Шпански серии

Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
ај баш да видам сеа кој ке каже на за шпанските,португалските и не знам уште какви серии кои се вртат на нашиве болни телевизии.дали мислите дека влијаат врз нашите деца???А?
Јас лично освен што го научив супер шпанскиот јазик друга последица не гледам.Не влијаат поинаку на мене.Гледам само во летен период кога ќе немам што да правам на жештинава.. и толку.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Единствена шпанска серија што ја гледав беше Клон, и тоа само заради тоа што ми се свиѓаше музиката и трбушниот плес.Инаку, не да не ги сакам, не можам да ги поднесам,ми се повраќа, со еден збор тешко срење.

единствено мислење со кое се согласувам.......
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
јас имам многу гледано, имало многу интересни
сега следма МАРИНа и Ангели
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
Гледам и тоа не пропуштам ни една серија сите ги гледам бе кој ми може нешто:vozbud:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Прашање:
Имаше една серија “Млади бунтовници“.Сите чуле за неа.Ама имаше една друга одма после бунтовниците со радио еф ем беше или нешто така беше сум заборавил.Ако некој знае како се викаше таа серија нека напише тука.
Благодарам.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Прашање:
Имаше една серија “Млади бунтовници“.Сите чуле за неа.Ама имаше една друга одма после бунтовниците со радио еф ем беше или нешто така беше сум заборавил.Ако некој знае како се викаше таа серија нека напише тука.
Благодарам.
FM 04 mislam deka se vikase
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Леле шпански серии....Премногу ги сакам,интересни се,а посебно Серанови сега што го следам.Ги сакааам:pipi:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
поранио не пропуштв ниту една и сите ги гледав а сега пошто немам многу врене ја гледам само Марина:pipi:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Поголем идиотизам мислам дека не постои на светов. Постојат со цел да се заглупави народот и да биде полесно манипулиран. Земете ја онаа лалола на а2 што ја даваат па тоа е врв на идиотизмот. Убер сељачизам и ренесанса.:)
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ne gi gledam me zamaraat i me nerviraat premnogu posebno koga ovaa glavnava place i na glas si zbori pa toj ke ja slusne i odma baknezi ,ili pak koga drugava sto e precka go klaze deka e trudna vika urla se deri i ovoj slusnuva ,a najhit mi e koga ke doznae deka ima sestra blizncka ama taa e losata hhhhhh:tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Јас лично освен што го научив супер шпанскиот јазик друга последица не гледам.Не влијаат поинаку на мене.Гледам само во летен период кога ќе немам што да правам на жештинава.. и толку.
Сакаш да ми кажеш дека научи убаво да пишуваш, да менуваш глаголи по лица и времиња?
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
ај баш да видам сеа кој ке каже на за шпанските,португалските и не знам уште какви серии кои се вртат на нашиве болни телевизии.дали мислите дека влијаат врз нашите деца???А?
На мене сигурно влијаеа. Научив да зборувам Шпански!
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
4
Jas na moe dete ne bi mu dozvolil da gleda takvi serii...aj za zensko i taka i taka..ali na masko vo nikoj slu4aj ! za sto za da stane kako onie papucharine po seriite ...sto celo vreme pla4at za nekoja devojka i molat i nekoj si vrazi gi vadat od rakav pa posle detevo da mi se odnesue taka e nema ! :nenene:
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
jas porano gi gledav "Mladi buntovnici" a sega ponekogas gledam "Oluja" na pink tv onaka koga nemam sto da pravam no sepak mislam deka deneska se pomalku i pomalku lugjeto gi gledaat vakvute serii bidejkji vo site niv se obrabotuva ista tema,se slucuvaat slicni ako ne i isti slucki ...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Едина шпанска серија што ја пратев (без големи воодушевувања) беше Касандра. Потоа како ми раскажуваа луѓето така си ги предвидував краевите на самите серии и скоро секогаш го погодував. Премногу се предвидливи. Повеќе сум за сетија која држи до неизвесност до самиот крај а притоа не си сигурен дали навистина добрите луѓе остануваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom