Штип

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
така ми кажаа и мене ми беше смешно
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Дај кажете кои интернет кафичи имат камери и скајп.МИ ТРЕБА НОГУ КОМУНИКАЦИЈА СО ШТИП НА СКАЈП.
Па у тој трговскиот, карши Роби што е! Има 2 интернети и има све што ти треба, на спрат се горе. :smir:
 

WondeR`

Дипломат
Член од
2 февруари 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
е сега за тоа болдираното си грешка, ај да ти кажам сега јас, оти се гледа дека малку знаеш за Струмица
1. Точно Штип има добра Болница, но и Струмица има доста добро развиена болница, имаме 2 кои се користат, третата е изградена но сеуште не функционира заради недоволно опрема.
2.Извини, ама Струмица има два пати поголема индустриска зона од Штипската.
3.хехехе тотална грешка, абе нашиот најголем парк е поголем од сите ваши паркови бе, кој е ваш добар парк, Сутлакот ли, инаку имаме повеќе паркови.
4.Струмица има 1 така огромен трговски центар и 3 помали.
5.Воопшто не ни ни треба.
6.Струмица веќе една година има камера на главната раскрсница.
7.Нови Автобуси имаме ехехее, и секоја година се носат нови и нови.

а што ќе има Струмица ќе видиш за 1 година.

Извинете, ама морав тоа да го напишам, нема да пишам овде веќе освен ако некој не каже нешто што ептен би ме погодило.
Една реплика ќе пратам само за овој пост.
Значи реплика за овие со здебелени букви.
Штипската болница има 5 згради со најнова јапонска опрема,плус сега ќе има приватна болница за детска кардиологија.Ќе се оперираат деца од срце,тоа го нема никаде во Македонија ниту па во Скопје,сите за такви операции одат во Софија,сега ќе го има во Штип.
Не е битно големината на индустриската зона,туку кој вредности ги имаат фабриките,вие имате развиено земјоделие,ние имаме над 55 текстилни фабрики и плус фабрики за прехранбени производи.
За камерите на раскрсниците,Штип беше првиот град со таков проект.Одкако од собранието на град Штип проектот беше испратен во владата,Скопје го украде проектот и постави таму камери.
Само да кажам дека не го фалам градот за работите што ги има.Овие работи што ќе ги има во Штип ќе можат да ги користат сите граѓани од сите градови.
Не е работата за напаѓање на градовите,дека секој е полош од некој.Добро е што сите се развиваат за различен начин.
Не е работата да се правиме од се подоле.
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
шо е работа бе со вас,стагнира темата?! дајте нешто абре убре хехе
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Шо прае градо има ли некој дешафки,требаше за Прочка да одам у Штип ама не ојде нешто планот се измени...така да еве скоро 1ипол месец не сум бил да си го видам градо....па кажете нешто доста само за Струмица слушам :)

ајд поздрав :vozbud:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
vo stip imam poznanik koj se vika vlade pavlovski zenata mu olga sega stana sudivka vo sudot sinmu se vika ivan a kerkata simona a bas sea kupija golf 4 dali gi poznava nekoj ako gi poznava kazete
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
vo stip imam poznanik koj se vika vlade pavlovski zenata mu olga sega stana sudivka vo sudot sinmu se vika ivan a kerkata simona a bas sea kupija golf 4 dali gi poznava nekoj ako gi poznava kazete
а баба му да не има плетен елек од прва светска војна...ајде уште само тоа ти фале и сигурно ќе знам за кој мислеш.:pos2:


без навреда ова морав да го пишам....сепак кој знае нека му одговори.:smir:
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
шо има ново бе? или ништо ново а?
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
е ново Тушот ке го отвараат на 25ти изгледа
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
не на 25ти, на 8ми мај ке биде отварањето највероватно :)
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Па нешто ново што слушнав деновиве е дека ice ќе работи до 1 јуни а после просторот ќе си го земел универзитетот, арно ама ова истото го имав слушнато и порано само датумот беше различен така да може и не е за верување многу.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
не бе готов е моментално оваа и претходната недела со комбиња донесуваа производи и сигурно ке биде отварањето
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
како шо кажав, на 8ми мај ќе е отварањето :) туку АЈС и Фешн, продолжено им е до нова година да работат, а не до 1ви јуни... така да без бриге хехехе... туку јас разбра исто нешто друго, дека ќе се граде студентски дом некаде накај ново село ама не знам каде точно, ако е разбрал некој нешто, нека пише :)
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
ВО ШТИП СУМ РОДЕН НО СУ ЖИВЕЕЛ САМО 3 МЕСЕЦИ .БЕВ ПРД 2 НЕДЕЛИ СРЕДЕН Е САМО ВЛЕЗОТ НА ШТИП КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА А ДРУГОТО Е СЕ ПО СТАРО НЕИЗМЕНЕТО
 

Kajgana Shop

На врв Bottom