Штип

Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
штипски дојди во струмица да те прошетам низ градскиот парк па после да збориш дали струмица има градски парк,а индустриска зона имаме колку сто ни треба болница имаме доволно пошто немаме болни луге колку што имате вие, а за аеродром можеме сами да си направиме не ни треба ВМРО....аеродром имавме пред вас трговски центар имаме 1 ама дојди види па процени сам дали вреди за еден или за десет затворот задржете си го не ни треба си живемее мирен живот мислам дека е доволно:tapp:
Ајде ќе направам една листа што има Штип,а што Струмица,и ќе видеме кој во што надминал.

Штип-има касарна,Струмица нема.
Штип-има болница главна во Источна Македонија,со целосна јапонска опрема,Струмица нема.
Штип-има универзитет,Струмица нема.
Штип има апелационен суд,Струмица нема.
Штип има индустриска зона,Струмица нема.
Штип има преубави паркови,Струмица ги нема.
Штип има два трговски центри(едниот е во тек на изградба)
Втор главен затвор во државата,за тешки криминали.

Наскоро што ќе има Штип е:
Амбасада на Република Летонија
Карго аеродром
Трговски центар(словенечки на фирмата Туш)
Камери на главните раскрсници
Нови автобуси.
Нови 5 конфекции
Ветерници,кои интерес покажаа 5 странски фирми.
Е вака сега,кое е тоа надминување на градот?
Ако е затоа Штип порано беше ништо.Сега во последните 30 години стана втор центар во државата.
Не ги вреѓам другите градови во државата,само си кажувам што има Штип,и каков град е.Никој да не го смета овој пост навредливо.
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
штипски дојди во струмица да те прошетам низ градскиот парк па после да збориш дали струмица има градски парк,а индустриска зона имаме колку сто ни треба болница имаме доволно пошто немаме болни луге колку што имате вие, а за аеродром можеме сами да си направиме не ни треба ВМРО....аеродром имавме пред вас трговски центар имаме 1 ама дојди види па процени сам дали вреди за еден или за десет затворот задржете си го не ни треба си живемее мирен живот мислам дека е доволно:tapp:
а ти не е лошо да го прочиташ мојо пост пред да пишеш нешто глупо :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Добро, ќе се препукувате кој е подобар град?

Глупости, стварно.

Инаку денес имаше концерт на Македонската филхармонија во чест на професорот Симеон Савев. Ама на никој не му текнува да пише за тоа.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Некој се испозанесе на темава и мислам дека отиде во погрешен правец. Темава е за Штип, за убавините на градот, за настаните што се случуваат во него... За Струмица има посебна тема нели? WondeR`, сфаќам дека си го сакаш Штипот, смири си ги емоциите...
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
цело време пробувам да им кажам да престанат...они продужија да се карат... нема правда бе! НЕМА!
 

WondeR`

Дипломат
Член од
2 февруари 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Вака сега.Јас кажував кои работи ги има Штип.На тоа почнаа постовите од други,со фалби на други градови и навреди кон Штип.
За другите градови си има теми.Овде само за Штип,и без никакви споредби.
И не мислам да губам време за кавги јас реалност кажувам само.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ајде ќе направам една листа што има Штип,а што Струмица,и ќе видеме кој во што надминал.

Штип-има касарна,Струмица нема.
Штип-има болница главна во Источна Македонија,со целосна јапонска опрема,Струмица нема.
Штип-има универзитет,Струмица нема.
Штип има апелационен суд,Струмица нема.
Штип има индустриска зона,Струмица нема.
Штип има преубави паркови,Струмица ги нема.
Штип има два трговски центри(едниот е во тек на изградба)
Втор главен затвор во државата,за тешки криминали.

Наскоро што ќе има Штип е:
Амбасада на Република Летонија
Карго аеродром
Трговски центар(словенечки на фирмата Туш)
Камери на главните раскрсници
Нови автобуси.
Нови 5 конфекции
Ветерници,кои интерес покажаа 5 странски фирми.
Е вака сега,кое е тоа надминување на градот?
Ако е затоа Штип порано беше ништо.Сега во последните 30 години стана втор центар во државата.
Не ги вреѓам другите градови во државата,само си кажувам што има Штип,и каков град е.Никој да не го смета овој пост навредливо.
е сега за тоа болдираното си грешка, ај да ти кажам сега јас, оти се гледа дека малку знаеш за Струмица
1. Точно Штип има добра Болница, но и Струмица има доста добро развиена болница, имаме 2 кои се користат, третата е изградена но сеуште не функционира заради недоволно опрема.
2.Извини, ама Струмица има два пати поголема индустриска зона од Штипската.
3.хехехе тотална грешка, абе нашиот најголем парк е поголем од сите ваши паркови бе, кој е ваш добар парк, Сутлакот ли, инаку имаме повеќе паркови.
4.Струмица има 1 така огромен трговски центар и 3 помали.
5.Воопшто не ни ни треба.
6.Струмица веќе една година има камера на главната раскрсница.
7.Нови Автобуси имаме ехехее, и секоја година се носат нови и нови.

а што ќе има Струмица ќе видиш за 1 година.

Извинете, ама морав тоа да го напишам, нема да пишам овде веќе освен ако некој не каже нешто што ептен би ме погодило.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
OFF-TOPIC!
Prichina za off-topicot: ne se dodrzuva!
Wonder! Mashko! Ne znaesh ti izgleda deka pred koperacija ne se prodavaat fori! Taka ti e i so sTrumichanive. Sreka shto nema na forumov alatka 'zemi vila/motika'. Da imashe osekam deka pastrma za pastrmajlii ke te napravea!
On-topic.
Irish pub -ot vo shtip go ima ubedlivo najubavoto jadenje vo cela istochna Makedonija ako ne i poshiroko! Za gostoprimstvo i ugostitelstvo im nema ramni opshto, globalno hranata e podobra, bashka vo Strumica nema edna asolna ROOM-SERVISERKA, a i poubavi se motelite. Jbg, vo Shtip vo leto ja navodnuvaat rekata, t.e. trevata vo golemoto rechno korito,:majmun6: ama tie prskachite gi stavaat radi estetika DE, ili kako vikaat: 'te gi te prskachite de! hehe. A i devojkite vo shtip se podarezlivi!
Koga veke se sporeduvate...
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
ауу 5-6 дена не сум ја видел темава и хаос тука
доста се расправате бре
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
OFF-TOPIC!
Prichina za off-topicot: ne se dodrzuva!
Wonder! Mashko! Ne znaesh ti izgleda deka pred koperacija ne se prodavaat fori! Taka ti e i so sTrumichanive. Sreka shto nema na forumov alatka 'zemi vila/motika'. Da imashe osekam deka pastrma za pastrmajlii ke te napravea!
On-topic.
Irish pub -ot vo shtip go ima ubedlivo najubavoto jadenje vo cela istochna Makedonija ako ne i poshiroko! Za gostoprimstvo i ugostitelstvo im nema ramni opshto, globalno hranata e podobra, bashka vo Strumica nema edna asolna ROOM-SERVISERKA, a i poubavi se motelite. Jbg, vo Shtip vo leto ja navodnuvaat rekata, t.e. trevata vo golemoto rechno korito,:majmun6: ama tie prskachite gi stavaat radi estetika DE, ili kako vikaat: 'te gi te prskachite de! hehe. A i devojkite vo shtip se podarezlivi!
Koga veke se sporeduvate...
Несакам да навлегувам ептен во офтопик па и некој бан да ми бапнат, оти ако почнам да правам споредби ќе ја претерам работата. затоа доста.
Еве ти линк читај, http://www.forum.kajgana.com/showthread.php?t=395&page=80
ако треба уште да спордуваме, тука сме.
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
за конзулат си у право! слагам се...овоа прерасна у општа туча бе,не требаше така! аеродром ќе се граде 99% сигурно! а за конфекции да не збореме, има ги 1 миљарда...е сеа од нив само 10 се ногу јаки и дават работа на помалите! гледам спомнал си го Макпромет?!!??!? МАКПРОМЕТ е многу успешна фирма од кога е под капата на господинот Ваков Онаков(од еднооки). па негов рода ја воде компанијата моментално. Астибо работе под пуна пареа (читај конзорциум),само шо сега целото тоа се вика Астибо Фешн...а за Македонка нема да коментирам,татко ми беше директор таму и знам како пропадна таа фабрика. тоа е кривица само на државата,на тогашнио политички врв, борба за пари и криминал... а дека струмица е можда појака,слагам се...ама МОЖДА...а комплексите секогаш ќе стојат хаха :) поздрав штипјани и струмичани...и немојте тука да се карате за глупости бе кој шо имал и како имал...уживајте спортски малку,има ли смисла овака да се плукаме?

ПС. Ќе има Филолошки факултет од следната учебна година (октомври 2008)
е сега тука шо не е јасно???? мора ли да се караме и докажуваме,баш па на оваа тема???? добро бе дајте прекините веќе едншка, на нишо не личе воа шо го праете...

пс. давам ви го мојо пост од претходната страна оти гледам тие шо пишуват тука ги мрзе да ги читат сите постови :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
е сега тука шо не е јасно???? мора ли да се караме и докажуваме,баш па на оваа тема???? добро бе дајте прекините веќе едншка, на нишо не личе воа шо го праете...

пс. давам ви го мојо пост од претходната страна оти гледам тие шо пишуват тука ги мрзе да ги читат сите постови :)
:smir:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
сега уште малку и ке ги затворат Fashion и Ice ама слушам муабети дека позади Нецко на излезот од градот ке се правела гооолема дискотека ама ништо не е сигурно
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Штипјанииииииииииииии

Дај кажете кои интернет кафичи имат камери и скајп.МИ ТРЕБА НОГУ КОМУНИКАЦИЈА СО ШТИП НА СКАЈП.
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
сега уште малку и ке ги затворат Fashion и Ice ама слушам муабети дека позади Нецко на излезот од градот ке се правела гооолема дискотека ама ништо не е сигурно
фешн и ајс требаше да ги затворат до крајо на овај месец,ама продужиле им до крајо на годината... а тоа кај си ти слушнал за диско на излезо од градо коа има дискотека у сред град??? не дека диското е нешто јако ногу, ама па имаме диско... а од каде ти на тебе овие информации? хехе насмеа ме бе...кај нецко дискотека хахахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom