Шпекулации

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.246
Поени од реакции
58.021
Мајкл Досон - КПР
Таарабт - Наполи
Бен Дејвис и Мишел Ворм (и кој уште не...) - Тотенхем
Гаитан - Манчестер Јунајтед
Вилијам Карваљо - Челзи
Грение - Арсенал
Дирк Кајт - Мачестер Јунајтед :eek:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Мајкл Досон - КПР
Таарабт - Наполи
Бен Дејвис и Мишел Ворм (и кој уште не...) - Тотенхем
Гаитан - Манчестер Јунајтед
Вилијам Карваљо - Челзи
Грение - Арсенал
Дирк Кајт - Мачестер Јунајтед :eek:
Вака е подобро:Цела Холандија минус голманите - Манчестер Јунајтед :))))))

од некои поверодостојни места видов дека Мичу е скоро готов за во Наполи, Гаитан па друштво да му прави на Гарај во Зенит и Де Вриј во Лацио. Исто така, Ари освен Фердинанд, ги сака и Ба и Адебајор.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576

Мартинс Инди од Фејенорд се сели во Порто за околу 8 мил. евра според холандските медиуми. Инаку роден e во Португалија.
и за три сезони ќе го шитнат за 30+ милиони.

си знае Порто како треба.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.246
Поени од реакции
58.021
No Michu bids, insists Swansea chairman
Tottenham open Bony and Davies talks

Од лошо полошо (n)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Лукаку,Хазард во Челзи- Source ми се јави сега Роман ми кажа добро играле двајцава на Светсково сакал да ги купи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Џордан и Килиан?
За вториов не знам, ама Роман прееска ми се јави да ми каже дека Џордан дека ептен јако играл баскет и сигурно го бива и за фудбалер, планира следната сезона да го донесе како подмладување во нападот.[DOUBLEPOST=1404267730][/DOUBLEPOST]Прееска ми се јави Роман ми кажа дека Де Брајне и Лукаку биле играчишта и би бил благословен барем на 1 сезона да ги има во тим, ама сепак знае и тој дека такво нешто никогаш нема да се деси.

Али сепак ми кажа за 5-6 сезони да очекуваме 120м. за двајцата за да дојдат во Челзи.
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Провервав твитер денес, и се шпекулира за тоа дека Дебуши е donedeal во Арсенал.
Исто добри и проверени акаунти (2 дена пред да дојде во Озил во Арсенал, едниот од нив имаше објавено дека 99.9% Озил е во Арсенал) Санчез го преферира Арсенал и дека пред да замини на одмор, наводно му ветил на Венгер дека ќе дојди на Емирати.
Друго, Хенен некој Белгиски тинејџер е пред вратите на Арсенал.
Шнајдерлин од Саутемптон, заедно со Ловрен наводно се договорени пред 1 недела, се чека само официјализација.

Официјалното претставување на дресовите на Арсенал е на 11ти јули и дотогаш Арсенал сигурно нема да објави некој трансфер, а и до тогаш или на тој ден Венгер да ги покаже сите засилувања и да почнат подготовките за наредната сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Валдес ги паднал лекарските прегледи во Монако и пропаднат е договорот.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.091
Arsenal submit £23.9 million bid to Real Madrid for Sami Khedira. Mesut Özil trying to convince player to join. [Mundo Deportivo]
Debuchy set to be Arsenal's first summer signing. £12m fee. [Northern Echo]
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
L'Equipe say Arsenal, Tottenham, Dortmund and Napoli are all in for Morgan Schneiderlin.

TMW say all parties have agreed a deal for the transfer of Sanchez to Arsenal. Only way can see them knowing is speaking to his agent.

Montpellier president Louis Nicollin is being greedy, say L'Equipe, asking Newcastle €15m for Cabella.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.246
Поени од реакции
58.021
Евра во Јувентус, а неговото место би го превземал Рикардо Родригез од Волфсбург.

Добар потег би било за Јунајтед, доколку се официјализираат трансфериве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom