас до сега никогаш не сум бил во штип(настрана тоа што живеам во штип):pos2::pos2:. Инаку супер е тука(исто како што трн во око кажа се е убаво). Инаку и јас забележав дека нема тема наречена штип но се воздржав од отварање на таква тема бидејќи видов дека има тема наречена "Градот под исарот" и тоа е исто како да кажеш Штип
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
sum pominal ama samo pokraj nego ne sum vlegol na tolku golem grad sigurno ima se i sesto...taka pozdrav
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
И ја сум роден и израснат у Штип сеа со факултето у Скопје повише и поретко си одам (едн’ш-двапати у два месеца:)) Секое лето поминувам по максимум месец (да се изнавидам со народо да не се испозаборавеме). До пред година-две ич не ми се одеше пошто стварно немаше никаква динамика у градо. Сеа гледам оправа се полека полека. Скверо (старите кремци), Форум (младите кремци), Трач (за средношколците екстра место), Даблин паб (екстра местенце за било каква шема), Ајс (новата дискотека али уште не сум бил пошто треба да отидеш ногу рано за да те пуштат, после е гужва), Кабарето (под Театаро), криво ми е за Паб-о шо се затвори (али мерак за Тачката шо се ожени) и ептен ми е криво за Дом на Млади шо се распадна (па сум споен за ногу спомени од тамо). Со дискотеките шо беа кај трговскио не знам шо се дешава али беше ногу мизерно (буквално не се дишеше унатре).
Мило ми е ептен за парко шо го средија/средуват, Ванчо Прќе основното како го направија, Театаро го офарбаа малце фушерајски како и гимназијата, мостовите и улиците шо ги поправија по Отиња, Исаро (скаличките шо водат го врво и крсто е ногу јак:))
Ако сум забравил нешто дополните ме.
За пастрамајлиите да не праам маабет, ногу пати и си одам само за тоа:)
Па пишите некој трач, дешавка тие шо се стално у Штип шо се дешава по градо.
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Ми се допаѓа рекичката..Зеленилото и фарбано бело од страна.. Кога ќе ми текне на Штип, прво таа слика ми доаѓа
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
За Штип ме врзуваат прекрасни спомени, го сакам градот, имав 2-3 љубови од таму, на времето колата на памет патот го знаеше до таму. Инаку, добри 3 год. не сум бил таму.
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Кога би имале доволно кеш, јас би ја преселил главната државна администрација од Скопје во Штип....
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Super e gradot, samo sto veke mi zdosadi pa nekako sakam da izlezam i da odam na faks na drugo mesto. Inaku za onie koi mislat da doagaat tuka da studiraat ili onaka na prosetka...Super.
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
Me 2 ај ем фром штип закон е !! веке исто така 14 год ин тхе штип поздраФ
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Штип е мое најомилено место после Скопје,Исарот,стадионот,пици или пастрмајлии во Грофот,Скверот,другите 2-3 кафичи спроти него,знам многу Штипјани и сите се ОК луѓе...:smir:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Браво бе дечки. Пастремајлиичките се топ
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Te i jas se javuvam od centarot na Stip kade veke sum stacionirana dobri 22 godini cool e gradod
 

Kajgana Shop

На врв Bottom