Шопинг Солун

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.097
Дали знае некој колку пари е автобуска карта за Солун... Поточно од Прилеп до Солун?
Сакам да одам некогаш, па ако знае некој колку пари е картата, нека пиши. ;)
ц ц ц , ти сеуште незнаеш ни дали ќе одиш (можеби некогаш,ил никогаш) а отвараш тема за Солун -:nenene:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.711
Аман, уште колку теми ќе се отворат за шопинг тури во Солун!?
 
E

elena.

Гостин
Од Велес е 800, би требало од Прилеп да е поефтина...
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
46
mene mi kazaa deka bezsplaten avtobus ke imalo od 1 Maj samo za vozvrat sekoj ke trebalo po 100 sklekovi na granica i po nekoja zauska
 
S

Shellshock nam67

Гостин
mene mi kazaa deka bezsplaten avtobus ke imalo od 1 Maj samo za vozvrat sekoj ke trebalo po 100 sklekovi na granica i po nekoja zauska
dobro bi bilo ovaa informacija da ja prosledis i do Vlada do Ministerod za obrazovanie i do gradonacalnikot na Centar barem da ne placaa patni trosoci do Solun
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.656
Поени од реакции
17.321
Ако планираш во Солун,те частам карта ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ :vozbud:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.682
Поени од реакции
1.029
Во Солун и општо Грција сум бил само еднаш и тоа пред 2 недели ова ми се импресиите.Има што да се купи ако знаеш каде да одиш така да убаво прошетај и ќе најдеш.Ако е за свечена пригода има во Космос вака по град потешко
Одев со автобус од Скопје преку Тера Травел 800 денари 2 фулл автобуси.На влез во Грција немаше многу чекање никакви застои или проблеми.По влез во Грција немаше никакви застанувања и слично.Кога дојдовме таму идевме по тоа бутиците и јас си цепав македонски не се ни трудев да зборам поинаку.Генерално од нивна страна не ми делуваа дека имаат кој знае какви предрасуди што е интересно разбираат македонски а некои или се обидоа да ми вратат или пак знаеа течно македонски.Е сега не ми кажаа Македонија туку од Скопја сте?Тоа ме изнервира малце ама јас сум одговорив не од Македонија сум јас и не сум од Скопје.Нели знаете дека Македонија не е составен само од 1 град?Е тука сите у бутик ми се завртија ама никој не писна.На друго место никаде ништо не ги интересираше по продавници љубезни се,помагаат и онака Океј некако.Е во Мек Доналдз коа без имаше една паметна и пред мене беа деца и таа на каса ги прашува од кај сте и овие СРБИЈАААААААААААА како да се од Америка а не од незнам некое село од Србија пошо така се понашаа ама нема везе,доаѓам јас наред и типката ми вика од кај си и јас таков вештачки насмеана фаца Македонија.И се смрзна фацата ама кој ја е**.Значи се на се 2 да речеме беа од типот не ве сакаме македонците.Другите се кул и не се замараат.Дури на плоштадот имаше полицајци со пушки а ние друштво се газевме од смеење пошо униформите им беа глупави и еден од тие го приметив а почнеме за нив да збориме одма се вртеше накај нас значи не разбира.Мислам дека чуствата за националност се поделени има некои кои се замараат некои не.Зависи како ќе налеташ.А и бев во Старбакс и таму се срцки.

А и уште овоа.Гледам многу тука викаат Грчките цареници се проблем.Извинете ама по ГЛУПАВИ цареници и РЕТАРДИРАНИ од Македонските нема.На грчка страна не пуштија за 2 минути а за влез во Македонија чекавме 3 саати и тоа ајде излзете претрес имаш ли што да пријавиш итд.Мислам да ви е** се.Само се изнервирав така да кога во оваа ретардирана држава же ги средат нашите граници и цареници тогаш другите нека ги плукаат.Не ги бранам Грците и не ги обожавам но тие што се фини со мене и јас сум со нив фин.Они се барем цивилизирани и си направија многу работи.Кај нас неможе клупа да се намести без војна да настане во парламент или слично.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.627
Поени од реакции
38.523
А и уште овоа.Гледам многу тука викаат Грчките цареници се проблем.Извинете ама по ГЛУПАВИ цареници и РЕТАРДИРАНИ од Македонските нема.На грчка страна не пуштија за 2 минути а за влез во Македонија чекавме 3 саати и тоа ајде излзете претрес имаш ли што да пријавиш итд.Мислам да ви е** се.Само се изнервирав така да кога во оваа ретардирана држава же ги средат нашите граници и цареници тогаш другите нека ги плукаат.Не ги бранам Грците и не ги обожавам но тие што се фини со мене и јас сум со нив фин.Они се барем цивилизирани и си направија многу работи.Кај нас неможе клупа да се намести без војна да настане во парламент или слично.
:aplauz::aplauz::aplauz:

Филмовите за грчкиот однос се од луѓе кој никогаш не биле доле. Или биле пред 20 години во пелени.
Сепак главниот заклучок ти е совршен. 3 саати те тресат додека не ти земат шише виски и штека цигари! Најголемите проблеми ги прават нашите без разлика од каде влегуваш или излегуваш. И односот им е диктаторски,а не љубезен каков што наликува на нивната работа. Врскаши,неписмени и политички знамевејци. Затоа ќе даваме пари сега да ги обучуваме оти не знаеле правилно на Македонски јазик да ги потполнат царинските документи.

Полоши од нашите се само бугарчињата,они се врв во царинскиот систем на Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom