Шопинг Солун

Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Штом ти се иде на беломорско, односно штом ти препорачале тогаш, иди во Турција, ем супер ќе си поминеш, ем поефтино. Ѓупциве живеат од нашиот дел, ем се скапи, Турција е поефтина, а пак си на беломоре. :)
А нешо као ценовник на сместување во Турција?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.103
Албанија иди, најевтино ќе си поминиш, ем поубаво е морето, Јадран...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.614
Поени од реакции
9.127
Ама за да ти одговорам поубаво, цената ти кажува какво е местото. Кај имаш убаво сместување за 40 евра од ден? Ниту во Охрид немаш! Води се од цената!
Во Егејска Македонија има одлични сместувачки капацитети за 3 лица во апартман со сопствена кујна комплетно опремена, купатило, тераса за 35 евра.
http://www.savana.com.mk/Default.aspx?prlist=b027efd5-6957-473c-9b77-11ce0a3e35e6&ln=3&mID=1&menuID=0

http://www.falcon.com.mk/?izbor=grcija

http://www.magelantravel.com.mk/offers.aspx?language=mk&id=pDEDjPlniEI=

Сместувањето помеѓу овие и охриѓани не може да се спореди.
За охриѓани сеуште смештај А категорија е соба со заедничко В.Ц и кујна за 5 соби.:nesvest:
 
M

macgowan

Гостин
Vo Didim/Altinkum,TR najdov apartmani na 20tina minuti pes do plazata i 2min so kola ,sopstvenici Anglicani koi go izdavaat apartmanot 20eur dnevno - za cetvorica.Apartmanot e so bazen(shared pool) na kompleksot i e sosem soliden-so site `nisani`.
Ako ne vervite eve go linkot procepkajte na hollidaylettings.com ili na Flipkey ili na Tripadvisor/vacation rentals i osven ovie sto ke vi gi posocam gledajte vo okolinata na Bodrum potocno kaj Gulluk(nakaj Didim)ima apartmanski resorti so ,luksuzni apartmani i za 30/40 eur dnevno.
Aj da ne zboram tuku videte... http://www.flipkey.com/altinkum-condo-rentals/p194247/ za vo Didim i
http://www.flamingo-country-club.com/rentals/ za Bodrum.

E sega koj e meraklija za vozenje(kako mene) ke mu izlezi esapot pat+smestaj vo navedenite apartmani kolku vo Grcija(Halkidiki ili Krf ili Parga-na primer eve kako poblisku ,a Leptokariite i Paraliite ne gi spomnuvam- ) kade pod 50eur vo toj period ist apartman potesko se naogja.
Epa matematikata tuka e ama koj saka da se proseta 1300km vo eden pravec avanti!
So avion e definitivno poskapo.

:helou:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.682
Поени од реакции
1.029
Ме интересира дали случајно некој знае дали има туристичка агенција од Кочани,Берово,Виница,Делчево што прават шопинг тури во Солун?Една другарка ме замоли да прашам.Студира во Штип но од тука агенцииве не одат во Април во Солун па незнам дали има од другите градови?Ако некој нешто знае нека пише
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.097
Aman be-ushte li vi e interesen Solun?!?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.072
Поени од реакции
3.841
Пред 10-15 г. тој што одеше на шопинг у Солун беше као демек фраер.Денес не знам што е толку јако да се оди во Солун на шопинг.Скоро се што има таму има и во Скопје.Ако сака некој да изиграва фраер нека оди на шопинг во Виена,Будимпешта,Минхен и сл.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ги има, како ги нема.. само ти не ги знаеш, а со оглед на тоа веројатно не ги бараш ни во Солун..

Он топик. Не знам за градовите што прашуваш. Во Скопје има секој викенд, цените варираат.. околу 600-1000че се движат. Така нешто...
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
39
Ги има, како ги нема.. само ти не ги знаеш, а со оглед на тоа веројатно не ги бараш ни во Солун..

Он топик. Не знам за градовите што прашуваш. Во Скопје има секој викенд, цените варираат.. околу 600-1000че се движат. Така нешто...
Имам прашање. А каква е врската со Солун и Скопје? Дали иде возот? Јас мислам го укинаа... Дали има некој бус од Солун што иде до Гевгелија и понатаму??
 
Член од
14 април 2011
Мислења
48
Поени од реакции
9
Патување во Солун

Дали знае некој колку пари е автобуска карта за Солун... Поточно од Прилеп до Солун?
Сакам да одам некогаш, па ако знае некој колку пари е картата, нека пиши. ;)
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
па јави му се на Жаре од 1581 де, потроши еден денар.. :) мислам дека е 900 повратна..само шо бараш кај циганине.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom